Hraný zájem prarodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 19:46
Hraný zájem prarodičů

Ahoj uživatelé Emimina.

Spíš než pro radu se sem jdu jen „vypsat“, jinak se bojím, že můj pohár přeteče a bouchnu jako saze. Ještě se předem omlouvám za anonymitu, ale budu tu psát o mých vztazích v rodině a nerada bych, aby se to dostalo do nepovolených rukou.

Abych nastínila situaci. Minulý rok na konci září se nám narodil syn. Rodiče manžela (moji mamku nebudu nyní vůbec řešit, nemáme spolu nejlepší vztahy, takže tam jsem ani s velkým zájmem o vnouče nepočítala) byly z vnuka už v době mého těhotenství nadšení (jejich první vnouče), domlouvalo se, jak budou jezdit s kočárkem (bydlíme od sebe 5 km), atd. Prostě asi jako každý normální prarodiče, se kterými máte dobrý vztah. Já jsem nikdy neměla ani s tchýní, ani s tchánem žádný problém. Naopak. Mám je oba dva velice ráda.

Jenže se syn narodil a skutek utek. Respektive, pořád básní o tom, jak je úžasný, jak jim určitě další víkend vyjde, aby ho přišli povozit, jak je jim smutno, když ho nevidí, atd., ale od jeho narození do cca listopadu ho přišli povozit, asi 3×, pak celou zimu nic, a od cca dubna přijde tchýně 1× za 14 dní v době, kdy malý chodí spinkat dopoledne, tak ho vezme na procházku. Ted měli dovolenou 14 dní a byli se na něj podívat jednou (vzali ho na procházku v době, kdy chodí normálně spinkat).

Já chápu, že nemusí každý být unešený z vození kočárku, chápu, že jsou to prarodiče a není to jejich povinnost, jen mě mrzí, když začnou vyprávět, jak se jim stýská, přitom kdykoli tchýně napíše, že tedy přijde, nemám problém jí malého dát. Vím, že se o něj postará a v tomto ji důvěřuji. Vím, že můžu za takovou tchýni, která mě respektuje (mé názory, atd.) ráda, plno žen má s tchýní problém. Jen mě to prostě mrzí. :nevim: Nevím, jestli to ode mě není malichernost. :nevim:

No každopádně, pokud jste dočetli, děkuji. Trochu se mi sepsáním ulevilo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Elishka1
Závislačka 3327 příspěvků 24.07.19 19:52

Víš, ze mluví a skutek utekl, tak s tím prostě pocitej a nerozhodi te to. Jestli potřebuješ vozit kočár, tak si někoho zaplať.

Lu1234
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 1 inzerát 24.07.19 19:54

Nechci Vás urazit, ale mně tato frekvence a náplň návštěv připadá úplně dostatečná, 1× za 14 dní je až až. U nás to je spíš méně, jedna babička přijde třeba 1× za 6 týdnů, druhá tak jednou za měsíc a mezitím se u nich jednou o víkendu stavíme my. Děda (jsou rozvedení) jezdí tak 1× za 3 měsíce. Voláme si, posíláme fotky, ptají se. Když kdokoli z nich přijede, tak z 90% tráví čas s vnučkou v bytě s kafickem a něčím, co já připravím. Že by ji někdo chodil vozit jako miminko - to vůbec. Že by ji někdo z nich vzal na procházku nebo na hřiště, to jen opravdu výjimečně. Přitom zájem všichni mají, jen jsou taky zamestnani a nejsme středobod jejich vesmíru (je to první vnouče všech). Tak podle mě si můžete gratulovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 20:00

@Lu1234 ničím jste mě neurazila. Děkuji za příspěvek, já vím, že je to jinde určitě horší. Frekvence návštěv menší. I to, že nejsme středobodem jejich vesmíru. To všechno beru. Jen mě mrzí, možná i trochu vadí, že něco říkají, ale činy a jednání tomu zdaleka neodpovídají.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 24.07.19 20:04

Já bych si zbytečně nedělala zle, zatím je to nuda, vozeni kočáru. Budeš je potřebovat později, tak si místo smutnění hrej půdu ;) odpovídej ve stylu… Hned jak to půjde dostanete ho na hlídání… Tam se teprve ukáže, zda je to nezájem prarodičů ;)

Ijen
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 24.07.19 20:04

To znam dobre. Ber to jako takove to konverzacni ahoj, jak se mas, zavolame si.

Veruzka.D
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 24.07.19 20:07

Moje tchyně vozidla celkem 0× taky jediné vnouce, bydlíme 20km od nich… Fotky na fb jaká je úžasná babička, přitom fotky stáhla z mého fb… Me dvě sestry (41 let) žijící ve stejné vesnici byly každá jednou. Moje matka cca 5× a to jsme bydleli ve stejném domě… Nezájem a falešný zájem mě taky mrzel :roll: :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 20:10

@Mollify83 já si právě zle nechci dělat, proto jsem to s nimi neřešila a ni řešit nechci, i to je jeden důvod, proč jsem psala sem, abych upustila páru :) jinak právě jsem nadhodila, jestli by ho nepohlídali v srpnu, že manželův kamarád slaví 30 a ihned se to zamluvilo, tak uvidím, až bude malej větší

Šarlota4
Extra třída :D 11663 příspěvků 24.07.19 20:13

Moje mama vozila 0× tchyne 1×. Nevim na tom to asi nestoji.

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Echt Kelišová 7948 příspěvků 24.07.19 20:14
@Anonymní píše:
@Mollify83 já si právě zle nechci dělat, proto jsem to s nimi neřešila a ni řešit nechci, i to je jeden důvod, proč jsem psala sem, abych upustila páru :) jinak právě jsem nadhodila, jestli by ho nepohlídali v srpnu, že manželův kamarád slaví 30 a ihned se to zamluvilo, tak uvidím, až bude malej větší

Dočkej času, až bude ve školce a nemoci a pokrýt prázdniny! Jee nech bejt ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 20:14

Já tě chápu, naše babička viděla vnouče přesně třikrát, bude mu půl roku. Jednou dva dny po návratu z porodnice a poté dvakrát jen díky tomu, že jsme byly na stejné rodinné akci. Mám ji ráda, ale sama tam nepojedu (muž jezdí po práci), teda kdyby projevila zájem, ale vlastně ani ne, už je to její x-té vnouče. Dědečkové jsou mnohem aktivnější.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 24.07.19 20:17
@Anonymní píše:
@Mollify83 já si právě zle nechci dělat, proto jsem to s nimi neřešila a ni řešit nechci, i to je jeden důvod, proč jsem psala sem, abych upustila páru :) jinak právě jsem nadhodila, jestli by ho nepohlídali v srpnu, že manželův kamarád slaví 30 a ihned se to zamluvilo, tak uvidím, až bude malej větší

Uvidíš, pokud ovšem už teď dělají mrtvého brouka tak nevím. Spíš bych chápala, kdyby řekli že se ještě třeba na delší hlídání necítí nebo tak. No dej tomu čas, ale chápu že to štve.

Ester13
Kelišová 5916 příspěvků 24.07.19 20:23

Já si myslím, že to přijde. Za pár týdnů či měsíců začne být s prckem větší sranda a zájem se zvýší. Já taky hlídám synovce a neteře až když to vyleze z kočárku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 20:32

Mame to stejne. Starsimu jsou 4 roky a tchyne porad basni stejne jako, kdyz byl v brise :lol: Jak zacne jen se tomu smeju.Uz jsem si to v sobe uzavrela. A pochopila, ze je to pro ni jen tema ke konverzaci na ktere ja uz neraguji :lol:

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 18028 příspěvků 24.07.19 20:36
@Anonymní píše:
Ahoj uživatelé Emimina.

Spíš než pro radu se sem jdu jen „vypsat“, jinak se bojím, že můj pohár přeteče a bouchnu jako saze. Ještě se předem omlouvám za anonymitu, ale budu tu psát o mých vztazích v rodině a nerada bych, aby se to dostalo do nepovolených rukou.

Abych nastínila situaci. Minulý rok na konci září se nám narodil syn. Rodiče manžela (moji mamku nebudu nyní vůbec řešit, nemáme spolu nejlepší vztahy, takže tam jsem ani s velkým zájmem o vnouče nepočítala) byly z vnuka už v době mého těhotenství nadšení (jejich první vnouče), domlouvalo se, jak budou jezdit s kočárkem (bydlíme od sebe 5 km), atd. Prostě asi jako každý normální prarodiče, se kterými máte dobrý vztah. Já jsem nikdy neměla ani s tchýní, ani s tchánem žádný problém. Naopak. Mám je oba dva velice ráda.

Jenže se syn narodil a skutek utek. Respektive, pořád básní o tom, jak je úžasný, jak jim určitě další víkend vyjde, aby ho přišli povozit, jak je jim smutno, když ho nevidí, atd., ale od jeho narození do cca listopadu ho přišli povozit, asi 3×, pak celou zimu nic, a od cca dubna přijde tchýně 1× za 14 dní v době, kdy malý chodí spinkat dopoledne, tak ho vezme na procházku. Ted měli dovolenou 14 dní a byli se na něj podívat jednou (vzali ho na procházku v době, kdy chodí normálně spinkat).

Já chápu, že nemusí každý být unešený z vození kočárku, chápu, že jsou to prarodiče a není to jejich povinnost, jen mě mrzí, když začnou vyprávět, jak se jim stýská, přitom kdykoli tchýně napíše, že tedy přijde, nemám problém jí malého dát. Vím, že se o něj postará a v tomto ji důvěřuji. Vím, že můžu za takovou tchýni, která mě respektuje (mé názory, atd.) ráda, plno žen má s tchýní problém. Jen mě to prostě mrzí. :nevim: Nevím, jestli to ode mě není malichernost. :nevim:

No každopádně, pokud jste dočetli, děkuji. Trochu se mi sepsáním ulevilo.

Myslím, že 1× za 14 dní, pokud pracují, není zas taková hrůza. Nabídla bych, že přijedu s malým, když mají volno, aby ho viděli. Když se budou vymlouvat, no a? Zařídím se sama a jejich kňourání bych vypouštěla druhým uchem ven. Já jsem s tchýní zadobře, ale taky mi zas tak často kočár nepřijela vozit. Teď mi to vynahrazuje, hlídá vnuka, když jsme oba v práci.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama