Kolik dostanu za dovolenou?

Anonymní
7.6.13 07:53

Kolik dostanu za dovolenou???

Můžu se zeptat, jestli někdo nevíte, zda budu mít za proplacení dovolené stejné peníze, jako tenkrát, když jsem otěhotněla poprvé??

Při prvním těhotenství jsem měla nárok po skončení mateřské na proplacení 25 dnů dovolené a dostala jsem cca 22 000Kč.

Ještě při rodičáku jsem znovu otěhotněla a do práce mezitím vůbec nenastoupila (druhé dítko se narodilo ještě v době rodičáku).
Nyní mám nárok na 23 dní dovolené. Bude se mi to počítat znovu ze stejného základu, jako při prvním dítku?? Nebo to bude rapidně méně???
Díky za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1039
7.6.13 08:04

Mělo by to být ze stejného základu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
7.6.13 08:07

Ještě taky záleží, kdy se dítě narodilo, respektive kdy byla čerpána mateřská. Já např. budu na mateřské až do února 2014, ale za 2014 nebudu mít nárok na dovolenou, protože „neodpracuji“ 60 dní v roce, které jsou pro dovolenou potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8286
7.6.13 08:09

Já si taky myslím, že musíš mít něco odpracovano aby jsi měla na dovolenou nárok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.13 08:10
@terezz píše:
Ještě taky záleží, kdy se dítě narodilo, respektive kdy byla čerpána mateřská. Já např. budu na mateřské až do února 2014, ale za 2014 nebudu mít nárok na dovolenou, protože „neodpracuji“ 60 dní v roce, které jsou pro dovolenou potřeba.

Já mám přímo z práce potvrzené, že mám nárok na 23 dní. Takže to beru tak, že je to prostě jisté. Přímo s účetní jsem to tam podepisovala.

• Citovat
  • Nahlásit
8286
7.6.13 08:11

Tak já mám na výplatnici taky 20 dní ale nedostanu to celé protože tam nebudu celý rok ale jen do září, to se podle mě krátí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8286
7.6.13 08:12

U nás se ani dovolená nedává pokud jí nemáme odpracovanou takže jako v lednu si vzít 5 dní prostě nejde, prostě musí být odpracovaná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.13 08:15
@zanetka2712 píše:
U nás se ani dovolená nedává pokud jí nemáme odpracovanou takže jako v lednu si vzít 5 dní prostě nejde, prostě musí být odpracovaná

Mateřská dovolená se bere jako odpracované dny a jakmile máš v roce víc, jak 60 dní odpracovaných (což já díky mateřské mám), máš nárok na čerpání celé dovolené.
Prostě od zaměstnavatele mám odsouhlasených 23 dní. Zajímá mě, zda budu mít přibližně stejné peníze, jako u prvního, nebo se to počítá z jiného základu???

• Citovat
  • Nahlásit
1039
7.6.13 08:17

Právě, že nárok vzniká po 60 odpracovaných dnech a mateřská se počítá jako odpracované dny. A myslím, že se to počítá ze stejného základu jako poprvé. Třeba sem ještě skočí někdo znalejší a potvrdí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11593
7.6.13 08:18

Počítá se to že stejného základu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039

Taky nevím, z čeho by se to jinak počítalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039

@mag díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8286
7.6.13 08:19

No hele tak to nevím já když jsem přišla z rodičáku do práce a šla jsem na nemocenskou asi týden po nástupu se zápalem plic, měla jsem hodně nízký základy jak na nemocenskou tak na dovolenou, měla by ti přijít asi podle mě výplatnice nebo si zavolej do učtárny a tam ti to spočítají, mě ten rozdíl dělal přesně půlku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1039
7.6.13 08:20

@zanetka2712 jestli myslíš za letošní rok, dostaneš to celé, protože budeš pracovat celý rok. A ještě ti naskočí nějaká dovolená za příští. Pochopitelně pouze v případě, že máš nárok na mateřskou a prac. poměr bude trvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.13 08:20

Díky moc :-)
Takže se můžu těšit na docela pěkný penízky :-)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat