Hopsadlo - od jakého věku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kakika
Neúnavná pisatelka 15022 příspěvků 24.10.09 19:54
Hopsadlo - od jakého věku?

Lukáš je strašně aktivní mimi. Kdyby všechno záleželo na něm, tak nejen, že sedí,ale on by snad i chodil :lol: , takže je fuška ho zabavit. Tchýni napadlo, že by mu na vánoce koupili hop:,–(lo, co se zavěšuje do futer. Tak jsem jen ze zvědavosti prohlížela různé typy a našla jsem u jednoho v popisu, že je vhodné pro děti, které už udrží sami hlavičku. Mám tomu rozumnět tak, že by teoreticky už teď mohl v hop:,–(le hopsat, aniž by to mělo negativní dopad na páteř nebo kyčle? Mě se to zdá celkem brzy, ale pokud by to možné bylo, tak by to Lukyho bezpochyby dokázalo zabavit, protože při každé příležitosti se snaží nožičkama odrážet a když se ho pokládám do postýlky, tak se mi občas o ty nožky vzepře a chce se stavět. I doktorka byla překvapená, že na 4 měsících má nožky pevné, jak šestiměsíční mimi. Ale nechci na úkor svojí pohody (stihla bych doma alespoň něco udělat, když by se zabavil hopsáním) ohrozit správný vývoj kostí. Proto uvítám jakýkoliv další názor :wink:

Reakce:
papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 24.10.09 20:39

Hop:,–(lo bych nekoupila. Pro půlroční mimi už vůbec.
Jedině pro dítě, který už samo stojí, hodí - ale to pak teda spíš skákací zvířátko.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 24.10.09 21:27

Můj názor je ten, že dokud se dítě samo nepostaví, není jeho tělo připraveno na vertikální polohu. A i pak je to sporné, jak dlouho ho v tom nechat, aby se nebortila páteř…
Krom toho, je možné, že o Vánocích, nebo krátce po nich Ti malý začne lozit a hop:,–(lo na futrech už pro něj bude spíš omezující v rozletu.

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 24.10.09 21:40

Ahoj, já bych také hop:,–(lo nekupovala. Za prvé je to škodlivé na páteř a za druhé - stejně bys ho tam nemohla nechat samotného, musí se tam to dítě nějak přidržovat ne? Raději popřemýšlej nad nějakou zdravější zábavou pro prcka :wink:

pepen
Kecalka 334 příspěvků 24.10.09 21:48

Určitě ne, přidávám se k holkám, pokud je aktivní, za chvíli se rozleze a bude mít zábavy až až. Navíc jak koukám na jeho míry, tak je to kus chlapa :lol: tím víc by se vše zatěžovalo.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 24.10.09 22:04

Pridavam se k holkam,hop:,–(lo vubec neni vhodne a uz vubec ne pro pulrocni miminko.

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 24.10.09 22:31

Měli jsme, tak od 9m do cca 1,5 roku. Mělo úspěch, stejně jao chodítko. Zábava a pro mně jistota, že na chvíli nikam nespadne a neodleze, hodilo se třeba při sprchování atd.. Ale jsem s tímto postojem poměrně exot, většina matek ti to nedoporučí neboť to „škodí na záda“. My byli v hop:,–(le tak po 5-10 minutových kouscích maximálně půl hoďky denně, zároveň jsme plavci a vůbec motoricky a muskulárně velmi dobře disponovaní. A když máš druhé dítě brzo po prvním (u nás 21m), tak se v tomhle věku kdy se mladší dělat to co starší i za cenu sebevraždy se každá pomůcka hodí.

k.a.c.k.a.
Závislačka 3138 příspěvků 25.10.09 00:16

Taky o něm uvažuju, malý má strjné míry jako tvůj a kdyby mohl stojí celý den. Mě se líbí tohle, ale nevím, taky uvítám názory.
 http://img.mimibazar.cz/…22211224.jpg

Kakika
Neúnavná pisatelka 15022 příspěvků 25.10.09 06:56

mě to taky připadá celkem brzy na vertikální polohu, ale jak jsem psala, mladý se pořád chce stavět. No, vycházela jsem z toho, že pocházím ze 4 dětí a všichni jsme hopsali, přítel taktéž a nikdo se zády nebo jiné pohybové problémy nemá. Ale proto, že vím, že teď je všechno jinak, tak jsem se raději zeptala. Hlavně mě zarazilo to, že pro děti, které už drží hlavičku, to by mohl hopsat snad od jednoho měsíce, protože Lukáš je fakt trošku hyperaktivka. To jsem chtěla ležící malinké miminko, které pořád spinká a mám velkého šíííleně pohyblivého chlapáka (už má 8,2kg a to má skoro 14 dní slabý průjem). Takže teď hopsátko nebude no a do budoucna to bude asi fakt, jak říkáte, začne brzy lézt a bude vymalováno :-)

vesna
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 25.10.09 13:04

Hop:,–(lo stejně jako chodítko NIKDY! Terka měla od narození jednu nožičku vtočenou dovnitř (teď už je v pohodě, rozrehabilitovaly jsme to) a tak jsme jezdily na rehabilitace. Sestřička mi chodítko i hop:,–(lo zakázala, je to stejný jako když by bylo dlouhodobě v klokance. Je nepřirozeně zavěšené za třísla, do kterých se opírá celou vahou a není to zdravé. Ještě to nějak zdůvodnila víc, ale pro mě je podstatný, že v těch věcech mimi prostě visí za třísla a není to zdravé. Takže za nás. NIC takovýho. :wink:

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 25.10.09 13:46

Za mě taky určitě v žádném případě NE! Dětská doktorka mi několikrát připomínala, ať v žádném případě nekupuju malému chodítko či hop:,–(lo a to přesně z důvodu, jak popisovala vesna přede mnou.

Hoblina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.09 04:48

Chci přidat svoji zkušenost. Mí synové si se závěsným hopsadlem užili a vydrželi v něm i hodinu-dvě, ale je dobré začínat tak na čtvrt-půlhodině. Nemůžu potvrdit to, co píšou ostatní maminy, že je to škodlivé na páteř a kyčle. Staršímu bude příští rok 40 let, mladšímu 38, oba jsou sportovci a problém s páteří ani kyčlemi nemají a nikdy neměli. Totéž i moje sestra a její dvě děti. A také nemají žádné problémy. :!: Důležité je, nastavit délku hopsadla tak, aby se dítě dotýkalo podlahy jen špičkami a mohlo se odrážet, v žádném případě nesmí na zemi stát. :!: Na to jsme byli tenkrát v 70. letech důrazně upozorňováni lékaři. Nebojte se toho, pro aktivní dítě je to fakt perfektní. Uvaříte v klidu oběd a navíc bude dítě nadšené. Uchycení hopsadla jsme měli klešťové, uchycené v klasických kovových panelákových zárubních, které ze zdi ani moc nevyčnívaly, opravdu jen tak asi půl cm, nikdy se nestalo, že by hopsadlo spadlo.

Mirkamrkev
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.13 01:47

Nevím, proč by měl byt problém s hopsadlem. Mamka nas se sestrou do hopsadla dávala casto. pry nas to velmi bavilo a ani jedna problemy se zady nemáme. jsme naprosto zdrave. prijde mi, ze v dnesni dobe se nic nesmi a doktoři hodně přehánějí. sami se zeptejte rodičů, zda jste hopsali. ;-)

Anninka2
Kecalka 117 příspěvků 02.11.13 11:18

Ahoj stále dokola řešené :lol: tak můj syn ted je mu 7m sedí sám, leze, staví se a v hopsíku byl od 5m ale vždy tak na dvacet min maximálně jednou denně když sem potřebovala vařit, proto mám i v kuchyni, chodítko máme též ale ještě sem nedávala s tím chvíli počkám, moje holky obě v hopsíku i v chodítku, ted jim je šest let zdravé, já sem nikdy žádné chodítko ani hopsadlo neměla a mám záda špatné, skoliozu, scheurmanovu chorobu, výhřez plotýnky, takže nemyslím že to ovlivnuje hopsík :D možná jen pro děti co se nějak špatně vyvíjejí nebo jsou pozadu, spíš je to o jednotlivých maminkách jak se rozhodnou,,raději sem takové věci nepsat, nebo tě tu sežerou :mrgreen: :mrgreen: :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >