Příspěvek na bydlení - byt na mě, přítel na rodném listě

193
8.6.13 13:44

příspěvek na bydlení ,mam otazku

Ahoj chci se zeptat zda mám narok na prispevek na bydleni kdyz byt je napsany na me a pritel je ale rodnem liste :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24621
8.6.13 13:51

U příspěvku na bydlení se posuzují příjmy osob, které v bytě mají trvalé bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
8.6.13 13:51

To, že je přítel v RL s tím nesouvisí..záleží na tom, kdo všechno má v bytě trvalý pobyt..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
8.6.13 13:54

Takže pokud tam budu hlasena jen ja s malym tak se mi bude zapocitavat jen rodicak??a kdyz pritel tam obcas byva ale neni tam hlaseny tak to dostanu i tak??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
8.6.13 13:56

@llenas
cimz mysleno, ze tam bydlite oba, ale ty ho zapres?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
8.6.13 13:58

Ne jen tam chodi za malym a byva tam obcas..no ale i tak by se to dalo rict ale ony chodi asi nejake kontroly co jsem slysela ze? :D tak prave se ptam ale jinak neni tam hlaseny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
8.6.13 14:01

Buď v klidu, u příspěvku na bydlení se opravdu posuzují jen osoby s trvalým bydlištěm - zapření je totální blbost..stejně jako kontroly. I kdyby Ti kontrola přišla - přítel či manžel má trvalý pobyt jinde a to je pro tuto dávku směrodatné. U jiných dávek se ale do okruhu spol. posuz. osob započítávat bude. Zvláště, když uplatňuje slevu na dítě..apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
8.6.13 14:05

Jo dobře moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
8.6.13 14:09

A jeste bych se chtela zeptat jak dlouho musim byt v byte abych si o nej mohla zazadat..slysela jsem ze 3 mesice tak se radsi ptam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4046
8.6.13 14:27

Jj, je to tak, u této dávky záleží jen na trvalém pobytu, ale kdybys pak žádala třeba ještě o doplatek na bydlení, tak tam už záleží na tom, kdo v bytě skutečně žije..Já chodím na ta sociální šetření (kontroly, jak říkáš), a kdyby tam přítel byl, a měl tam třeba i spaní, nějaké svoje věci, už byste to těžko vysvětlili, že tam nežije trvale.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4046
8.6.13 14:28

Jo, a posuzují se tři měsíce zpět, takže po těch třech měsících..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2684
8.6.13 14:55
@MarinkaCu píše:
Jj, je to tak, u této dávky záleží jen na trvalém pobytu, ale kdybys pak žádala třeba ještě o doplatek na bydlení, tak tam už záleží na tom, kdo v bytě skutečně žije..Já chodím na ta sociální šetření (kontroly, jak říkáš), a kdyby tam přítel byl, a měl tam třeba i spaní, nějaké svoje věci, už byste to těžko vysvětlili, že tam nežije trvale.

Můžu mít otázku jakej je rozdíl mezi příspěvkem na bydlení a doplatkem na bydlení? vždycky jsem si myslela, že je to stejné. Já něco z toho beru, teď jste mě rozhodili a nevím vlastně co. Jsem samoživitelka, otec s náma nikdy nežil, musela jsem psát čestné prohlášení, že s náma nežije, ale kontrola mi nikdy nepřišla.
jenom jsem zvědavá na ten rozdíl, díky, A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
8.6.13 14:56

Taky by me zajimalo jaky je v tom rozdil :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4046
8.6.13 15:03

@Anik Příspěvek na bydlení je dávkou státní sociální podpory a doplatek ne bydlení je dávnou hmotné nouze :) Jestli něco bereš, tak pravděpodobně příspěvek na bydlení, protože podmínkou nároku na doplatek je získání nároku na příspěvek na bydlení (výjimečně teda může vzniknout nárok na doplatek, i když nemáš příspěvek). A máš v bytě trvalé bydliště?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2684
8.6.13 15:06

Aha, jasně, tak beru příspěvek:) TP samozřejmě mám, je to obecní byt. A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat