9měsíční nechce jíst žádné svačiny

4
20.4.16 06:34

9.mesicni nechce jist zadne svaciny

Mala mi krom hlavniho jidla nechce krome mleka nic jist :(. Zadne kase, nic mlecneho, ovoce ani zeleninu. Dostanu do ni tak dve lzicky. Takze vubec nevim co uz ji davat. Nechci ji jen nalejvat mlikem. Poradite nejake vychytavky? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2002
20.4.16 07:05

A jak jí to ovoce, zeleninu dáváš? Někdy třeba pomůže dávat kousky, napíchnout na vidličku a malé to baví. Co křupky jí? Nebo pokud dáváš přesnídávky tak do ní přilít trošku mléka ať pozná známou chuť a postupně ubírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
20.4.16 07:07

Jedině nedávat k snídani mleko no… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12067
20.4.16 07:08

@H.klarka bohužel nic neporadim, jen z me zkusennosti vim ze to do nich člověk nenacpe. Má dcera 34mesicu a je to stae stejne…rano ma ještě mlicko a s nějakou snidani nebo velkou svacou si muzu vis co :roll:
Jsou proste žravy a nežravy děti. Dávej ji dal mlicko a neprestavej nabízet. Moje mala třeba nikdy nejedla ani ty dětské krupky atd
Jj je to opruz, neustále neco člověk vymysli a do finále oni nejedi. Přitom jsou živý a veselý, nechápu kde tu energii berou
Ja se tím trápím stále, ale fakt reseni není. Zkoušela jsem i „nezdrava“ jídla a také se nechytla…
V tomto věku jsem k dopol svace dávala presnidavku (celou snedla jen málokdy) a to až třeba 2-3 hoďky po mliku a odpol už ti ani nevím. Kaši me chvili jedla ale jen řídkou do flasky - vařila jsem bezmlecnou z jejího UM
Netrap se tím, ona hlady neumre a bud rada za každý kousek něčeho kloudného. Nastav casovy režim a když nebude cas na jídlo tak nic nenabizej. U nás maličko „vyhladovění“ pomáhá
Ja když vidím jine děti jak se s chuti cpou tak nechápu, u nás slavime i blby kus rohliku ( jo take ještě nikdy nesnedla cely)
Moc jsem tě asi nepovzbudila, ale nejste vtom samy :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
20.4.16 07:10

Ja jsem zacala bananem a mel uspech, pak do toho jablko, hrusku a svestku, doma varene jako kompot a rozmixovane. Nejvetsi zabava je koukat na banan a nechat se po kouskach krmit. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35751
20.4.16 07:17

Nemyslím si, že je to špatně. Mlékem asi myslím UM, já jsem kojila, ale v 9 měsících jsem nejmladší dcerku taky kojila vydatně ráno, potom žádnou svačinu neměla, až kolem 11 hodiny oběd.
V 9 měsících má právo preferovat mléčnou stravu, jsou děti, které jsou ještě v tomto věku plně nebo převážně kojené. Zlomí se to, mléko nebude pít donekonečna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69399
20.4.16 07:58

Moje dite se rozjedlo az v 10 mesicich, do te doby jsem z 90% kojila. Musis vydrzet a nenasilne nabizet, jist pred nim, posadit ho ke stolu, aby mohl jist s vami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
20.4.16 09:50

@H.klarka Zkoušet, zkoušet, zkoušet. Pokud prospívá, tak bych to moc nehrotila. Poprosit někoho, kdo má děti, zajít na návštěvu a zksuit jíst „dohromady“, děti si strašně závídí :-), nabídnout, nenutit. Počkej na melounovou sezonu :-D, to paknebudeš vědět jak to při dítětem schovat :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1767
20.4.16 10:44

@H.klarka Zkusila bych metodu BLW - jidlo do tlapky. Nakrajej ji na male kousky ovoce, zeleninu bez slupky a dej ji to, at si ji sama, treba ji to bude bavit. Hlavne nenutit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
21.4.16 06:34

Jak tak na to koukam, tak jsme na tom dobre :D. Asi se jim ty chute porad menej. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
21.4.16 06:37
@Althya píše:
@H.klarka Zkusila bych metodu BLW - jidlo do tlapky. Nakrajej ji na male kousky ovoce, zeleninu bez slupky a dej ji to, at si ji sama, treba ji to bude bavit. Hlavne nenutit

Tak to bych mohla zkusit, jen, nemuze ji to zaskocit? Teprv se nam klubou dva zuby x. :lol: a jake druhy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2002
21.4.16 06:40

@H.klarka Zaskočit jí může. To riziko tady je vždycky. A není to o tom kolik má zoubků. Oni si to umí pěkně rozmačkat i dásněmi ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1767
21.4.16 19:04
@H.klarka píše:
Tak to bych mohla zkusit, jen, nemuze ji to zaskocit? Teprv se nam klubou dva zuby x. :lol: a jake druhy?

Tak pokud se teprve klubou dva zuby, tak bych zkusila tu zeleninu podat radeji varenou a treba na kousky podusena jablicka. Proste, aby to bylo mekci a rozmelni si to dasnemi, jinak samozrejme mela bys byt pobliz a kdyz nahodou sousto zaskoci, tak ji pomuzes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35751
22.4.16 14:34

Jsou děti, které zvládnou kousky brzy a touží po jídle v této konzistenci, jiné děti naopak preferují dlouho kašovitou stravu, o počtu zubů to není(moje vlastní zkušenost).
Pokud je dítě „nadavovací“ a viděla bych, že to zatím nezvládne, neměla bych nervy na to dávat jídlo do ruky, ani měkké. Zeleninu na kousky jsem dávala vždy jen vařenou, syrovou měkkou až kolem roku a čtvrt.
Není kam spěchat, děti mají rády svoje chutě a rituály(které se jim mění),ale většinou neocení výraznou pestrost a změnu jídelníčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
23.4.16 09:19

Dekuju moc za rady. Asi to zbitecne resim. Clovek by cekal hned zazraky, ale asi papa hezky. Vareny mi sni vsechno jen ma radsi kousky nez kasovity, tak proto asi nechce zadne kase a nic podobne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat