Invalidní důchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pampelinka
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 10.06.13 10:08
Invalidní důchod

Chtěla bych se zeptat, jak je to s invalidním důchodem, když je člověk po resekci plíce ( byla mu odejmuta část orgánu). Jestli alespoň na nějakou dobu invalidní 3.st. přiznají. Díky moc za zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Sabika
Echt Kelišová 7633 příspěvků 10.06.13 10:19

Mám muže s odebranou jednou částí levé plíce. Důchod nedostal je 9 let po operaci. A pooperační stav neměl bez komplikací.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.14 20:22

Obnovuji diskuzku.
Holky chtela bych se Vas zeptat, kdo tehle veci rozumi.
Muj tatinek letos 50let zadal o indvalidni duchod. Ma artrozu obou kolen 4stupne, a k tomu mu nefunfuji chlopne ktere jsou v nohach. doktor mu rekl ze na takove veci se indvalidni duchod dava.
Ale problem je v tom, ze tatinek pracuje. tedy snazi se. nemuze se dovolit byt na nemocenske protoze by to rodicum nevychazelo financne. behem roku byl na nemocence 2× po trech tydnech vzdy kdy byl na artoskopii kolen.
Ale proste v praci vidi, ze tatinek nemuze a ze skoro nemuze ani chodit a ze ma neskutecne bolesti a proste oni si nemuzou dovolit platit nekoho kdo nemuze obstarat vsechno. ale kdyz by sel dlouhodobe na nemocenku tak se muze s mistem rozloucit dali by tam nekoho jineho.
Byl u posudkoveho lekare a ten mu rekl ze by mel narok na 50% indvalidni duchod ale tim ze neni 3/4 roku na nemocence, tak mu ho zamita.
je to vubec mozne? nikde jsem se nedocetla, ze clovek pro priznani indvalidniho duchodu musi byt na nemocenske.

nemate nekdo stejnou zkusenost dekuji:))

a omlouvam se za anonym

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 15.01.14 20:36

Být na nemocenské není podmínkou k přiznání invalidního důchodu, jinak artróza IV.st. je indikací k náhradě kolenního kloubu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.14 20:38

Ano to je a tatinek lita po ortopedii ale pry na „nove“ koleno je velika cekacka.

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 15.01.14 20:47

Taky záleží na tom co tatínek dělá, jiné to bude u těžké fyzické práce a jiné u kancelářské. Co se týká těch čekacích lhůt, tak někde jsou opravdu dlouhé (i několik let), ale jinde berou za pár měsíců, ale třeba to znamená cestovat za operací přes půl republiky, možná se zeptat na zdrav. pojišťovně. Jinak se proti rozhodnutí lze taky odvolat, pak to posuzuje kraj a pak ev. soud?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.14 20:58

Tatinek je pracuje jako vedouci provozu v jedne firme. takze da se rict ze je cely den na novou a lita a zarizuje. a po celodennim dnu v praci pak doma doslova breci bolesti ze nemuze vydrzet:(
ani to se odvolame a muzu se zeptat je na to nejaky paragraf kde jsou popsane podminky aby jsme vedeli co napsat do odvolani?
prave cestovat extra po pul republiky nechce uz z duvodu kontrol atd. uvidime co se bude dat delat. dekuji moc za radu

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 15.01.14 21:13

Odvolání může tatínek uplatnit až po vydání rozhodnutí ČSSZ a jak to má udělat a kam to poslat je uvedeno v poučení, které je v tom rozhodnutí (zamítnutí).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.14 21:29

Jj to je nam jasne ze dokud nebudeme mit zamitnuti v ruce nemuzeme se odvolavat. dekuji:)

Lišťule
Kecalka 173 příspěvků 15.01.14 22:14

Zrovna dneska moje mamka byla před komisí, má svalovou dystrofii a pracuje jako pokojská, takže už to fyzicky moc nedává a dnes jí přiznali čsátečný invalidní důchod. Na nemocné s tímto nikdy nebyla, protože si to také nemůže dovolit z fin. důvodů, to se raději nadopuje léky a maká. :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.14 22:23

Njn je to desny s tema nemocema. U tatinka presne to same nadopuje se leky a jde do prace.
Prave dr.na tatinka pry maval s knizkou a ohanel se zakony ze proste pokud neni na pracovni neschopnostni nemute mu ho priklepnout tak mu tatinek rikal a zarucite mi kdyz budu na nemocenske ze trn ind fakt po 3/4roku dostanu a neprijdu o misto.
pritom by stat mel byt teoreticky rad ze nemusi cloveka zivit dlohhodobe na nemocenske… :zed:

Karilína
Nováček 1 příspěvek 16.02.14 17:44

Ahoj, ohledně té nemocenské před podáním žádosti o ID. Já mám nevyléčitelnou nemoc, nejsou na ní léky a rychlost progrese nelze urcit přesto je jasné, že se to bude jen zhoršovat a už nikdy nezlepší. Zkoušela jsem podat žádost po pul roce na neschopence a žádost byla zamítnuta z důvodu nesplnění doby neschopnosti, což je cca 1rok. Na stránkách cssz je psáno že žádat lze i dříve při nemocech kdy nelze předpokládat zlepšení a u neléčitelných. Bylo mi vysvětleno že ten rok je podmínkou, během roku se může stát zázrak nebo si na tu nemoc tak zvyknete že už ani ten duchod nepotřebujete. takže jsem žádala znova po dalším pulroce (celkem po 13 měsících)a byl mi uznán ID bez zbytečných průtahů.

JančaPro
Nováček 3 příspěvky 18.02.14 19:01

Ahoj
posudkový lékař může přiznat invaliditu, pokud se jedná o dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav… což je minim. 180 KD a pouze za předpokladu, že to vypadá, že se zdravotní stav nezlepší ani po ukončení nemocenské ( která může být vyplácena max. 1 rok) navíc.. nemocenská nemusí být vždy menší než důchod… ba naopak… :!

Pampelinka
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 20.02.14 17:55

Ja marodila rok a pul. Během te marodni jsem prodělala operaci. Po te budu v breznu rok, ale razantnejsi zlepseni necitim. Naopak prubehy nemoci mam mnohem horsi nez-li jsem je mivala před operaci. Nyní uz jsem po druhé nemocna kdy trpim na respioracni onemocneni. pokazde se z toho dostavam minimalne mesic. Nyní jsem ukončila marodni, nastoupila do nove práce a hádejte. Opet se patlam v nemoci. Uz tri tydny. Marodni se na uznani invalidity bohužel nevztahuje. ja po roce davala zadost o invaliditu, nemela jsem na ni nárok, protože jsem operaci podstoupila az trictvrte roku po nastupu na marodni. Je to práce, kterou jsem si vždy prala, ale TAKE JE TO PRACE, kdy budu dnes a denne v kontaktu s lidmi a uznejte, kaslani, smrkani, horecky a nepritomny vyraz se tam urcite nehodi. Ani mi to moc nepomaha v tom, abych se ucila na skoleni a testy s nimi spojene. Zacinam mit obavy, ze opet skoncim na marodni. :-( nechci, ale co jiného mi zbyde, když mi bude hur. :-(

Pampelinka
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 20.02.14 17:57

A aby uz lekari něco delali, neee… to nehrozi…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama