Reklama

Invalidní důchod-nárok ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 10:24
Invalidní důchod-nárok ?

Dobré ráno, chtěla jsem se zeptat na jednu věc :) Mám problém s páteři, vyhřezlé ploténky v oblasti krku, některe popraskané. Člověk, když žádá, musí mít vyčerpané všechné "léčebné "metody-myslím teda operaci, nebo to není povinnost? Té se chci vyhnout dokud to jde :( ale pracovní omezení mít určitě budu-zdravotní stav mi nedovolí dělat spostu věci :(.Vím, že je to zpřísněné -berou i těm co důchod měli a atd, to řešit nechci…Spíš mě zajímá přímo ta podmínka žádosti-jestli musí být člověk po operaci, nebo je šance i bez ní..děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 10.02.17 10:40

Do operace tě nikdo nutit nemůže a spoustu lidí, kteří mají problémy se zády a mají na tohle omezení přiznáný id, nechodí ani na rhb. Pokud máš aktuální nálezy, případně ct nebo mr zad, k žádosti přilož, ve většině případů tyhle zprávy u neurologické diagnózy požadujeme. V jaké profesi pracuješ?

martina82
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 10.02.17 11:00
@Anonymní píše:
Dobré ráno, chtěla jsem se zeptat na jednu věc :) Mám problém s páteři, vyhřezlé ploténky v oblasti krku, některe popraskané. Člověk, když žádá, musí mít vyčerpané všechné "léčebné "metody-myslím teda operaci, nebo to není povinnost? Té se chci vyhnout dokud to jde :( ale pracovní omezení mít určitě budu-zdravotní stav mi nedovolí dělat spostu věci :(.Vím, že je to zpřísněné -berou i těm co důchod měli a atd, to řešit nechci…Spíš mě zajímá přímo ta podmínka žádosti-jestli musí být člověk po operaci, nebo je šance i bez ní..děkuji

je sance i bez ni, sem toho prikladem ;)

Páďule
Povídálka 22 příspěvků 10.02.17 11:08

Operace nemá s přiznáním důchodu nic společného. Důležité je, aby nepříznivý zdravotní stav byl dlouhodobý, trval alespoň rok. Jsou potřeba lékařské zprávy od odborníků, které toto potvrdí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 11:22
@silvie1978 píše:
Do operace tě nikdo nutit nemůže a spoustu lidí, kteří mají problémy se zády a mají na tohle omezení přiznáný id, nechodí ani na rhb. Pokud máš aktuální nálezy, případně ct nebo mr zad, k žádosti přilož, ve většině případů tyhle zprávy u neurologické diagnózy požadujeme. V jaké profesi pracuješ?

momentálně jsem na mateřské, od září s tímhle bojuji..Vím že se asi dá dost napravit, jen mě to zajímá takhle předem. Začínám být nervozní co po rodičaku budu dělat-končí mi za rok, nechci být určitě doma, ale v těch možnostech co mám ted to bude dost omezená práce-ke všemu jsme město fabrik a obchodu jinak nic..Ke všemu 4děti, takže určitá fyzická zátěž už je i doma :zed: jojo mám za sebou rezonanci, kde mi to bylo právě potvrzeno, nález prý vcelku solidní :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 11:23
@martina82 píše:
je sance i bez ni, sem toho prikladem ;)

a mohu vědět o jaký nález šlo? :kytka:

martina82
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 10.02.17 11:24
@Anonymní píše:
a mohu vědět o jaký nález šlo? :kytka:

skolioza patere

Fassatka
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 10.02.17 11:38

Nezlob se, ale se skoliozou pateře být v ID? To by tam byl každý druhý. Já jsem po čtyřech operacích srdce a mám 1.stupeň a každé dva roky přezkoumání…Dost se to teď zpřísnilo.

araw
Neúnavná pisatelka 16586 příspěvků 10.02.17 12:03
@Fassatka píše:
Nezlob se, ale se skoliozou pateře být v ID? To by tam byl každý druhý. Já jsem po čtyřech operacích srdce a mám 1.stupeň a každé dva roky přezkoumání…Dost se to teď zpřísnilo.

A co jako??? Asi máš po operacích lepší stav, než hodně lidí se skoliozou. Očividně můžeš dělat víc věcí (práce), než člověk, co má skoliozu. Kdyby ji měla, takovou kravinu nikdy nenapíšeš!!! jen pro tvé info, moje máma má skoliozu páteře, je v ID a má 3st a má důchod přiznaný na stálo. To že tobě to přijde jako nic značí, že jsi strašně sebestředná a zabedněná. Ale nepřeju ti skoliozu páteře, pak by ti srdce, kvůli kterému máš jen 1st, přišlo jako prd :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 12:07
@Fassatka píše:

PROČ SOUDÍŠ? Takové ubohé kraviny jsem tu fakt chtěla číst..NEŽ BYS PŘÁLA, AT JE NĚKOMU LÍP!!tak mu píšeš zavistivé nesmysly :pocitac:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 12:08
@araw píše:
A co jako??? Asi máš po operacích lepší stav, než hodně lidí se skoliozou. Očividně můžeš dělat víc věcí (práce), než člověk, co má skoliozu. Kdyby ji měla, takovou kravinu nikdy nenapíšeš!!! jen pro tvé info, moje máma má skoliozu páteře, je v ID a má 3st a má důchod přiznaný na stálo. To že tobě to přijde jako nic značí, že jsi strašně sebestředná a zabedněná. Ale nepřeju ti skoliozu páteře, pak by ti srdce, kvůli kterému máš jen 1st, přišlo jako prd :zed:

taky jsem reagovala, ale ztráta času..když někdo dovede napsat tohle, tak zbytečné se tím zabývat..Neví vubec co kdo má přesně za problém, ale ona horší..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 12:12
@martina82 píše:
skolioza patere

děkuji :kytka:

martina82
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 10.02.17 12:16

Jen tak pro info pro ty co jim vadi ze mam ID na skoliozu, tak bych jen upresnila ze ji nemam jen nato, mam jeste navic EPI a nebojte mam jen 1 stupen. mozna nez zacnu nekoho soudit tak si nejdriv zajistim fakta :-)

kotyk
Echt Kelišová 7863 příspěvků 10.02.17 12:50

@Fassatka Možná to zní jako banální stav, co má každý druhý, ale od určitého stupně už to je vážné velmi bolestivé onemocnění, které operace zlepší často jen na určitou dobu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 13:00
@martina82 píše:
Jen tak pro info pro ty co jim vadi ze mam ID na skoliozu, tak bych jen upresnila ze ji nemam jen nato, mam jeste navic EPI a nebojte mam jen 1 stupen. mozna nez zacnu nekoho soudit tak si nejdriv zajistim fakta :-)

děs nechápu, že to někdo vubec muže napsat :lol: souboj kdo má horší nemoc a jakto, že někdo má a on ne..Píšu o paní co vas osočila. Ještě jak tu by bylo tema-pojdmě soudit kdo ho má zbytečně :lol: Nevím, jestli když někoho něco dlouhodobě bolí, bolí ho min, protože to má každý druhý :) podle mě žádná nemoc a vychylka zdraví není přijemná

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama