Snažení o miminko ve 33 letech

Anonymní
30.10.19 05:42

Snažení o mimčo v 33 letech

Ahoj Holky chtěla bych se vypovídat a zeptat jestli to má někdo podobně. Snažíme se o mimi cca 1 rok. Dle doktora vše v pořádku, na spermiogram jde manžel příští týden, pak se bude rozhodovat dle výsledku. Buď půjdu na laparoskopii nebo ne. Dítě jsem odsouvala já. Manžel chtěl už tak 3 roky. Jsme spolu už 15 let. Chtěla jsem něco našetřit, dovolené, změna práce… Teď mi přijde že okolí mi to dává sežrat typu no jo celou dobu jsi nechtěla a teď to nepůjde a budete bez dětí. Vidím i na manželovi že ho to mrzí. Měl tu někdo první mimčo v pozdějším věku? Mám strach že to nepůjde. Děkuji za odpovědi a pěkný den :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30.10.19 06:03

Ahoj, bohužel nejsem v situaci, kdy by nám miminko vyšlo, ale alespoň tě snad trošku podpořím a povzbudím :kytka: Mě je 32 let, o miminko se snažíme 2 roky a stále nic. Po roce snažení jsem to začali řešit s gynekoložkou, mě zjistili anovulační cykly, manžel horší spermiogram. Začala jsme chodit do centra asistované reprodukce. Zjistili další příčiny proč to nejde. Máme za sebou jedno umělé oplodnění, které tedy nevyšlo, ale známe důvod. Teď půjdeme na další. Neboj, všechno se dá řešit! Navíc mě všude uklidňují, že jsme ještě mladí a že to půjde, ať si neděláme starosti! Takže se ničeho neboj! A těm lidem v okolí dej jasně najevo, že tě nemůžou rozházet! Ten kdo tomu nerozumí, jaké to je, tak to nikdy nepochopí a nemá cenu se s nimi o tom ani bavit!
Přeju hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1347
30.10.19 06:16

Ahojky, taky je mi 33let, ale uz rok se lecime s neplodnosti v Gennetu. Taky jsem si od nekoho vyslechla tyhle kecy a tak to vi jen par lidi, ze se lecime. Rekni na gynde, ze chces zadanku na kliniku. Taky mi ji doktorka nechtela dat, ze je to zbytecny a cpala do me hormony, tak jsem sla jinam a novy gyndar mi ji vypsal. V Gennetu zjistili, ze mam zvysene NK bunky, ktere vlastne napadaji oplodnene vajicko, takze podstupuju lecbu a hlavne delaji kontrolu pruchodnosti vejcovodu specialni metodou a tak te nemusi uspavat a rezat zbytecne do tebe.
Ted ve 33letech podstupujeme prvni ivf.
Odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 06:32

Ahoj holky, kamaradce to ve 36 vyslo po trech letech snazeni a ma krasne zdrave detatko, tak se niceho nebojte, mate jeste spoustu casu. Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19653
30.10.19 06:36
@Anonymní píše:
Ahoj Holky chtěla bych se vypovídat a zeptat jestli to má někdo podobně. Snažíme se o mimi cca 1 rok. Dle doktora vše v pořádku, na spermiogram jde manžel příští týden, pak se bude rozhodovat dle výsledku. Buď půjdu na laparoskopii nebo ne. Dítě jsem odsouvala já. Manžel chtěl už tak 3 roky. Jsme spolu už 15 let. Chtěla jsem něco našetřit, dovolené, změna práce… Teď mi přijde že okolí mi to dává sežrat typu no jo celou dobu jsi nechtěla a teď to nepůjde a budete bez dětí. Vidím i na manželovi že ho to mrzí. Měl tu někdo první mimčo v pozdějším věku? Mám strach že to nepůjde. Děkuji za odpovědi a pěkný den :mavam:

Ano, ve 33 začátek snažení, žádní doktoři a měření čípku. Ve 34 letech jsem otěhotněla. Okolí mě tak od 26 povídalo o dětech, já se na ně necítila. Přišlo to tak nějak postupně a nebylo to díky tomu, že jsem přestala s kariérou a v šetření na extra dovolenou. Hlavní důvod byl, že jsem se necítila na to stát se rodičem. Teď už bych třeba dceři radila, jdi do toho, to zvládneš, ale osobně vím, že rady ostatních nepomáhají. Každý si na to musí přijít sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 06:51

Ahoj, prisla jsem Spontanne do jineho stavu ve 39, a ted tu vedle mne v postylce lezi a funi dve maly bytustky (dvojcata :lol: takze drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
1217
30.10.19 06:57

33 mi nepripada jako pozdejsi vek… ja mam dceru prvni ve 33 po cca 10 mesicich snahy. Tak si se na dite jeste necitila, to ti snad nema kdo mit za zle. Nikdo se ti o dite starat a vychovavat ho nebude, tak ti nema kdo co povidat o tom, kdy si ho mas porizovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4588
30.10.19 07:04

Nic si nevyčítej, 33 let není nic hrozného. Akorát není tolik času, abyste to léta zkoušeli doma s tím, že se uvidí, nenech se odbýt a řeš to intenzivně. Já začala v 29, taky to nešlo, nakonec jsem musela na ivf a teprve po něm se ukázalo, kde je problém. Přirozeně bych pravděpodobně neotěhotněla ani o 10 let dřív. Takže podle mě - buď vám to půjde samo (případně pořešíte nějaký drobný problém), nebo by to nešlo ani před těmi třemi roky… Hodně štěstí!

Jinak abys měla pár pozitivních příkladů, holkám přes 30 kolem me to běžně trvalo od „na první šťouch“ po asi 1,5roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 07:06

32 let vůbec není pozdě. Stejný jsi to mohla mít i ve dvaceti. Já jsem ve 31 letech byla u mé gynekoložky nejmladší těhule :lol: držím palce, času máte pořád dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 07:18

Taky jsem nespechala. Otehotnela jsem ve 32 letech. Po IVF. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3713
30.10.19 07:28

U nás chtěl chlap děti snad od začátku, co jsme se poznali :lol: A ja se do toho nehrnula, necítila se na to - jsem o 5 let mladší. Takze ted od něj taky občas slysim, a někdy si to i sama říkám že jsme měli začít driv, a stihli bysme i 3, coz jsme oba vždycky chteli, hlavne on… Ale myslím, že teď už mu ty 2 stačí, pac mladší vydá za 2 občas a prý ho z touhy po 3. vylecila :D První se povedlo ve 30 celkem brzy po tom, co jsme se „natvrdo“ začali snažit, tj. porod v necelých 31, když byly malému 2, tak jsme začali zkoušet 2. (do 2 let mizerne spal), to nám trvalo tak půl roku, jenže těhotenství jak přišlo, tak zase odeslo… Pak nástup zpet do práce, bo malému už byly 3, pauza kvuli srovnání tlaku, kterej mi dost lítal a brala jsem prasky, který v tehot. nejsou vhodny. Po pár měsících tlak ok, i prohlídka na gynde, kdy už jsem začala zase brát Dopegyt, jediný vhodný prasky na tlak v těhotenství, akorat jsem mela dost krátký cyklus, i přes pití kontryhele, takže mi dr.dal Duphaston na prodloužení cyklu a udržení prip. tehotenstvi, no a další MS už jsem nedostala :lol: Takze 2. jsem porodila v 35, což byl vždy takovej můj limit pro „plození“ :lol:, a i když je to v dnešní době normální a mam dost kamarádek, co v 38ti měly teprve první, ve 40ti druhe, uz me bral doktor jako rizikovou, poslal mě i na genetiku a utz srdíčka miminka - pro jistotu, jinak jsem mela všechny screeningy a testy ok. Já bych se na 3.asi i cítila biologicky, ale na manželovi už je znát, že mu je přes 40… Malé jsou 2 roky a je fakt, že je jí dost:), běhat za ní venku s pupkem by se mi teď asi zrovna nechtělo (ale do práce se taky nějak extrémně netěším), taky si ji chci užít a mam strach, že v 37-38 letech bych už to tehotenstvi tak dobře, jako předchozí dvě, snášet nemusela… Takze za mě opravdu čím dřív, zvlášť po té 30ce, tim líp, a moc držím palce, ať to vám všem klapne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
30.10.19 07:29

Ahoj, první jsem měla ve 32, druhé ve 33 :-D nemyslím si, že po 30 je těžší otěhotnět, pokud to někomu nejde, tak by to nešlo třeba i v 25. Věkem se opravdu netrap. Měla jsem to podobně jako ty, změna práce, bydlení, něco našetřit. Snažili jsme se asi půl roku, taky jsem si říkala, že už to nepůjde, pak jsem zjistila, že moje obavy byly opravdu zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4707
30.10.19 07:34
@Anonymní píše:
Ahoj Holky chtěla bych se vypovídat a zeptat jestli to má někdo podobně. Snažíme se o mimi cca 1 rok. Dle doktora vše v pořádku, na spermiogram jde manžel příští týden, pak se bude rozhodovat dle výsledku. Buď půjdu na laparoskopii nebo ne. Dítě jsem odsouvala já. Manžel chtěl už tak 3 roky. Jsme spolu už 15 let. Chtěla jsem něco našetřit, dovolené, změna práce… Teď mi přijde že okolí mi to dává sežrat typu no jo celou dobu jsi nechtěla a teď to nepůjde a budete bez dětí. Vidím i na manželovi že ho to mrzí. Měl tu někdo první mimčo v pozdějším věku? Mám strach že to nepůjde. Děkuji za odpovědi a pěkný den :mavam:

Podle mě hlavně přestaň myslet na to co si myslí okolí. Zaprvé ti to vytváří blok a pak fakt neotehotnis a za druhé se to odnauč protože s dítětem to pak bude ještě horší. Okolí bude totiž tvoje dítě vychovávat 100× lépe a ty se z toho zblaznis a zbytečně budeš sebe i malé stresovat. Co se týče věku, jsou holky co neotěhotní ani v 27 a jsou holky co mají ve 40 jeden sex a jsou v tom. Moje švagrová poprvé otěhotněla v 31letech a teď je jí 36 a má 3 děti. To poslední dokonce „omylem“. Mám kamarádku které je 33 a ta se ještě na dítě necítí.
Takže myšlenky druhých jsou jen jejich a nech jim je. V hlavě si nastav svoje myšlenky a dej na ně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 07:34
@Ba-stet píše:
Nic si nevyčítej, 33 let není nic hrozného. Akorát není tolik času, abyste to léta zkoušeli doma s tím, že se uvidí, nenech se odbýt a řeš to intenzivně. Já začala v 29, taky to nešlo, nakonec jsem musela na ivf a teprve po něm se ukázalo, kde je problém. Přirozeně bych pravděpodobně neotěhotněla ani o 10 let dřív. Takže podle mě - buď vám to půjde samo (případně pořešíte nějaký drobný problém), nebo by to nešlo ani před těmi třemi roky… Hodně štěstí!Jinak abys měla pár pozitivních příkladů, holkám přes 30 kolem me to běžně trvalo od „na první šťouch“ po asi 1,5roku.

My jsme se začali snazit o první nekdy v mych 22 a stejne nam to vyšlo az po vic nez roce a pul :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4884
30.10.19 07:39

Může to být v pohodě ale může to být i pekelně pozdě, kamarádka, 30, by chtěla s mužem druhé dítě, nějak se jim nedařilo, po roce šli na kliniku. Výsledek je že podle AMH se blíží k přechodu. Když zkoušeli odběr vajíček na IVF tak odebrali 2 a to takové kvality že se nepodařilo je ani oplodnit. Její muž ač trochu starší (40+) má výsledky dobré. Teďka se hádají protože on chtěl druhé když bylo jejich dcerce rok a půl (ale kamarádka si nutně potřebovala dodělat druhý Mgr titul na denním studiu místo dálkově - babrala se s tím 4 roky místo dvou, celá domácnost včetně dcery byla z 90% na chlapovi a to chodil do práce) teď jí to dost vyčítà, nedávno tu byl za mým mužem a když se připili tak z něj vypadlo že kdyby neměli malou, tak se rozvede hned, takhle počká až bude malá dost velká na střídavou péči. Na druhou stranu další moje kamarádka má teď ve 32 první miminko, úplně pohodovou holčičku. Moje ségra měla dceru ve 33 a taky jim to šlo bez větších potíží. Mě trvalo otěhotnění déle ve 26 (nevěděla jsem že mám brzkou ovulaci tak jsme skoro 2 roky než se zadařilo, rodila jsem ve 28) než ve 30 (5 měsíců). Takže zavisí i na štěstí. 33 je biologicky sice později než by bylo optimální ale úplná katastrofa to taky není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama