Vybíravé dítě, nechce nic nového

219
26.4.16 22:28

Vybíravé dítě , nechce nic nového

Ahoj, máme chlapečka dva a půl roku. Na jídlo je vybíraví nechce nic kromě oblíbených jídel, nebaví mě už ani vařit protože jí a nejí. Má rád ovoce i zeleninu, žádné pomázánky nejí ani lučinu nic namazaného :( šunku také ne, už nevím co mu nabídnout. Někdy mě připadá že jí pořád dokola to stejné :( Měla jste to také některá u dítěte a časem se to zlepšilo? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2414
26.4.16 22:38

Mam cerstve triletaka a muj syna zije doslova z tehto veci: boruvky, jahody, hrusky, banany(vse dle sezony), zeleninovy salat s fetou(nastesti celorocne) a mozna 3-4 jidla(ovsem bez priloh).Nove ochutna na prst a utika od toho.)

Chute se u deti meni(resp. u meho ano), takze dejme tomu 5 mesicu nesnasi sunku na chlebu s malsem a pak ji najednou zboznuje, atd.atd.

Za me klidek: prejde to a hlady netrpi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5920
26.4.16 22:39

Dcera 4 roky a 3 měsíce a nemá ani ta oblíbená jídla…vlastně jo: polívky a kuřecí stehno s rýží. Pořád čekám, že se to někdy zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3620
26.4.16 22:44

@moby syn má 3 roky a jeho jídleníček je následující: lipánek, banánový sojový nápoj, suché těstoviny a brambory, tofu nugetky, šunka, suché pečivo, čerstvý chlebík s lučinou nebo pom. máslem, kukuřičné křupky, jablko, banán, vývar s nudlema a to je vše :-) Občas si dá třeba muffinka, ALE nesmí mít na sobě žádnou vadu, nesmí mít v sobě marmeládu nebo ovoce a musí být světlý. Jako krmit moje dítě je celkem psycho!! Zhruba do dvou let nebyl schopen vzít do ruky cokoliv, co je mokré, já mu doteď šunku suším papírovým ubrouskem :mrgreen: Za poslední rok neochutnal jedinou novou potravinu. Já jsem trpělivá a věřím, že se rozbaští. Nějaké posuny už jsou, nejí teda nové věci, ale sní místo jednoho sousta i celý krajíček chleba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6704
26.4.16 22:44

@moby Mám takové dítě,20měsíční dcera je extrémně vybíravá… nejí žádné pečivo, žádné mléčné výrobky, dost těžké takovému dítěti vymyslet něco k snídani, nebo svačině. K obědu střídám pár jídel které je ochotná sníst, má ráda omáčky s těstovinama a některé polévky, co k obědu, má i k večeři, mezi tím jí ovoce, ovocnou přesnídávku, nebo zeleninu, kukuřičné lupínky… Věkem se to snad bude může zlepšit, aspoň doufám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9940
26.4.16 22:46

To mi něco připomíná…mne už někdy nejí nás skoro triletak ani to co dřív normálně mel rád, a jeho bratránek prý dělal podle babičky zase to, ze jednou mu něco strašně chutnalo a další den to bylo „blee“… Pečivo taky jedině suché, i krupinky kukuřičný resp. dětský musli jen tak, neexistuje něco treba piškoty, vlocky dat do jogurtu! Ty a nebo tvarohy ma naštěstí rad, ale z ovoce a zeleniny jen jablka a banány. Jen tak treba mandarinku si dat k svačině, to nikdy - zato Brumiky, tatranky, medvidky by mohl stále! A když už jíme společně, dělá u stolu kraviny, ze už párkrát musel „být odejit“, jak se říká, a to se pak najednou překonává…Tatka se s nim nepare, ani babičky…naštěstí nezbývá nic než vydržet, hlady neumrou…máme to ve vlnách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5920
26.4.16 22:50

Holky a když vám děti takhle „nejí“, vidíte to na váze??? Já mám doma malou vyzáblinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3620
26.4.16 22:54

U nás je to podobně :D mladší sní skoro všechno, starší jen málo co, hlavně musí být všechno oddělené :roll: :mrgreen: jí hlavně zeleninu, ovoce, sojové mléko, sem tam třeba maso u babičky, doma děláme jen ryby. Ale zase má třeba ráda krupicovou kaši, vločky pohanku. Však i dospělí jedou skoro všechno dokola :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
26.4.16 22:55
@moby píše:
Ahoj, máme chlapečka dva a půl roku. Na jídlo je vybíraví nechce nic kromě oblíbených jídel, nebaví mě už ani vařit protože jí a nejí. Má rád ovoce i zeleninu, žádné pomázánky nejí ani lučinu nic namazaného :( šunku také ne, už nevím co mu nabídnout. Někdy mě připadá že jí pořád dokola to stejné :( Měla jste to také některá u dítěte a časem se to zlepšilo? Děkuji

Ja jsem nic nejedla cca do puberty. Nad obedem jsem sedela klidne 2 hodiny a snedla treba jen lzicku ryze. Proste jsem nemela hlad. :nevim: Za to od puberty jim jak nedovrena, takze klid, urcite se to jednou zlomi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6704
26.4.16 22:55

@Marcelka146 Ta moje 20měsíční, se ještě kojí, takže přestože jí jako vrabec, je baculatá…asi mám plnotučný :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9940
26.4.16 23:04

A to na tom ještě jsme koukam docela dobře, z hlavních jídel ma asi nejradši brambory příp. z nich kaši či (snazim se o domácí) hranolky a řízek, přírodní plátek nebo rybí prsty. Ty vedou hitparádu jednoznačně ale kupuju mu ty lepší nemlete z rybarny a pecu v troubě nebo pod stolním grilem, kdyz nepecu nic jineho a pro 3 „prstiky“ nemá ani smysl troubu rozpalovat…a to dřív od nás rád ochutnaval testoviny co můj chlap umí výborný v takovém tom italském stylu - i ty už děláme doma i s pravým sugem, ale špagety apod. mladej nesnese ani jen se syrem natoz čímkoliv nějak víc vylepšené či snad dokonce smichane (hustší omáčka, rajčata) a nejradši by je jedl suchý rukama…a miluje těstoviny Bebivita ze sklenicek, doteď! Ještě před pul rokem jedl u babiček s chutí i játra s rýží apod.,ted od všeho jen par lzic a i kdyz ma od posledního jídla odstup dost, tak spis ho to zdržuje a nebaví ale spoliham na školku…mám pocit ze čím víc mu vyvaruju a zkousim něco nového, tím je to skoro horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
26.4.16 23:35

@moby zlomilo se to ve trech letech. Taky uz me nebavi varit, tak jsem objednala krabickovou dietu - ne kvuli diete, ale dobra, kvalitni zdrava jidla. A svete div se, dite jí :potlesk: jestli to nebude tim, ze neumim varit :think: :lol:
No ono me to porad svadelo varit to, co vim, ze jí, takze trochu nuda :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
27.4.16 00:07

To vaření je děs :(, jako řízeček to ano :), nejhorší je že kolikrát o víkendu máme jídla doma dost, ale kouknu a nic co by jako jedl. Takže musím jet do obchodu pro to co jí, když byl maličký jedl skoro všechno i namazaný chleba s máslem po roce jak když utne a nechce. Je mu to asi na chlebu asi hnusné, nebo já nevím. Zatím moc nemluví tak ani neřekne na co má chuť. Nevím co obědy, když nechce nechat vyhladovět? Popřípadě zkoušet vařit i jiné i když si myslím že to jíst nebude? Připadá mě že mě asi i zkouší, byl se podívat asi třikrát v soukromé školičce a jedl, třeba jen půlku ale snědl. Možná se mu tam zrovna ten den trefí do chutě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
27.4.16 00:07

Holky, když vám děti blbě jí, dáváte třeba nějaké vitamínové doplňky? Malá má 20 měsíců a taky je dost vybíravá a nedůvěřivá k novým jídlům. Poslední dobou mi skoro nejí ovoce a mléčné výrobky, tak se bojím, aby jí nechyběly vitamíny a vápník, i když zatím se zdá, že prospívá dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3620
27.4.16 08:30
@Marcelka146 píše:
Holky a když vám děti takhle „nejí“, vidíte to na váze??? Já mám doma malou vyzáblinu.

Syn je kost a kůže, ve 3 letech váží 11,5 kilo, na výšku má 96, obojí mi příjde málo. Ale má fakt hodně enegie, velkou sílu, pohybově je na tom mnohem líp jak jeho 4 letí bratránci, jen je prostě drobeček. Doktorka doporučila udělat krevní odběry, ale zatím jsme nešli, neb dostat to naše dítě někam na 7 ráno je prakticky nemožné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat