Intervaly krmení u 2měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kacka82
Nováček 4 příspěvky 27.03.09 09:49
intervaly krmení u 2 měsíčního miminka

Zdravím :) Mám doma 2 měsíčního chlapečka.Už od narození je to děsný jedlík-v porodnici vypil 90-100ml mlíčka, nyní už bohužel nekojíme.Jde mi o to,že až do včerejška vypil 150ml(Beba 1) v cca 4-4,5 hod. intervalech a zdal se spokojeny,ale od včerejška to vypadá,že mu ta 150 nestačí.Přidali jsme na 180,ale opět si natáhl dobu mezi krmením na 5 hodin.Není to dlouho?A není 180 moc?Už jsem z toho zoufalá.Domča je tada i dost dlouhán-má 60cm a 6300g.Porodní váhu měl 3640g a 52cm.Doktorka nám říká,ať zůstaneme na 120 po 3 hodinách,ale to by se chudáček uřval.Prosím poraďte,pokud máte někdo s něčím takovým zkušenost.Děkuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
doriang
Kelišová 5579 příspěvků 27.03.09 10:40

Ja teda nemam zkusenosti s UM, ale myslim, ze pokud ti malej prospiva a roste, pribira jak ma, proste pokud je celkove OK tak at si ten interval urcuje sam. Ja kojila a uz treti den v porodnici mi Tadeas prospal 7 hodin v kuse. Potom asi od 3 mesicu spaval cely noci (samo krom par vyjimek u zoubku nebo pri nemoci). Proste pokud je celkove zdravej tak bych ho nechala at si sam rekne kdy ma hlad… ono se to taky muze klidne zmenit a za mesic bude chtit treba mensi davku a po hodine.
Jo a pokud ti to neblinka a normalne cura nebo kaka tak bych i davku nechala na nem. Proste kazdy mimco je jiny a zadnej doktor ho nemuze naskatulkovat do presnych intervalu krmeni. Me by asi trefilo, kdybych musela odpocitavat minuty kdy uz muze dostat najist :wink: At uz s UM nebo kojenim.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 27.03.09 10:41

Taky jsem takhle řešila… Máš dostat tolik a tolik a tolikrát a tolikrát denně… Tak proč chceš už teď, nebo proč už nechceš teď??? Nech to na malým, on si sám řekne kolik a kdy potřebuje, to oni umí docela jistě…:wink: Vidím, že vzhledem k váze a věku prospívá velmi dobře. On mi malej, pokaždý, když jsem zvedla množství mlíka taky prodloužil interval, ale zase časem se to začne zkracovat tím, jak stoupají nároky… A v noci mi od šesti týdnů nepije vůbec, spí až do rána… Obecné měřítko je 150ml/1kg váhy denně. Jestli je to o trochu víc nebo míň neva. Hlavně když je spokojenej a nemá hlad… :wink:

Hanina007
Povídálka 12 příspěvků 27.04.12 04:07

Ahoj vsichni , chtela bych poradit s krmenim v noci. Mam 2 mesicniho chlapecka. Pred spanim vypije 120ml (jde spat mezi 8 a 8 30 vecer) budi se kolem 2 az 2 30 v noci, opet vypije 120ml. Pak ale se vzbudi hned za hodinu a vyzaduje dalsi davku. Myslite, ze je to ok? Zkousela jsem dudlik, ale nezabira to. Takze zase dostane stejne mnozstvi a usne tak kolem 4 ranni a budi se zase kolem 6 rano. To ale jeste nema hlad az tak kolem 7 rano.Prosim napiste me sve nazory. To je me prvni dite, takze nemam zadne zkusenosti. Dekuji Hanca

emsi
Kecalka 226 příspěvků 27.04.12 11:00

Ahoj,
ve dvou měsících ti vydrží krásně spinkat. A zkoušela jsi mu dát ve 2 víc, třeba potřebuje jen o malinko víc, když ti tak dlouho spinká. To neznám. Mně se malinká budila ve dvou měsících po třech hodinách v noci, tak bych tvému chlapečkovi přidala. Nebo když nemůže usnout, může mít prdíky a nemůže se vykakat. Mně malinká v noci taky takto nespala,ale né hlady. Spíš měla bolení. Jak to ráno vytlačila, prospinkala by celý den.

Hanina007
Povídálka 12 příspěvků 27.04.12 14:51

Ahoj, prdiky nema proste se vzbudi, jako kdyby byl nacasovany :lol:. Zkousela jsem mu dat vice, ale stejne se vzbudi v tu stejnou dobu jako jindy, nezalezi kolik toho vypije. Proste od 3 rano mame doma budicek a uz moc nespinka, sice se naji ve 4, ale pak se budi v 5 a v 6, oci otevrene jako kdyby bylo poledne. Jsem celkem unavena, rada bych kdyby spinkal trosku dele. Ale chapu, ze kazde miminko to ma jinak. Dekuji

Faninacek
Stálice 70 příspěvků 26.04.16 20:43

Ahoj holky, mam dotaz. mame doma cca 2,5 mesicni holcicku, skoro do narozeni jsme na UM, a mala pije statecne, moc ji chutna, takze mame cca 6 kilo a denne kolem 800-1000 ml da. v noci taky celkem vydrzi spinkat, vetsinou 5-7 hodin. posledni jidlo ji ale davam kolem 18-19 hodiny, takze mi tech 7 hodin vychazi na druhou v noci. jeden cas jsem zkusila ji jeste kolem 21hod budit, to se pak budi pozdeji, ale uz se ji nechce moc spat.
kdy vy naposledy krmite svoje mimca? pro me by bylo ideal kolem te devate, ale nevim, jak ji to mam naucit. prijde mi pozde ji davat spat az v devet, a zase mi je lito ji budit, kdyz se ji hezky spi… pres dej je to totiz nespavec, tak jsem rada, ze spi aspon v noci.
diky za rady, nazory a zkusenosti.

phoma
Echt Kelišová 7936 příspěvků 26.04.16 20:53

A kdyby si ji nebudila v kolik se sama prihlasi?

lucie.edgar
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 18 inzerátů 26.04.16 20:53

@Faninacek já bych nebudila, oni ví kdy se mají vzbudit. A musím říct že ti krásně spinká i papá. Já teda kojila a to každé 2 hodiny, takže buď ráda, že se vyspíš.

prdelka17
Kecalka 219 příspěvků 1 inzerát 26.04.16 20:54

Já nechávám svoje mimi jíst tak, jak si řekne samo. Když jsem ji v noci budila podle sebe, špatně usínala.
Krmíme kolem 18hod., jde spát kolem 19.30. Vydrží tak do půlnoci, potom v 6 ráno.

phoma
Echt Kelišová 7936 příspěvků 26.04.16 20:55

A bud v poho ja kojila taky co dve hodiny a teprve ted v roce a pul se vyspim 5 hodin v kuse :mrgreen:

lucie.edgar
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 18 inzerátů 26.04.16 20:57

@phoma :pankac:

prdelka17
Kecalka 219 příspěvků 1 inzerát 26.04.16 20:58

@phoma To se dá přežít??? 8o

phoma
Echt Kelišová 7936 příspěvků 26.04.16 21:00

@prdelka17 myslim ze jsou na tom lidi mnohem hur kamoska koji v noci i 6× a to jsou holky stejne stare ja uz teda tento tyden odstavila. a ta jeji kdyz byla mimco kojila co hodinu takze u me pohoda :mrgreen: a zase ja teda nakojika za 10 minut a polozila do postylky a spala jsou takovi co jeste po kojeni hodinu uspavaji

patricie2014
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 26.04.16 21:09

Holky jak vás tak poslouchám.. No malej budem mít zítra měsíc nekojím dávam Hipp po ostatním měl šílené bolení, a dávám jak si řekne..na jeden zátah dá 150ml. po dvou až třech hodinách.. V noci se budí tak 4×.. ale to nevytáhne celou 150tku ale tak cca 90 tku zkoušela jsem ho udržet at to celé vypije ale nedaří se..Tcýně že mu mám dát na noc nutrilon,,ale myslím že kombinovat dva druhy je blbost

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >