Reklama

Invalidní důchod jako výhra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wuchinka
Kecalka 157 příspěvků 14.02.17 10:57
Invalidní důchod jako výhra?

Ahoj všem, nedávno jsem potkala bývalou kolegyni, občas se vídáme, bydlí ve stejné čtvrti, a když jsem jí řekla, že ségra konečně sehnala lepší práci, řekla mi, že ona je ráda, že díky inv. důchodu už nemusí pracovní stres řešit a že si konečně užívá života, byť s trochu menším příjmem, ale na výlety a dovču v Chorvatsku jednou za dva roky to stačí, má čas na děti. Že je fakt ráda, že má ID, a bere to jako svou výhru, protože zná lidi s operovanou páteří nebo nohama a důchod nedostali, jediný co jí prý mrzí, že se někdo na takový lidi dívá jako soc. vyžírky..No, nevěděla jsem jak reagovat, gratulovat mi přijde divný..Fakt jsou takové rozdíly v přidělování invalidních důchodů?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 14.02.17 11:01

Bohužel. Soused bere taky ID, poměrně pěkný peníze ‚za nic‘, jezdí na koni, lyžovat atd. Jak se chystá k doktorovi, začne kulhat. Možný je všechno, tím spíš tady

Tichošlápek
Echt Kelišová 9633 příspěvků 14.02.17 11:03

Nepises, co ji je :nevim: takže těžko říct.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 14.02.17 11:06

Nevime co ji je :nevim: takže těžko říct, ono je možný vše

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 14.02.17 11:07

Můj táta má invalidní důchod toho nejnižšího stupně a opravdu nevím, kdo tento posudek mohl vydat, peněz má málo a se svým zdravotním stavem práci jen tak nenajde, takže je to opravdu bída. Z druhé strany znám lidi, kteří berou invalidní důchod takříkajíc na „hlavu“ a ti si opravdu pískaj - a to jim nic není a ještě se tím chlubí, že to stačí jen dobře zahrát.. V tomto jsem opravdu přišla o iluze, že by to bylo spravedlivé

wuchinka
Kecalka 157 příspěvků 14.02.17 11:15

Má ID na deprese. Jako když řeknu, že jí to přeju, mám pocit, jako bych jí vlastně přála tu nemoc..

Medisek
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 14.02.17 11:17

Můj manžel je invalida II. stupně, chtěli mu dát III. stupeň, ale to by ho zase nechtěli v práci. Má rakovinu s metastázemi. Normálně s tím pracuje, jinak bysme jako rodina šanci vyjít a to přesto, že pracuji i já od necelého roka dcerky. Tak nevím jestli je to na nějaké vyskakování.

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 14.02.17 11:18
@wuchinka píše:
Má ID na deprese. Jako když řeknu, že jí to přeju, mám pocit, jako bych jí vlastně přála tu nemoc..

tak leda říci, že jí přeješ, ten klid a to, že není v tom pracovním stresu

Effis
Stálice 88 příspěvků 17 inzerátů 14.02.17 11:22

Já paušálně lidi s ID neberu jako přísavky systému, ale je to právě tím, že na někom to postižení nebo nemoc vpodstatě není vidět. Taky mám případ v okolí-paní má křivá záda, má id, ale že by jí to v životě nějak výrazně omezovalo..

Effis
Stálice 88 příspěvků 17 inzerátů 14.02.17 11:23

@Medisek já jsem zrovna nedávno četla, že firmy hledají ozp na vyhrazená volná prac. místa, a že se skoro nikdo nehlásí, že není ze strany invalidů zájem :nevim:

Heinich
Závislačka 3163 příspěvků 14.02.17 11:24
ID..

Pokud lidé bydlí ve vlastním, či je někdo z okolí „přiživuje“, může být ID docela ideální alternativou za mnohé „práce“, kde není mnohdy o moc více peněz, zato ale o mnoho víc nervů, ponižování a také málo volného času. Pro některé typy lidí může skutečně být ID výhrou. Pro jiné náročnější zase ne. Je to kus od kusu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 11:27

Ano, ID je nespravedlivě rozdělovaný, záleží na posudkovém lékaři a postiženém, co si vymyslí a vyřve. Pracovala jsem v jedné neziskovce s bezdomovci a jeden klient (18 let, nikdy nepracoval, odešel k nám, protože se mu u rodičů nelíbilo, nutili ho chodit do školy a pod…) byl značný uživatel marihuany a za necelý rok se u něho začaly projevovat psych. obtíže. Dostal ID 3. stupně (=plný), něco kolem 11 000.
Můj manžel je nevidomý, má také ID 3. stupně, ale i přes veškeré valorizace má 7500. :nevim: Máme s manželem dítě, já na RD, on chodí do práce na plný úvazek a na dovolenou tedy nenašetříme.
Prosím o zachování anonymu kvůli info o klientovi.
 E.

Anik
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 14.02.17 11:28

Od kolegyně dcera taky bere ID, na hlavu, cca 9.000 Kč. Jelikož ale bydlí v bytě, tak jí to nestačí a maminka/kolegyně/ jí pomáhá. Pokud by ale žila v domku, tak si umím představit, že tato výše důchodu by mi zajistila super život, v pohodě i na ty dovolený u moře.
 A.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.17 11:30
@Effis píše:
@Medisek já jsem zrovna nedávno četla, že firmy hledají ozp na vyhrazená volná prac. místa, a že se skoro nikdo nehlásí, že není ze strany invalidů zájem :nevim:

Tak zaměstnavatelé získávají daňová zvýhodnění. Ale většinou je to práce nekvalifikovaná, ostraha, vrátný a pod. Nebo chráněné dílny.
 E.

Yuzi
Kecalka 163 příspěvků 14.02.17 11:32

@Effis já jsem měla souseda, měl invaliditu na záda a sám si postavil barák za Prahou..ale tím to nechci zlehčovat, je to případ od případu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama