Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Hořčík - tím nic nezkazíš + béčko - na psychickou pohodu. No a pak, co se nezvládne vlastními silami, tam musí pomoci odborník.
Ahoj, mrzi me jak ti je. Kdyz ses lecila tak mas urcite nejakeho doktora, zavolej mu at to napise zase leky a neco na prevhodnou dobu nez zaberou…At je lip.
@Anonymní píše:
Co mám dělat… už asi měsíc úzkosti, špatná nálada. Teď jsem jela z práce a musela zastavit, protože jsem měla úplně slabý nohy, ruce se mi třasly, brecela jsem dneska dvakrát, je mi silene..
mám pocit že se zblázním a už to nevydrzim. Asi se mi vrátily psychické potíže, léčila jsem se s depresí a úzkostí, léky ale už par měsíců neberu.. co mám dělat. Já tohle nevydržím..
A kdo rozhodl o vysazeni leku?
Co mas delat?
Proste zase zajdi k lekari a prober to s nim.
To je deprese. Zažila jsem u příbuzného. Dali mu Venlaflaxin a stal se zázrak, byl zase jak dřív.
@Tarena píše:
A kdo rozhodl o vysazeni leku?
Co mas delat?
Proste zase zajdi k lekari a prober to s nim.
Ja. Už jsem brala dlouho q měla jsem pocit ze už to je snad ok.
Má teď dva týdny dovolenou..
@Anonymní píše:
Ja. Už jsem brala dlouho q měla jsem pocit ze už to je snad ok.
Má teď dva týdny dovolenou..
A ty leky uz nemas?
@Tarena píše:
A ty leky uz nemas?
Ne nemám. Postupně jsme snizovali a pak už další nenapsal a další termín nedal.
Je mi tě líto, ale jakou pomoc si představuješ na foru emimina?
@Anonymní píše:
Ne nemám. Postupně jsme snizovali a pak už další nenapsal a další termín nedal.
Tak zavolej jen obvodakovi, vysvetli a on neco napise na prechodnou dobu… nemas nejakou znamou doktorku mezi kamarady a tak, treba by taky napsala vyjkmecne… jinak skusit zatim neco volne prodejneho, treba to trochu malinko pomuze…
Pokud chceš léky jako poslední možnost, zkus sirup Novo Passit, zklidňuje, pomůže usnout… Je bylinkový… Ale pozorně si přečti příbalový leták - kvůli třezalky snižuje účinnost antikoncepce a neměl by se kombinovat s některými léky (vč. antidepresiv). Užívat se může, myslím, max 14 dní. Pokud nebereš kontraindikované léky, tak to zkus. Mi to pomohlo (poraď se ale ještě s lékárnicí). Pokud to nepřejde, zhorší se to, nebo už teď cítíš, že to není dobré, tak co nejdřív kontaktuj lékaře se kterým jsi tyto věci řešila. Za mě top i psychoterapie. Držím palce ať je líp! ![]()
Příspěvek upraven 16.08.23 v 00:15
@Lucy01O píše:
Pokud chceš léky jako poslední možnost, zkus sirup Novo Passit, sklidňuje, pomůže usnout… Je bylinkový… Ale pozorně si přečti příbalový leták - kvůli třezalky snižuje účinnost antikoncepce a neměl by se kombinovat s některými léky (vč. antidepresiv) a užívat se může tuším max 14 dní. Pokud antinu nebereš ani jiné léky s kontraindikací tak to zkus, mi to pomohlo (poraď se ale ještě s lékárníci. Pokud to nepřejde, zhorší se to, nebo už teď cítíš, že to není dobré, tak co nejdřív kontaktuj lékaře se kterým jsi tyto věci řešila. Za mě top i psychoterapie. Držím palce ať je líp!
Tobě snad ani neuvěří, když neumíš ani česky psát.
@NickKV píše:
Tobě snad ani neuvěří, když neumíš ani česky psát.
No jo, po celodenním výšlapu v takovém vedru a ještě v tuto hodinu se ani prd nepromíjí!
Každopádně se paní dokonalé omlouvám za pohoršení, ještě k tomu v tuto nekřesťanskou hodinu!
![]()
@Lucy01O píše:
No jo, po celodenním výšlapu v takovém vedru a ještě v tuto hodinu se ani prd nepromíjí!Každopádně se paní dokonalé omlouvám za pohoršení, ještě k tomu v tuto nekřesťanskou hodinu!
![]()
Neumím česky, protože chodím? A vy křesťani v noci nejste věřící?
@NickKV píše:
Neumím česky, protože chodím? A vy křesťani v noci nejste věřící?
Představte si, že fyzická námaha vyvolává únavu, kvůli které je snížena pozornost - ze stejného důvodu taky nesmí lékaři pracovat více hodin než je stanoveno, protože kvůli nepozornosti, kterou zapříčiňuje mj. únava, vznikají chyby.
A věřící nejsem, „nekřesťanskou hodinu“ nepoužívají jen věřící ![]()
Každopádně! Jsem si vědoma toho, že svými odpověďmi vás jen přiživuji a komentáře, které nejsou k dotazu jsou tazatelce jen k jedné věci. Proto vám přeji dobrou noc a buďte šťastnější! ![]()
Co mám dělat… už asi měsíc úzkosti, špatná nálada. Teď jsem jela z práce a musela zastavit, protože jsem měla úplně slabý nohy, ruce se mi třasly, brecela jsem dneska dvakrát, je mi silene..
mám pocit že se zblázním a už to nevydrzim. Asi se mi vrátily psychické potíže, léčila jsem se s depresí a úzkostí, léky ale už par měsíců neberu.. co mám dělat. Já tohle nevydržím..