Reklama

Prdíky a blinkání - stále horší!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jitul
Stálice 99 příspěvků 26.03.09 18:56
Prdíky a blinkání - stále horší!!??

Zdravím maminky, prosím Vás jaké máte zkušenosti s vývojem 3měsíční koliky? Adámkovi je 11 týdnů a poslední týden je to tedy totální hrůza, tlačí prdíky a u toho blinká už i v noci, což nedělával. Řešila jsem to bebou sensitive, bez valného účinku, teď jsme cca 2 dny na Nutrilonu Comfort, ale taky nemám pocit, že by to bylo lepší, blinká si do postýlky a pak v tom usne :( , jsem zoufalá, že je mu tak zle pořád, myslela jsem, že to bude lepší směrem k tomu 12tému týdnu, ale je to spíš horší!!! Jaké s tím máte zkušenosti? Díky moc, jitul

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 26.03.09 19:09

Poraď se s doktorkou. Ona ti nejlíp poradí. Nechci strašit, ale už jen pro svůj klid bych doktorce aspoň zavolala. Naše Anežka blinkala skoro pořád a já vlastně ani nevím, kdy to přestalo. Držím palečky a neboj, to bude dobré. Prober to s doktorkou a budeš mít klid.

jitul
Stálice 99 příspěvků 26.03.09 19:16

Doktorka Adámka včera prohlížela - doporučila ten Comfort a odeslala nás na SONO bříška + odběry (zda to není alergie na kravské mléko). Takže až po těch vyš. budu vědět víc, ale stejně mě zajímá, zda to některá z Vás takhle taky zažila - případně jak dlouho ta „tříměsíční“ kolika vlastně trvá, co s tím…

žaneta
Kecalka 130 příspěvků 26.03.09 19:24

ahoj naše malá taky blinkala sice až od 3 měsíců ale dávala jsem jí nutrilon AR a bylo vše ok.Přestalo to až sama seděla tak jsme mohly najet na klasickou umělou. Na prdíky jsem slyšela že pomáhají probiotické kapky, ale kup je na Slovensku tam vyjdou na polovinu co tady.

jitul
Stálice 99 příspěvků 26.03.09 19:30

No jo, Nutrilon AR máme taky za sebou, po něm ale šílená zácpa - tudíž prdy ještě horší, pravda, neblinkal, ale bříško měl jak beton…Ty kapky mi už taky někdo doporučoval, jak se to jmenuje?

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 26.03.09 19:33

Ahoj.Tak nám ty probiotický kapky nepomohli.Zkoušeli jsme všechno možný,ale nic nám nezabralo.Odeznělo nám to samo v polovině čtvrtého měsíce…Jinak ty kapky se jmenujou PROBIOTICKÉ KAPKY :D

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 27.03.09 03:50

Ahoj,nase mala je sice mladsi.Ale zacla ublinkavat taky.My prikrmujeme na noc.Uz odpo dam jeden a na noc duhy.A doktorka mi rikala ze je to z toho ze se mala prejida.Podle vazeni jsme pribrali trochu vice.Ale to uz mate asi za sebou.Ja ji snizila davku odpoledniho prikrmu nemela bych houz davat ale ona je proste od 4hodin protivna ze ma had a spokojena je stejne.Je opravdu mozne se trba prepije.

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 27.03.09 14:07

Ahojky já jsem malému míchala k Um i Nutriton. Poradili mi to na info lince zkus si tam zavolat jsou tam i lékaři . Nám to pomohla a co se týče koliky tak ta nám trvala do doby než se naučil otočit sám na bříško takže do 3,5měsíce. Ať je brzy dobře :)

jitul
Stálice 99 příspěvků 27.03.09 14:31

Díky, Nutriton znám, ale ono ho fakt jakýkoli zahušťování betonuje, kadí pak, jak kdyby skládal uhlí, a blinká vlastně proto, že si neustále „lisuje“ břicho :( . Takže jsem si říkala, že primárně budu řešit ty prdy a křeče v břichu, a že to blinkání pak ustoupí, jen mě pořád mate, že místo postupnému zlepšování se to zhoršilo. A na bříško ho zatím otáčíme my, aby si popásl, s dostatečným odstupem od jídla, a stejně z něj něco většinou vyjede…Díky všem za rady a tipy :wink: j

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 28.03.09 12:10

Jitul, bohužel je to tak, že u některých dětí se to musí přežít :-( Mým klukům nepomohlo nic (Sab simplex, Baby Calm, Probiotické kapky, nahřívání bříška, peckový polštářek, nošení v klubíčku). Pomáhala jen rektální rourka a hopsání na balonu. Prdíky ustaly u staršího v 6- ti měsících a u mladšího v 7-mi měsících. Měli taky nasazené homeopatika. myslím, že také pomohly, ale až v tom věku, o kterém píšeš.
Mladší měl reflux, takže taky stále blinkal. Nosil bryndák a na spaní jsem ho podkládala plínkou, protože většinou se poblinkal i ve spaní. Nutriton pomáhal a nemám pocit, že by po něm byly prdíky horší. Blinkání přešlo se začátkem příkrmů v půl roce, občas ještě trošku ublinkne, ale to už neřeším.
Tak hodně sil!

Martina

jitul
Stálice 99 příspěvků 28.03.09 14:08

Ježiš, tak dlouho :cry: ? Než se to naše dítě vyprdí, odvezou mě do Bohnic. Taky totiž děláme psí kusy a nakonec pomůže vždycky jen to, když aspoň na chvíli usne a vyprdí se, aniž by to věděl - ale právě kvůli prdům je i to usínání špatný. Takže tříměsíční znamená asi tolik jako „dočasné“ v případě sovětských vojaků :( , no potěš, pa, jitul

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.09 14:14

Ahoj, taky jsme se s kolikama trápili. Na doporučení kamarádky jsem zkusila UM NOVALAC AC. Proti kolice a řekla bych, že je to lepší. kupuju na promimino.cz. Pája

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 10.04.09 18:39

Malý je dost silný kolikář a pomohly až probiotické kapky, dávám i Sab simplex (víc asi 25 kapek najednou, ptala jsem se doktorky kámošky a může se dát i taková dávka několikrát deně), avšak až po 8 týdnech, to znamená, že jsme už vybrali 2 balení, zázraky se nedějí hned. Myslím ale, že probiotika hodně malýmu pomáhají dobře kakat každý den a prdět bez bolestí ve spánku. Dnes se svíjí jen hodinku navečer a to chodíme ven a on spinká. Oproti těm 6ti hodinám řevu, je to balada. Fakt už se to moc zlepšuje, teď mi zas trochu ublinkává i v noci a pak má potničky na tvářičce,ale to je tím, že si třeba moc grkne nebo se snaží vytlačit velký prdanec :lol:
Takže dáváme plenečku pod hlavičku na spaní, do kočárku a bryndák má na sobě celý den :wink:

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 10.04.09 18:46
janinkacumacek píše: …Fakt už se to moc zlepšuje, teď mi zas trochu ublinkává i v noci a pak má potničky na tvářičce,ale to je tím, že si třeba moc grkne nebo se snaží vytlačit velký prdanec :lol:
Takže dáváme plenečku pod hlavičku na spaní, do kočárku a bryndák má na sobě celý den :wink:

To mne zaujalo, také totiž bojujeme s vyrážkou na obličeji a náš malý také mohutně ublinkává. Ale doteď jsem si to nijak nespojovala, i když když tak nad tím přemýšlím, ony ty zvratky jsou kyselé, to opravdu asi na tu pokožku není dobré. Máš tuhle informaci nějak ověřenou (od doktora, říkalo to víc lidí, …)?

jitul
Stálice 99 příspěvků 10.04.09 19:28

Jak píše Zdenka - i náš Adam má v místech (krček, dolní část tvářičky), kde ublinkává pupínky, i když už ne moc, já jsem z jeho blinkání tak nesvá, že ho dost převlíkám a všechno to mokré pod hlavou mu často měním. často taky poblinká spíš nás než sebe :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >