Hojení stržené kůže

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dolenicka
Povídálka 43 příspěvků 13.07.18 21:10
Hojení stržené kůže

Ahoj, chci se zeptat, co pomáhá hojení kůže? Syn (1,5) si strhl kůži na konci prstíku. Protože si to pořád kousal, zkusili jsme prst zalepit, zkusili jsme zavázat obvazem, ale všechno si sundal. Nakonec jsme nasadili ponožku. Prst se ale nechce hojit a po par dnech má první článek prstu červený a mírně oteklý. Hnis mu z toho neteče. Zkoušíme teď nechat volně, jestli si to zas nerozkouše.. Poradíte někdo, co s tím? Moc děkuji..

Reakce:

Helileli
Závislačka 2946 příspěvků 13.07.18 21:21

Vzhledem k tomu, že je pátek, tak jste dnes ráno měli naklusat ideálně na dětskou chirurgii to ukázat a nechat ošetřit.
Pokud není alergický, tak bych mu to co hodinu oplachla heřmánkem a stala bych mu celý den za zadkem, aby si s tím nic neudělal. Ideální by byl opthalmoframykoin. Ten bych namazala, lehce překryla a zajistila nějakým návlekem, klidně bych mu tu ponožku prisila k tričku.
No a pokud by se to nelepšilo, tak kdyžtak na pohotovost, bála bych se otravy krve. U takto malého dítěte bych fakt nečekala, až dojde k hnisání.

lampicka11
Závislačka 3413 příspěvků 2 inzeráty 13.07.18 21:33

Já bych to zas tak moc nehrotila. Umyla byl lehce vodou a snažila bych se nechat větrat a malého nějak zabavit aby si na to nesahal. Rozhodně bych nezavazovala nebo nelepila náplast aby se to nezaparilo a nezačalo hnisat. V případě hnisu k Dr. Neboj to bude dobrý.
Edit. Už vidím otok, možná by to ten Dr měl radši vidět :(

murra
Kecalka 389 příspěvků 18 inzerátů 13.07.18 21:42

Syn měl nedávno stržený nehet na palců u nohy a rána mu mokvala. Vypadalo to dost podobně. Chirurg nám poradil namydlit to obyčejným mýdlem, prý je to lepší než oplachovat heřmánkem nebo řepíkem. Mydlila jsem to asi 2× denně a do dvou dnů mu to krásně zaschlo.

AVL18
Kecalka 209 příspěvků 13.07.18 22:03

Hemagel

baccata
Kecalka 358 příspěvků 13.07.18 22:58

Flamigel…je opravdu zázračný, je to mastička na proleženiny, na spáleniny apod. Udělá jemnou ochrannou vrstvičku, nepřekrývala bych to pak už ničím, aby to volně dýchalo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >