Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@Nicooool5 body s krátkým, ponožky a pokud usne, tak přikryt bavlněnou plenkou. Jezdit spíše ve stínu
@Térouš píše:
@Nicooool5 body s krátkým, ponožky a pokud usne, tak přikryt bavlněnou plenkou. Jezdit spíše ve stínu
I doma mám dat radeji body? Skratkym prave sem ho nechala v plynce doma v postýlce zatím 😀
Zalezi na něm. Starší syn byl doma Jen v krátkým bodycku i v lednu. Mladší byl zas naopak navlecenej. Dej třeba krátký body a ponožky, s sebou vem tepláky s mikinou nebo něco na zakrytí, zavinovačku.. A uvidíš, mimino kontroluj a oblikej a prikryvej dle potřeby.
Pokud to není vyloženě nutné, tak bych s ním na sluníčko vůbec nevycházela. Jinak jen slabé body a ponožky a zajistit stín v kočárku.
Podle toho jak vypadalo. Klidně nahý, kdyby bylo celý teplý. Ale naší byli 24 dní zmrzlici, takže jsem holku i vevedru balila celou do pliny jako zavinovačky, pod tím měla jen plinu na zadku.
@Nicooool5 píše:
I doma mám dat radeji body? Skratkym prave sem ho nechala v plynce doma v postýlce zatím 😀
doma klidně jen v plínce, pokud by se ti zdálo, že je to málo, zakrýt plenou
zkus za krčkem, jestli je tam teplý, studený nebo zpocený
I doma byste daly radeji body s krátkým? Je teplý no ale ještě aby ne v tom vedru ![]()
Ven bych chodila jen rano a vecer. Oblekla bych body s krátkým a ponožky a přikryla tetraosuskou nebo plinkou. Hlavně moc nezakrývej ten kočár, pak vůbec nevetra a je v něm na padnuti.
@Nicooool5
Oblékla bych lehké body, ponožky a přikrýt plenkou.
Namazat určitě aspoň 50, a ven chodit jen takhle ráno, a potom až večer, kdy není taková výheň.
Nebo na zahradu někam do stínu, nejlépe k vodě.
Já dávám na doma aspoň body nebo tričko, ale já zas často dělám průvan a malej není v postýlce kde by byl chráněný mantinelem.
ven nechodit pokud to není nutné, určitě ne na sluníčko a pak zalezi jak má v kočáru no. Já když ho dám do kočáru a stáhnu střechu až dolu s větráním tak tam má příjemně. Když už ho nechám jenom v pleně nahého tak ho aspoň prikrejvam látkovou plenou aby neofouk. A kontrolovat jestli není na telicku moc horký nebo studený, podle toho oblict nebo svlict.
Pokud to není nezbytně nutné, tak bych nechodila s takovým prckem ven. Až navečer, třeba kolem šesté nejdřív nebo naopak brzo ráno. přes den bych byla doma. jinak bych oblíkla asi body s krátkým a přehodila přes nějk látkovou plenu přes nožky…
Body na doma jsem dávala… i ve vedrech, přeci jen se taky potí, body to lépe saje… na manipulaci je to lepší… beru to podle sebe, taky mám doma aspoň tilko a nechodím nahata… syn má skoro rok a má taky body s krátkým doma…
Doma určitě body a venku jsem měla dítě v těchto vedrech jen v pleně a přes kočár zapnutou plenu látkovou, ale volně, aby se tam dostalo dost čerstvého vzduchu, ale aby na něj nesvítilo sluníčko.