Názor na dědičnost dožití věku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nekoukej!
Kelišová 6098 příspěvků 09.02.17 09:58
Nazor na dedicnost doziti veku

Ahoj holky zajimal by me Vas nazor zkusenost… jestli si myslite ze se dozijete stejneho veku jako vase matka budete mit stejne nemoci???

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 09.02.17 10:02

Já myslim, že ne. Podle mě je to v prvé řadě o stěstí. Ale u některých nemocí je genetika mocná.

axelina
Ukecaná baba ;) 2019 příspěvků 3 inzeráty 09.02.17 10:02

..tjá doufám že neee :-) máma je trochu hniloba lenivá a myslím že na to doplatí… raději bych v tomto případě byla po babičce- ta je aktivní a relativně zdravá… ještě v 91 letech chodí na kosmetiku a na obědy do restaurace :-)

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 09.02.17 10:02

Podle mě záleží hlavně na životosprávě

Kelsey
Hvězda diskuse 44769 příspěvků 09.02.17 10:06

No ja se toho bojim, mamka mela prvni mrtvici ve 34r. Cim vic se do toho veku blizim to vis, ze se bojim.
Taky trpim na zvyseny tlak.
Takze si aspon hlidam jidlo, pohyb, nepripoustim si stres, zbytecne nervy pokud nemusim.
Vic snad udelat nemuzu no. Co bude bude, takovy je osud.

21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 09.02.17 10:08

Já si myslím, že něco je dáno geny a něco musíme udělat my. takže geny + životospráva + přístup k životu obecně.

Nekoukej!
Kelišová 6098 příspěvků 09.02.17 10:09

Moje mamka mela rakovinu v 50 letech zemrela v 57 segra nahle v 51 muze to byt dedicne?

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 09.02.17 10:12
@Kelsey píše:
No ja se toho bojim, mamka mela prvni mrtvici ve 34r. Cim vic se do toho veku blizim to vis, ze se bojim.
Takze si aspon hlidam jidlo, pohyb, nepripoustim si stres, zbytecne nervy pokud nemusim.
Vic snad udelat nemuzu no. Co bude bude, takovy je osud.

Dobrá prevence proti mozkovce je Omega 3, pomáha prokysličení mozku. A možná taky hořčík, chrání buňky před hypoxii, což by pak mohlo mírnit následky mrtvičky. Taky mám vysoký tlak, musím si hlídat sůl, po ní mi bývá občas dost zle, zjistil jsem to až před dvěmi týdny docela náhodou. Já už jsem měl párkrat stav, kdy jsem nemohl chodit a mluvit, ale rozdýchal jsem to. Děla mi to právě ve špatně větraných místnostech.

Kriss Tina
Kelišová 5461 příspěvků 09.02.17 10:16

Ja bych rekla ze je to tak pul napul, v rodine z maminy strany nepamatuju zenu, ktera by se dozila 70, a to treba babicka byla hodne aktivni, zila celkem zdrave. Naopak rodina z tatovo strany byli vyslovene povaleci, celej den sedeli u televize a cpali se smazenym a uzeninama a dozili se podstatne vyssiho veku :nevim:

Jana525
Závislačka 4872 příspěvků 09.02.17 10:16

Samozrejme, ze geny jsou vyznamne. Ale nespolihala bych na to, protoze nas zivotni styl je odlisny. Ale urcite pokud je v rodine nejaka nemoc, tak je dobry delat vse proto, aby clovek snizil riziko.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 10:16
@Kelsey píše:
Vic snad udelat nemuzu no. Co bude bude, takovy je osud.

Moje mamka zemřela v 33 letech na rakovinu a také jsem měla v cca 30-35 letech takové divné rozpoložení. Ne, že bych se bála, ale prostě jsem to jinak prožívala. Syn je narozený zrovna v takovém mém věku jako byla máma, takže jsem to spíše prožívala srovnáváním. Druhý rodič taktéž na rakovinu, ale až v 69.

Jinak u nás z každé strany jeden zemřel okolo 60 roku a druhý měl přes 75.

Jana525
Závislačka 4872 příspěvků 09.02.17 10:18

A nejdulezitejsi je omezit stres a sladit telo a dusi a byt stastny(a). To je uplne to nejpodstatnejsi.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17421 příspěvků 09.02.17 10:28

Dispozice se určitě dědí. Jak k dlouhověkosti, tak k nemocem. Moje jedna babička má rakovinu prsu, což je pro mě signál, že si musím dávat majzla. Ale z druhé strany rodiny je poměrně velká dlouhověkost a tuhý kořínek. Dědovi bude letos 91 a to před důchodem hulil jak fabrika. Jeho sestra zemřela v 93. Tak doufám, že budu spíš po nich. A taky že naše děti budou spíš po naší rodině, protože u manžela to není nic moc :think:

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 09.02.17 10:32

Nemoci jsou individuální, a pokud jde o dožití, doufám že dědičné není. Nechci tu strašit do stovky.

Nekoukej!
Kelišová 6098 příspěvků 09.02.17 10:41

@Borůvka1990 ale do stovky ja taky ne ale do 80 klidne bych strasila jen nevim kde podat zadost :)))

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >