Holčička 18m jídelníček

I24
30
7.5.16 14:38

holčička 18m

Ahoj všem, mám dotaz - dcera 18m málo jí a pije, je stále kojená a její jídelníček vypadá asi takto: Ráno MM a kousek rohlíku s něčím, dopoledne ovocná přesnídávka cca 80g(kapsička, ve skle nechce), zhruba v 11h kousek tvrdého sýru nebo dětské šunky a kousne do pečiva, 13h oběd - pár soust plus MM, následuje spánek, v 15h MM a třeba jablko, které ale jen rozkouše a vyplivne, nebo banán tak čtvrt, pak někdy ještě jedna ovocná kapsička a večeře opět jen pár soust.. Před spaním MM a ještě 1 - 2krát v noci. Nechce jiné ovoce než banán (a ten jen někdy a jablko, které plive), nejí pribiňáky, jogurty, tvaroh, kaše, nic.. Je hodně akční, chvíli neposedí a nechce krmit, musí jíst sama, vypije kromě MM asi 200ml vody nebo čaje, zdá se mi to málo, ale ať zkouším cokoli, nechce a já jsem už zoufalá.. Váží 10kg a měří 80cm. Myslíte, že s tím mám něco dělat? Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2527
7.5.16 14:47

Přijde mi to normální, vzhledem k mým dětem. Mám tři..první se kojila skoro čtyři roky.Ta jedla normálně, spíš víc. Prostřední se kojil skoro tři roky a taky v podstatě do jídla jen dobal. Pokud ale byla polévka, tak to se vyloženě nacpal. Poslední prtě má dva roky a sem tam si něčeho kousne, dost věcí jen žvýká. Hlavně chce mm. Je úplně akorát. Nijak to neresim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9905
7.5.16 14:52

@I24 Spousta deti má takový obdobi. S dcerou jsem si tim taky prošla. V roce mela 8,64 kg při porodní váze 3600g. V 18 mesicich mela 10,29 kg a 83 cm. Mela obdobi, ze taky skoro nejedla, jen do něčeho zobla a mela dost. Byla jsem s ni u doktora a ten mi řekl, že je pěkna a ze hlady dobrovolne neumře. A neumrela :lol: Dneska je ji skoro 10 let a má 154 cm a 49 kg :mrgreen: Ale uplne Te chápu, já byla taky v tu dobu uplne hotova a byla jsem ráda za každe sousto které snědla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fashion_victim83
7.5.16 15:00

To píšeš o me dceři, ta mela váhu dost stejnou, i jídelníček ;) Ted ma dva a kousek, porad kojim, ji o něco lip, ale porad tak pětkrát min nez bežne roční dite a váží 11kg.Uz to neřeším, je zdravá, chytrá, tak je proste hubenejsi, co uz. Verim, ze jakmile bude mluvit, tak se to zlepší jeste vic.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
6745
7.5.16 15:01

@I24 Jako kdyby jsi psala a mé dceři :D mám doma téměř to samé, dcera 20měsíců, k jídlu má vztah podobný vztah jako popisuješ, sejně vybíravá, jen ta moje nejí ani pečivo, zase má o něco raději ovoce. Všeho sní pár soust, musí jíst sama a kojení miluje. Váží 12kg, měří asi 80-82cm, opravdu nechápu z čeho těch 12kg má :roll: Neřeším to, popravdě ani nevím jak, kojení jí odepřít nechci. Na 1,5leté prohlídce jsem konzultovala s doktorkou a vše v pořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
I24
30
7.5.16 15:03

Děkuji za reakce, no právě u dcerky to už není ani období, trvá to dlouho a to co jsem popsala je její lepší den, kolikrát jí i míň.. Má sice jídlo asi ráda, protože říká ham a chce do židličky papat, ale pak jen ochutná a potom už prostě to jídlo patlá.. No zoufalá vymýšlím, jak na ni, tak třeba říká nene a já řeknu - tak dej panence, ona vezme jídlo a dá jakoby panence a pak to sní, ale to zas jen párkrát, pak už říká nene. Zkoušela jsem jí vařit fakt asi všechno a ona nakonec chce jen samotné těstoviny.. Prostě hrůza. Někdo mi asi napíše přestat kojit, ale toho se zaprvé bojím, co když se to nezlepší a nebude mít ani to mlíko( UM vůbec nechce, ani kakao z UM) a zadruhé, miluje kojení a neumí si nikdo představit ten vztek, kdybych jí nedala, to jí prostě nemůžu udělat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
7.5.16 15:17

Ahoj, mam tiez 18mes dcerku, stale kojena, papa asi rovnako ako tvoja mala, je pekne buclata, ma ca 78cm a 10kg a doktorka je uplne spokojna. Dcerka je akca, ma dobre vysledky rozboru krvi, nic jej nechyba. Myslim ze mozes byt pokojna :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9949
7.5.16 15:25

@I24 nevím jestli jí málo/hodně, ale napíšu ti jídelníček stejně staré holčičky

ráno: pečivo + sýr/šunka, zelenina (cca v 7h)
dopoledne: svačinka jogurt/ovoce + připravidelném nákupu nějaká mlska
oběd: polívka před spaním a po spaní hlavní jídlo (prostě co uvařím)
odpoledne: svačinka - tvaroh, přesnídávka, ovoce…
večer: kaše/teplá nebo studená večeře + 1 flaška (250ml) UM - s flaškou usíná a pije když se v noci vzbudí

musím ale uznat, že často během dne „pozobává“, má na talířku nakrájené většinou jablko a bere si dle chuti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6745
7.5.16 15:52

@I24 U nás to taky není jen období, ale naprosto běžný setrvalý stav, už od 6měsíců kdy jsme začaly s přikrmováním, ale zase když srovnám kolik toho třeba snědla v roce a teď, tak vidím, že se to pomalinku, ale jistě zlepšuje. Občas je to otravný, člověk se snaží vyvařovat a ta potvůrka dá přednost kojení :lol: jo a suchý těstovin má taky ráda :roll: u nás se střídají fáze, kdy se jí jenom maso, pak zase jenom přílohy, jindy frčí polívky, ale i tak se vždy jedná o malé porce. Když vidím děti kamarádek jak spucujou celej jogurt, nebo přesnídávku, jak jsou nadšený z jídla… no to asi nikdy nezažiju :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10365
7.5.16 16:51

Evidentne hlad nema, kdyz je plna mlika. Jestli ji radsi budes kojit, nez aby se vztekla a treba se konecne normalne najedla, tak koj :nevim: Jen si uvedom, ze vztekat se uplne stejne muze za pul roku, rok dva tri a ve skolce ji cpat prso asi nebudes, takze to neni argument. Lepsi si priznat, ze na odstav nemas ty, ne ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fashion_victim83
7.5.16 17:16

@zuzouš me dvouletá ted začala chodit do skolky a stejne tak porad kojim-zadne scény ani nic podobneho nedělá ani tam ani jinde. Proste odpo si cucne mlika a vecer taky (lip usne).Jinak pije vodu, čaje. Kojena neznamena bezvýhradně a navic matky nejedliku jsou dost často tady aspoň za to mliko, protoze maji pocit, ze aspoň něco do sebe dite dostane-zvlast behem nemoci apod.,nemusí se to řešit Kuliskem, infuzemi apod.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
10365
7.5.16 20:36

@fashion_victim83 skolkou jsem myslela dite starsi, to jsem mela napsat. Tady v Praze ve statnich nejdriv tak ve 3,5 letech, plus minus pul roku-podle casti mesta. Chtela jsem tim rict, ze pozdejsi odstav neznamena nutne spolupraci ditete, o kterem uz vime, nebo to aspon zakl. pise, ze by se vztekala uz ted, v 18m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat