Intervaly mezi krmením

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14
17.11.21 19:14

Intervaly mezi krmením

Ahoj, chtěla bych se zeptat..mám syna 3 měsíce a cca 10 dnů přikrmuje mě UM.. Tabulkově nejedeme, vždy nakojim a cca do hodiny dám UM..dopoledne sní 90 ml odpoledne a večer psaných 180 ml.. poté jej ale musím zabavit, protože se mi zdá, že má stále hlad.Tak po dvou hodinách zase kojím..intervaly mezi UM se snažím dodržet 3 hod. a déle, ale někdy je to těžké..Je tady nějaká maminka, která také kombinuje MM a UM a jak? Moc děkuju..krmim Naše mlíko..malý má alergii na kravskou bílkovinu..a tohle mu sedloe :srdce:
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6346
17.11.21 19:17

Proč dokrmuješ když kojíš?? Je to škoda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
17.11.21 19:22

První dcera byla v tomhle věku krmená cca 1/3 moje odsáté mléko a 2/3 UM a míchala jsem jí klidně obě dohromady do jedné lahvičky - naše Dr tomu říkala Huhu koktejl :lol:. Já bych nakojila a pokud by hned chtěla víc a nebylo, tak dala rovnou UM a pokud by chvíli vydržela, tak pak znova prso (klidně co hodinu, klidně co půl hodiny)… prostě klidně velmi často prso, pokud by to nestačilo ani tak, tak dát UM kolik potřebuje… dávku prostě kolik vypije a neřešit nic na krabici (pokud nemíníš nějak extra zachraňovat to kojení). Mladší dcera nikdy UM neměla a v tomhle věku se kojila klidně po půl hodině, někdy po hodině, 3 hodiny dala zřídka…i to je absolutně normální, stejně tak jako když dítě na UM chce už po dvou hodinách…je prostě potřeba vychytat, co vyhovuje zrovna vám. Některé miminko po častějším kojení či UM blinká, některému to vyhovuje :nevim: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
17.11.21 19:26

@Veru1987 Kdybych nemusela, neprikrmovala bych :( Malý je extrémní jedlík a hlavně rychle roste..Deset dní jsem zkoušela jen MM, když přišel spur, ale pak už to bylo na nervy..malý dopil, já byla bez mlíka a on měl hlad.. Hodně piju, beru vitamíny, laktační čaje, masíruju, odsávám..mlíka mám ale stále málo.. takže proto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
17.11.21 19:30

@Freya10 Právě,že jsem kojila.po půl hodině v době kdy začal spur..cca 2,5 měsíce stáří..ale měla. jsem čím dál méně mlíka..Ale děkuju za rady, asi to zbytečně řeším..Kojení právě zachraňuju co můžu a čím můžu..tvorba se lehce zlepšila, ale jen na MM to není..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6346
17.11.21 19:31
@Evis27 píše:
@Veru1987 Kdybych nemusela, neprikrmovala bych :( Malý je extrémní jedlík a hlavně rychle roste..Deset dní jsem zkoušela jen MM, když přišel spur, ale pak už to bylo na nervy..malý dopil, já byla bez mlíka a on měl hlad.. Hodně piju, beru vitamíny, laktační čaje, masíruju, odsávám..mlíka mám ale stále málo.. takže proto

mléko se tvoří podle poptávky…spurt je náročný..prostě kojit, kojit a kojit a mléko se tvořit bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
17.11.21 19:34

@Veru1987 A když píšu, že malý dojedl, já byla bez mlíka a on měl hlad..tak nerozumím, Vaší odpovědi..Ale díky za rady..kdyby jste to nenapsala, tak to nevím ;) Kdyby mi to bylo jedno, tak nedělám těch milion věcí kolem.. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1724
17.11.21 19:34

@Evis27 to ti řekla laktační? Jako dělej jak myslíš, když ti to vyhovuje. Ale možná bys pak měla lepší přejít rovnou na UM než se trápit a mixovat to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
17.11.21 19:38

@Lily-of-the-valley Ne,laktační ne..doktorka..Já jen na UM nechci..dělám všechno proto abych měla co nejvíc svého a co nejméně musela dokrmovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1724
17.11.21 19:41

@Evis27 tak dokrm po cévce. To ti měla říct doktorka rovnou, musíš stimulovat, stimulovat stimulovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
17.11.21 19:50

Dětská doktorka? To nebývají odbornice na kojení. Mléko v prsou nedojde, i když se ti po dokojeni zdá, že jsou prsa prázdná, tak se mléko začne tvořit hned jak dítě začne sát. Vydrž pár dní častého kojení a mělo by se to upravit. Vím, že je to na palici ale prostě může pít každou půlhodinu a neboj, pokaždé si z tebe něco vytáhne. Prostě nedrž žádné intervaly :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
17.11.21 19:53

@Evis27 ja som to na zaciatku robila tak, ako radi @Freya10. Nakojila, pockala, co maly vydrzal (hodku, hodku a pol), nakojila znova a znova, kludne aj po polhodke, 20 minutach… ked sa uz na prse hneval, dala umele (davku som pripravila vacsiu a vypil, co vypil). Po davke UM vydrzal aj 3 hodiny.
Postupne si drobec spravil „rezim“ a pyta pravidelne v cca rovnaky cas, tak je to fajn.

Nenechaj sa prosim rozhodit komentarmi, preco plne nekojis. Nie vzdy to vyjde a je uplne v poriadku kojit a dokrmovat, pripadne byt aj plne na UM. Kazda kvapka MM sa ale pocita. Velmi odporucam instaprofil lipirea_blog. Nad jej clankami niekedy placem a lutujem, ze som na nu nenarazila skor.

Poznamka pod ciarou, prveho syna som prestala kojit v jeho cca 4 mesiacoch, pretoze som psychicky nedala prave ten tlak na kojenie, citila sa uplne menejcenna a neschopna, ze to nezvladam. Tiez som dokrmovala, ale nebola som s tym v pohode, zufalo sa snazila rozkojit. Spatne to velmi lutujem, zbytocny stres a ani to miminko som si nevedela uzit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
17.11.21 19:54

@Evis27 Já úplně neodpovím na tvůj dotaz, ale během spurtu jsem taky bojovala a mně osobně hodně pomáhá pití Cara nebo bílé kávy. Jinak u nás taky blázinec, mám holčičku 10t a kromě toho, když spí, tak kojím co hodinu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
17.11.21 19:58

Hele holky, je fakt pekne, ze sa jej snazite poradit ako rozbehnut laktaciu, ale:

1. na to sa maminka nepyta
  2. dolezitejsie ako plne kojenie je spokojna mama!
  3. UM miminku neublizi, zato vystresovana a unavena mama ano…
  4. nie ste u nich doma, nemate jej miminko, neviete, ake to maju
  5. akokolvek dobre mienena rada moze ublizit viac, ako si viete predstavit

Vravim z vlastnej skusenosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
17.11.21 19:58
@Evis27 píše:
@Lily-of-the-valley Ne,laktační ne..doktorka..Já jen na UM nechci..dělám všechno proto abych měla co nejvíc svého a co nejméně musela dokrmovat..

Pokud chceš dělat vše pro to, abys měla co nejvíce svého, tak se vyprdni na chytrý rady doktorky (předpokládám starší ročník) a vyprdni se na dokrmovani..když budes dokrmovat, tak se ti víc mléka neudělá..doporucuju nějakou laktacni poradkyní aspoň na telefon..tohle ti řekne 10 z 10.. proste musíš vydržet. Já u maleho všechny zatím 3 spurty proplakala, ale věděla jsem, ze když chci kojit, tak to musím vydržet..prave pro to spurt je, aby se začalo tvořit víc, protože to to dítě potřebuje. Některým dětem navíc vadí míchání MM a UM…já navíc hned v sestinedeli už dostala regulérní menstruaci a malému mléko vždy týden v měsíci nechutnalo..a vztekal se..to bylo bezva a vydržela jsem to jen půl roku v kombinaci se spurtama to bylo fakt super😅..takže jsem kojila do 7 měsíců a pak jsem přešla na UM..malymu to nedělalo dobre kombinace UM a MM..nabízej co nejčastěji prso..určitě to není tak, ze by mel dal po kojení hlad, ale v prsu by nic nebylo..spis se třeba vzteka, ze pak teče pomaleji..ale je to jen o tom vytrvat..on vi, ze kdyžtak dostane UM😊 😊děti jsou až moc chytrý😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat