Invalidní důchod jako výhra?

167
14.2.17 10:57

Invalidní důchod jako výhra?

Ahoj všem, nedávno jsem potkala bývalou kolegyni, občas se vídáme, bydlí ve stejné čtvrti, a když jsem jí řekla, že ségra konečně sehnala lepší práci, řekla mi, že ona je ráda, že díky inv. důchodu už nemusí pracovní stres řešit a že si konečně užívá života, byť s trochu menším příjmem, ale na výlety a dovču v Chorvatsku jednou za dva roky to stačí, má čas na děti. Že je fakt ráda, že má ID, a bere to jako svou výhru, protože zná lidi s operovanou páteří nebo nohama a důchod nedostali, jediný co jí prý mrzí, že se někdo na takový lidi dívá jako soc. vyžírky..No, nevěděla jsem jak reagovat, gratulovat mi přijde divný..Fakt jsou takové rozdíly v přidělování invalidních důchodů?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2514
14.2.17 11:01

Bohužel. Soused bere taky ID, poměrně pěkný peníze ‚za nic‘, jezdí na koni, lyžovat atd. Jak se chystá k doktorovi, začne kulhat. Možný je všechno, tím spíš tady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.17 11:03

Nepises, co ji je :nevim: takže těžko říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.17 11:06

Nevime co ji je :nevim: takže těžko říct, ono je možný vše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4173
14.2.17 11:07

Můj táta má invalidní důchod toho nejnižšího stupně a opravdu nevím, kdo tento posudek mohl vydat, peněz má málo a se svým zdravotním stavem práci jen tak nenajde, takže je to opravdu bída. Z druhé strany znám lidi, kteří berou invalidní důchod takříkajíc na „hlavu“ a ti si opravdu pískaj - a to jim nic není a ještě se tím chlubí, že to stačí jen dobře zahrát.. V tomto jsem opravdu přišla o iluze, že by to bylo spravedlivé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
14.2.17 11:15

Má ID na deprese. Jako když řeknu, že jí to přeju, mám pocit, jako bych jí vlastně přála tu nemoc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
14.2.17 11:17

Můj manžel je invalida II. stupně, chtěli mu dát III. stupeň, ale to by ho zase nechtěli v práci. Má rakovinu s metastázemi. Normálně s tím pracuje, jinak bysme jako rodina šanci vyjít a to přesto, že pracuji i já od necelého roka dcerky. Tak nevím jestli je to na nějaké vyskakování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4173
14.2.17 11:18
@wuchinka píše:
Má ID na deprese. Jako když řeknu, že jí to přeju, mám pocit, jako bych jí vlastně přála tu nemoc..

tak leda říci, že jí přeješ, ten klid a to, že není v tom pracovním stresu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
14.2.17 11:22

Já paušálně lidi s ID neberu jako přísavky systému, ale je to právě tím, že na někom to postižení nebo nemoc vpodstatě není vidět. Taky mám případ v okolí-paní má křivá záda, má id, ale že by jí to v životě nějak výrazně omezovalo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
14.2.17 11:23

@Medisek já jsem zrovna nedávno četla, že firmy hledají ozp na vyhrazená volná prac. místa, a že se skoro nikdo nehlásí, že není ze strany invalidů zájem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3427
14.2.17 11:24

ID..

Pokud lidé bydlí ve vlastním, či je někdo z okolí „přiživuje“, může být ID docela ideální alternativou za mnohé „práce“, kde není mnohdy o moc více peněz, zato ale o mnoho víc nervů, ponižování a také málo volného času. Pro některé typy lidí může skutečně být ID výhrou. Pro jiné náročnější zase ne. Je to kus od kusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.17 11:27

Ano, ID je nespravedlivě rozdělovaný, záleží na posudkovém lékaři a postiženém, co si vymyslí a vyřve. Pracovala jsem v jedné neziskovce s bezdomovci a jeden klient (18 let, nikdy nepracoval, odešel k nám, protože se mu u rodičů nelíbilo, nutili ho chodit do školy a pod…) byl značný uživatel marihuany a za necelý rok se u něho začaly projevovat psych. obtíže. Dostal ID 3. stupně (=plný), něco kolem 11 000.
Můj manžel je nevidomý, má také ID 3. stupně, ale i přes veškeré valorizace má 7500. :nevim: Máme s manželem dítě, já na RD, on chodí do práce na plný úvazek a na dovolenou tedy nenašetříme.
Prosím o zachování anonymu kvůli info o klientovi.
E.

• Nahlásit
  • Citovat
2138
14.2.17 11:28

Od kolegyně dcera taky bere ID, na hlavu, cca 9.000 Kč. Jelikož ale bydlí v bytě, tak jí to nestačí a maminka/kolegyně/ jí pomáhá. Pokud by ale žila v domku, tak si umím představit, že tato výše důchodu by mi zajistila super život, v pohodě i na ty dovolený u moře.
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.17 11:30
@Effis píše:
@Medisek já jsem zrovna nedávno četla, že firmy hledají ozp na vyhrazená volná prac. místa, a že se skoro nikdo nehlásí, že není ze strany invalidů zájem :nevim:

Tak zaměstnavatelé získávají daňová zvýhodnění. Ale většinou je to práce nekvalifikovaná, ostraha, vrátný a pod. Nebo chráněné dílny.
E.

• Nahlásit
  • Citovat
172
14.2.17 11:32

@Effis já jsem měla souseda, měl invaliditu na záda a sám si postavil barák za Prahou..ale tím to nechci zlehčovat, je to případ od případu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama