IVF ve 41. Zkoušet s vlastními, nebo jít do darovaného vajíčka?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
10965
8.11.22 11:44
@Janli píše: Že je optimální věk na téhotenství, to nikdo nerozporuje. On se málokdo rozhodne mít dítě po čtyřicítce, oni se většinou rozhodnou o dost dřív, jen se léta perou z neplodností. A není tu jen zdravotní hledisko, ale i sociální. Do pětadvaceti let spousta lidí studuje, pak si koukají našetřit, pořídit bydlení a zajistit se, aby nemuseli chodit pro sociální dávky. Všechno má svoje pro a proti. Dvacetiletý matky jsou většinou záležitostí sociálně nižších vrstev. Navíc, jen málo lidí je ve dvaceti vyzrálých, vztahy nejsou prověřený, je tam mnohem větší míra rozchodů a rozvodů.

Tak u nizsiho vzdelani, pokud budu brat, ze dcera i matka max maturitu. To mas stredni skonci v 19, tak 2-3 roky pracovat, pak dite. 22+22. 44 babicka.
U VS vzdelanych, studium do 24, opet tak 2-3 roky pracovat. Babicka v 54.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3327
8.11.22 12:03
@Annabela11 píše:
@Nowuka2 Takže tys byla skoro ještě dítě které mělo dítě…ale dříve to tak bylo…

No nebudu se s tebou přít… Ne každá mladá matka je nerozumná kráva na dávkách HN. :jazyk:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3327
8.11.22 12:06
@Tarena píše:
Tak u nizsiho vzdelani, pokud budu brat, ze dcera i matka max maturitu. To mas stredni skonci v 19, tak 2-3 roky pracovat, pak dite. 22+22. 44 babicka.
U VS vzdelanych, studium do 24, opet tak 2-3 roky pracovat. Babicka v 54.

Tak já tu vysokou třeba udělala při dítěti. Že někdo (já) s mateřstvím nechce čekat hned neznamená, že musí zůstat „bIbej“ s usmolenou maturitou a následná sociální vyžírka. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
8.11.22 12:07
@Tarena píše:
Tak u nizsiho vzdelani, pokud budu brat, ze dcera i matka max maturitu. To mas stredni skonci v 19, tak 2-3 roky pracovat, pak dite. 22+22. 44 babicka.
U VS vzdelanych, studium do 24, opet tak 2-3 roky pracovat. Babicka v 54.

To ale neznamená, že od čtyřiceti ztratím nárok na vlastní potomky. Apriory, když žádný nemám. To bych taky mohla říct, že babičkou můžeš být zcela legálně už v 32letech a kdo si tedy pořizuje potomky v tomto věku, ten není normální.

  • Citovat
  • Upravit
14313
8.11.22 12:13

@Nowuka2 To jsem ani nenapsala…jen jsem psala že to vidím tak že dítě mělo dítě :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
ludmilaadamkova
8.11.22 12:13

@Janli když budeš rodit v 15 stihneš to ještě ve 30. :mrgreen:

  • Citovat
  • Upravit
Janli
8.11.22 12:14
@ludmilaadamkova píše:
@Janli když budeš rodit v 15 stihneš to ještě ve 30. :mrgreen:

Pravda, když budou holčiny šikovný….

  • Citovat
  • Upravit
10965
8.11.22 12:15
@Janli píše:
To ale neznamená, že od čtyřiceti ztratím nárok na vlastní potomky. Apriory, když žádný nemám. To bych taky mohla říct, že babičkou můžeš být zcela legálně už v 32letech a kdo si tedy pořizuje potomky v tomto věku, ten není normální.

To samozrejme ne. Jen jsem rozvinula tvou myslenku o socialnich skupinach. Ze ty babicky ve 40 proste fakt nejsou standard.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10965
8.11.22 12:16
@Nowuka2 píše:
Tak já tu vysokou třeba udělala při dítěti. Že někdo (já) s mateřstvím nechce čekat hned neznamená, že musí zůstat „bIbej“ s usmolenou maturitou a následná sociální vyžírka. ;)

A to bylo planovane? Ze jsi chtela delat VS az na materske?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
8.11.22 12:17
@Tarena píše:
To samozrejme ne. Jen jsem rozvinula tvou myslenku o socialnich skupinach. Ze ty babicky ve 40 proste fakt nejsou standard.

Aha, promiň, poobědová demence…. :roll:

  • Citovat
  • Upravit
10965
8.11.22 12:18
@Janli píše:
Aha, promiň, poobědová demence…. :roll:

To chce kafe, taky si musim dat :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14313
8.11.22 12:19

@Tarena Jasné že bylo :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10965
8.11.22 12:25
@Annabela11 píše:
@Tarena Jasné že bylo :mrgreen:

Mne je ve finale jedno, kdy ma kdo dite. Pokud je schopen se o dite postarat a nesosa davky krome materske a rodicaku, tak at ma deti treba 8 a kdy chce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.11.22 12:27
@Annabela11 píše:
@Tarena Jasné že bylo :mrgreen:

A tatínek byl už v tomhle věku miliónovej a vyzrálej :D.

Zakladatelko, vajíčka máš, já bych zkusila své. Amh taková tragedie není, já mám s podobným 2 děti přirozeně, druhé se narodilo ještě později než je tvůj věk. Ale dobře bych volila lékaře.

  • Citovat
  • Upravit
16
8.11.22 12:37

@terien to opravdu nesouhlasím. Takto bude dítě geneticky alespoň partnera a já budu mít vazbu i tím, že ve mne vyrůstalo a porodila jsem ho. Samozřejmě bych raději vlastní, ale pokud to bude jediná šance, je to lepší než nemít žádné. :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku

Ikona - Kateřina Veselá

MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.