IKEM s miminkem?

380
1.6.18 07:44

IKEM s miminkem?

Zdravím všechny, hrozí mi hospitalizace v IKEMu, kvůli poporodním komplikacím. Nevíte čistě náhodou, zda bych si mohla s sebou vzít 4 měsíční mimčo? Opravdu mi ji nemá kdo hlídat. Nemám nic infekčního nebo tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14254
1.6.18 07:58

To se zeptej rovnou tam. a preju at to neni nakonec nutne a jsi brzo fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
1.6.18 08:03

Pokud je kojené, je to Tvoje právo. Je na to dokonce nějaká charta. Ale záleží taky na důvodu hospitalizace, možnostech oddělení a taky, jestli se o miminko budeš moci sama starat - po operaci asi těžko, první den určitě.
Asi by byli vstřícnější k tomuto kroku, kdyby sis vzala nadstandart. ČR je bohužel pořád zkostnatělá v různých oblastech a toto je podle mě jedna z nich. Nadšení z toho nikde nebudou. Zeptej se přímo tam. Většina žen, pokud kojí, tak neakutní zákroky odkládá na příhodnější dobu a po těch akutních si nechávají nosit dítko ke kojení rodinou a odcházejí domů co nejdřív je to možné. Možností je hospitalizace na dětském, ale tam, kde nemají různá oddělení, bych se bála, že si přitáhne ještě nějakou nemoc(rotaviry třeba).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
1.6.18 08:09

@Jana206 nejdu na žádný zákrok, mám špatné hodnoty krve a jedna je hraniční, na ohrožení života. Chtěli mě t poslat už včera rovnou z nefrologie :zed: což jsem odmítla. Ani nevím co by semnou dělali. Jde o to že malá je hodně nedonošená, tzn. Cvičení vojtovky kterou babicky neovládaj, co krmení to jiný lék, respirátor… Bojím se jí nechat babičkám. A manžel do práce musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4927
1.6.18 08:31
@Kuhnice píše:
@Jana206 nejdu na žádný zákrok, mám špatné hodnoty krve a jedna je hraniční, na ohrožení života. Chtěli mě t poslat už včera rovnou z nefrologie :zed: což jsem odmítla. Ani nevím co by semnou dělali. Jde o to že malá je hodně nedonošená, tzn. Cvičení vojtovky kterou babicky neovládaj, co krmení to jiný lék, respirátor… Bojím se jí nechat babičkám. A manžel do práce musí.

No obavam se aby ji nestrcili do kojenaku, na tu dobu co budes v nemocnici. :nevim: At si manzel vezme OCR, co je dulezitejsi nez zdravi? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
1.6.18 08:32

@vertunka asi bude muset, hlavně abych tam nebyla měsíc ???? Škoda že na tohle nemocnice nemyslej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4927
1.6.18 08:35
@Kuhnice píše:
@vertunka asi bude muset, hlavně abych tam nebyla měsíc ???? Škoda že na tohle nemocnice nemyslej

No je to hrozny. Na druhou stranu, vem si, kdyby si kazdej chtel vzit do nemocnice dite. To by tam museli mit dalsi pavilon jenom pro ty deti. A personal. A kdyz vidim v jakym stavu je nase zdravotnictvi uz ted. Lidi ani penize nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
1.6.18 08:59

Já se přikláním k OČR pro manžela. Uvědom si, že v nemocnicích jsou nozokomiální nákazy, což jsou nákazy, které vznikají v příčinné souvislosti s hospitalizací pacientů.

Tím, jak se v nemocnicích všechno dezinfikuje, jsou tamní baktérky extra odolné. Tomu bys asi neměla své dítě v kojenecké věku vystavovat. Kór, když píšeš, že je nedonošená (takže nezralý imunitní systém) užívá léky, respirátor…Zkus si o tom něco přečíst a raději vol cestu OČR.

Přeju, ať je ti brzy lépe a ať se tobě i dcerce daří :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
1.6.18 09:34

@Apaji jo to máš pravdu, jen je to náročný.. 4 měsíce jsem byla bez ní, tak je mi drahá každá minuta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5471
1.6.18 09:52
@Kuhnice píše:
@Apaji jo to máš pravdu, jen je to náročný.. 4 měsíce jsem byla bez ní, tak je mi drahá každá minuta

Věř mi, že to strašně chápu :kytka: (mi ji po porodu vzali na 11 dní), ještě k tomu jsem byla necelé 2 měsíce po operaci mozku. Vztah s dcerou se potom utvořil až po několika měsících. Manžel mě učil koupat, přebalovat, krmit, nosit…Takové soukromé peklíčko.

Ale překonat a vydržet se dá hodně. Teď je to miminečko, a nechci nijak bagatelizovat vztah kojenec-matka. Pro mě však bylo mnohem větší peklo, když jsem byla měsíc hospitalizována v Motole (jsem z Ostravska) a dcera měla 4,5 roku. Kontakt jen přes telefon, kdy mi do telefonu plakala, že ví, že zlobila a já jsem tedy od ní odešla. I když jsme ji přesvědčovali horem dolem, že se vrátím (i když u operace srdce, to zase taková jistota není, že), stejně mi do telefonu plakala, že i když říkám, že se vrátím, tak ona ví, že už mě neuvidí. Nejhorší bylo, že neustále operaci odkládali a já ji nemohla říct kolikrát se vyspinká a já budu doma.

Fuj, brečím jen si na to vzpomenu.

Děvče, neříkám, že miminku je jedno, kde má matku, ale laskavá péče otce s pomocí babičky mu trauma nezpůsobí. Tobě se bude stýskat, to bez debat. Ale zároveň tě to bude ponoukat k rychlejší rekonvalescenci. Věř mi. Viděla jsem to na oddělení. I mladé ročníky, když měly zkažený život bez rodiny, tam po operaci zůstaly dlouho. A já? Okamžitě druhý den na JIP jsem chtěla do křesla, cvičila jsem s nohami, na oddělení chodit, když přišla rehabka chtěla jsem zkusit schody (měsíc jsem ležela a moc nejedla)…6. den ještě se stehy v hrudníku mě pustili, protože naznali, že jsem v plné síle a stehy mi mohou vytáhnout v Ostravě. A někteří mladší než já, leželi jako placky, kňourali, že je bolí nohy, bolí svaly, nechce se jim ani k automatu na kafe…

Jakmile máš motor, motivaci se uzdravit, tak to opravdu velmi, ale velmi proces uzdravení urychluje. Upni se k tomu, věř, že pro miminko děláš to nejlepší. Představ si, že v létě budete pěkně někde na pikniku, nebo výletě a tahle noční můra bude za tebou.

Moc ti budu držet palce ať je to rychle za tebou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
1.6.18 22:08
@Kuhnice píše:
@Jana206 nejdu na žádný zákrok, mám špatné hodnoty krve a jedna je hraniční, na ohrožení života. Chtěli mě t poslat už včera rovnou z nefrologie :zed: což jsem odmítla. Ani nevím co by semnou dělali. Jde o to že malá je hodně nedonošená, tzn. Cvičení vojtovky kterou babicky neovládaj, co krmení to jiný lék, respirátor… Bojím se jí nechat babičkám. A manžel do práce musí.

A ty nekojis? Me po jednom porodu hrozila operace cysty a lékař se mnou primo resil moznosti pobytu s kojencem ve zdejší nemocnici. Automaticky.
Ze manzel do práce musí, chápu. Není moznost ambulantní lecby, odbery, kapacky? Vse jde, kdyz se chce. Je to o lidech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
2.6.18 09:34

@Jana206
Nekojím, rodila jsem. hrozně brzo a po dvou měsících bylo po mléku. To máš skvělého doktora. Já právě vůbec nevím co semnou chtějí dělat, jde o ledviny a játra, selhaly mi orgány při porodu a teď na kontrole mi řekl že je to špatný… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama