Hypotéka 2018 - na jakou hypotéku dosáhneme?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AnnaNina01
Nováček 6 příspěvků 02.06.18 16:43
Hypotéka 2018

Dobrý den, potřebuji poradit, zda dosáhneme na hypotéku.
Chceme koupit byt za 1,5-2,5miliony. Mně je 31 a manželovi 33. Můj příjem je 15 tisíc čistého, manžel 21 čistého. Zaplatili bychom 20% nemovitosti a 80% bychom si chtěli vzít hypotéku. V součastnosti platíme nájem 10 000, radši bychom ty peníze dávali už do svého. Myslíte si, že je to s našimi příjmy reálné? Do do jaké výše máme šanci dostat hypotéku?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30803 příspěvků 02.06.18 17:19
@AnnaNina01 píše:
Dobrý den, potřebuji poradit, zda dosáhneme na hypotéku.
Chceme koupit byt za 1,5-2,5miliony. Mně je 31 a manželovi 33. Můj příjem je 15 tisíc čistého, manžel 21 čistého. Zaplatili bychom 20% nemovitosti a 80% bychom si chtěli vzít hypotéku. V součastnosti platíme nájem 10 000, radši bychom ty peníze dávali už do svého. Myslíte si, že je to s našimi příjmy reálné? Do do jaké výše máme šanci dostat hypotéku?

Příjem snad OK.Ale co když Vám ani těch 80% nedají? V objemu hypoték může v tomto či vyšším % banka vyhovět jen 15% žadatelů. Plus daň z převodu nemovitosti 4%.Plus zařízení bytu a nezbytná rezerva + pojistky. Berete v úvahu?

potvurka89
Závislačka 3871 příspěvků 02.06.18 18:00

@AnnaNina01 ahoj, lepší je najít si finanční poradkyni která vám ukáže kolik a jake banky vám půjčí a jak toho dosáhnout. První konzultace bývají zdarma.
My jsme si brali hypotéku ještě kdyz dávali 100% ale kdyby jsme šli hned do banky tak by jsme nic nedostali i když ja i manžel jsme brali 20tis.
Tady ti může kdokoli psát jak hypotéky dosáhnete ale stačí jednou nezaplatit složenku do daného data a banka si to vyhledá i x let zpátky a ruce dá pryč.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.18 18:22
@potvurka89 píše:
@AnnaNina01 ahoj, lepší je najít si finanční poradkyni která vám ukáže kolik a jake banky vám půjčí a jak toho dosáhnout. První konzultace bývají zdarma.
My jsme si brali hypotéku ještě kdyz dávali 100% ale kdyby jsme šli hned do banky tak by jsme nic nedostali i když ja i manžel jsme brali 20tis.
Tady ti může kdokoli psát jak hypotéky dosáhnete ale stačí jednou nezaplatit složenku do daného data a banka si to vyhledá i x let zpátky a ruce dá pryč.

Určitě si najdete finančního poradce. Ideálně někoho na doporučení, kdo už je ověřený. Optala bych se i v bance, kde máte účty ( dávají lepší úroky jelikož znají vadí historii).
Jinak banka nahlíží do registru dluzniku, cbcb a solusu, kde jsou údaje až 4 roky zpět o historii placení úvěru, atd…Není pravda že za jednu pozdě zaplacenou složenku vám nikdo nic nedá. Záleží o jakou věc se jedná, kdy, atd…a jak to banka posuzuje. Ten výpis si můžete vyřídit i sami ( cca 200 Kč za jeden) pokud si nejste jistý, ale jinak si to zařídí banka i bez vás…Já bych začala poradcem. Hodne štěstí.

Elísek1983
Kecalka 166 příspěvků 02.06.18 18:31

@potvurka89 co vím tak finanční poradce je vždy zadarmo, on má slušně zaplaceno provizí od banky…

potvurka89
Závislačka 3871 příspěvků 02.06.18 18:40

@Elísek1983 nám řekla že kdyby jsme si s ní sjednavali schůzky a nikam by to nevedlo tak by už něco stály. Ale jinak ano je placena od banky u které sjedna hypotéku :)

AnnaNina01
Nováček 6 příspěvků 02.06.18 18:46

Já nikdy žádnou půjčku neměla, manžel měl na auto, ale to už má 5 let řádně splacené. Dokážeme měsícně ušetřit víc jak 10 tisíc. Vybavení máme svoje už v pronájmu.

AnnaNina01
Nováček 6 příspěvků 02.06.18 18:49

@Burj Chalifa
Pokud vím, hypotéky jsou zatím omezené nad 80%, nemám pravdu? A my bychom těch 20% měli.
Ty 4% na daň samozřejmě budeme mít bokem.

radkka
Generální žvanilka 20807 příspěvků 02.06.18 19:19
@AnnaNina01 píše:
@Burj Chalifa
Pokud vím, hypotéky jsou zatím omezené nad 80%, nemám pravdu? A my bychom těch 20% měli.
Ty 4% na daň samozřejmě budeme mít bokem.

Ale na to nemá automaticky nárok každý a nezapomeň, že to není 80 % ceny bytu, ale 80 % odhadní ceny… To se může lišit.

Elísek1983
Kecalka 166 příspěvků 02.06.18 20:02

@potvurka89 tak to je pěkný vydřiduch, já si brala teď hypo podruhé, a nikdy, i kdyby jsme nakonec neuzavřeli, což se málem stalo, by jsme nic neplatili. Chvíli jsem i v oblasti finančního poradenství brigadničila a nikdy jsem o tom neslyšela.

Gortyna
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 02.06.18 20:12

Ach jo. Banky na úvěrech a hypotékách vydělávají. Takže pokud splnite zalkladní podmínky, tak vám jí dají. Splátka nesmí přesáhnout polovinu příjmu a každá banka má na svých stránkách orientační kalkulačku na výpočet splátky. Já mám hypotéku v bance bez poradce a za lepší sazbu… Ano odhadní cena není to samé jako kupní. Většinou odhadce potvrzuje kupní pokud to není úplně mimo

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9271 příspěvků 02.06.18 20:15

Na poradce se vypr. něte, protože to co zmůže poradce dnes samozřejmě zmákne internet. To, zda zhruba dostanete hypotéku, v jaké výši, splátky apod. lze vypočítat v kalkulačce na stránkách některé z bank.

Pokud chcete srovnání, opět stačí vybrat některý ze srovnávačů hypoték (najít lze třeba na googlu - stačí zadat „srovnání hypoték“).

Přes poradce je možno najít hypotéku taky, je ale otázkou, zda vám poradce najde nejvýhodnější hypotéku pro vás nebo pro něj (tu u které má nejvyšší premii za sjednání).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.18 20:25
@Prof. Farnsworth píše:
Na poradce se vypr. něte, protože to co zmůže poradce dnes samozřejmě zmákne internet. To, zda zhruba dostanete hypotéku, v jaké výši, splátky apod. lze vypočítat v kalkulačce na stránkách některé z bank.

Pokud chcete srovnání, opět stačí vybrat některý ze srovnávačů hypoték (najít lze třeba na googlu - stačí zadat „srovnání hypoték“).

Přes poradce je možno najít hypotéku taky, je ale otázkou, zda vám poradce najde nejvýhodnější hypotéku pro vás nebo pro něj (tu u které má nejvyšší premii za sjednání).

Nám poradce dost pomohl.Ale je to dlouholetý známý. Takhle dobrý úrok bychom nikde neměli. Teď jsme s ním refinancovali a opět super. Nejsme blbi takže jsme se koukali( optali) i sami a byl na tom nejlépe v podmínkách.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.18 20:30
@AnnaNina01 píše:
@Burj Chalifa

Tak my v ceně nemovitosti ( koupě přes RK) měli i dan. Čili celková cena dělala i provizi i dan ( daň. přiznání dělala RK tehdy), čili si rovnou daň nechali. S kupní cenou nebyl problém. Odhady delaji odhadci pro banku, pokud to fakt netahá za uši, tak nemívají problém.
O jakých jiných pojistkách se mluví nevim. K hypotece se platí pojištění ale to my máme v jednom. Asi 2k ročně. No a životní taky není sileny, že bych kvůli tomu žila v podnájmu.

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 02.06.18 20:32
@AnnaNina01 píše:
@Burj Chalifa

Pozor, hypo ti daji az 80 procent ODHADNI ceny. Nam treba byt odhadli v bance asi o 700 tisic niz, nez byla kupni cena (a ta nebyla vyssi, nez obvykla). Takze v tomto pripade bychom museli mit v hotovosti tech 700 tis. + 20 procent odhadni ceny + 4 procenta kupni ceny na dan z prevodu nemovitosti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama