Jak byt sebevědomá

Anonymní
25.10.19 17:15

Jak byt sebevědomá

Zdravím. Potřebovala bych poradit jak být na veřejnosti sebevědomá, v klidu a sama sebou. Nemyslím si, že bych nebyla sebevědomá, protože tímhle obdobím už jsem si prošla. Vím, že jsem hezká, chytrá, takže sebevědomí mi opravdu nechybí. Ale spíš jde o to, že na veřejnosti před lidma je to opravdu těžký.. prostě jakmile se na mě někdo podívá už přemýšlím co jsem udělala špatně jestli je na mě něco špatně i když v tuhle chvíli co mi to běží v hlavě tak si zase říkám, že názory ostatních mi jsou jedno a jsou ale prostě když jsem někde tak furt uhybam pohledem, nedokážu se bavit tak jako když jsem s mýma kamarádama jsem vyklepana a nervózní, mám sucho v puse ale zase kdybych se napila tak je to trapný přeci ne(debilní myslenky v mé hlavě..) například teď jsem byla s kamarádkou na plese já jsem normálně hrozně hlučná, upovídaná umím si užívat tancovat ale na tom plese prostě vůbec..i když bych moc chtěla ale nešlo mi to a strašně mě to trápí.. prosím poradil by mi někdo co s tím? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25.10.19 17:54
@Anonymní píše:
Zdravím. Potřebovala bych poradit jak být na veřejnosti sebevědomá, v klidu a sama sebou. Nemyslím si, že bych nebyla sebevědomá, protože tímhle obdobím už jsem si prošla. Vím, že jsem hezká, chytrá, takže sebevědomí mi opravdu nechybí. Ale spíš jde o to, že na veřejnosti před lidma je to opravdu těžký.. prostě jakmile se na mě někdo podívá už přemýšlím co jsem udělala špatně jestli je na mě něco špatně i když v tuhle chvíli co mi to běží v hlavě tak si zase říkám, že názory ostatních mi jsou jedno a jsou ale prostě když jsem někde tak furt uhybam pohledem, nedokážu se bavit tak jako když jsem s mýma kamarádama jsem vyklepana a nervózní, mám sucho v puse ale zase kdybych se napila tak je to trapný přeci ne(debilní myslenky v mé hlavě..) například teď jsem byla s kamarádkou na plese já jsem normálně hrozně hlučná, upovídaná umím si užívat tancovat ale na tom plese prostě vůbec..i když bych moc chtěla ale nešlo mi to a strašně mě to trápí.. prosím poradil by mi někdo co s tím? Děkuji.

Ahoj. Tohle mě trápilo, když jsem byl dítě. Např. když se někdo v okolí zasmál, tak jsem automaticky předpokládal, že se směje mě. Nedokázal jsem navázat oční kontakt. Dnes když jdu po ulici, tak vyloženě vyhledávám oční kontakt. Postupem času jsem na tom sám pracoval a dokázal se z toho dostat, ale dnes v dospělosti si říkám, že by to šlo mnohem rychleji, kdybych chodil k psycholožce. Musíš dělat postupný krůčky a odprostit se od těch myšlenek jako že to je trapný atd. To totiž dělá strach - já jakmile mi něco připadá divný, tak z toho mám strach, ale když to jednou překonám, tak to už je méně divný. Jako dospělej jsem měl třeba strach z toho si jít číst ven na lavičku, protože mi to prostě přišlo divný. Chce to prostě překonávat tyhle strachy a tím získáš sebevědomí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
641
25.10.19 18:14

Na ulici jednoznacne hudba. V tu chvili jsem v jinem svete a klidne koukam lidem do oci a jdu se vztycenou hlavou. Nakopne me takovym zpusobem, ze si ostatni musi vytahovat kapesníky, aby se utreli, jak ze me strika sebevedomi, kdyz je mijim :lol:
Ikdyz je to kratkodobe, v tu chvili to pomaha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6253
25.10.19 18:31

Mám opačný problém, na veřejnosti a ve společnosti hýřím sebevědomím a v soukromí a maličkém kolektivu o sobě pochybuju a hroutím se. Takže se zaháčkuju, jsem zvědavá, co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56513
25.10.19 19:20

Psychoterapie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.10.19 20:54

Je mi kousek pod 40 a presto se na kazdou prilezitost pripravuji. Pokud mluvím nebo jsem hostitelka, naucim se par prvnich vet zpameti a pripadny proslov si reknu 2× predem vcetne casomiry, kdyz jdu se zahranicnimi hosty, pripravim si par neskodnych zajimavosti z ceskych luhu a haju, abych netahala z paty, na srazy si pripravim par kratkych vet, treba co je u me za 10 let nového ;). Pokud je to neobvykla spolecenska udalost, klidne si prectu/zopakuju etiketu, aby mi nebylo trapne z nejake opomenute blbosti. Peclive se obliknu a upravim. Necham si na to dost casu, abych se nevytocila uz jen z nestihacky. Nevim, kolik ti je, ale spolecenska otriskanost prichazi se zkušenostmi a pozitivnimi zazitky.
Takto pripravena si to uziju, protoze se soustredim ne, co mam delat ja, ale na sve spolecniky. Cim vic jsem v pohode, tim vic pohody prenasim do okoli. Kdyz neco podelam, tak se tomu zasměju.

Sebevedomi neni sranda a je potreba ho cvicit, tak ti drzim palce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1029
25.10.19 23:36
@Anonymní píše:

Me to prijde lehci socialni fobie. Ja si tim prosla. Ono jde o to, jestli s tim chces opravdu neco delat, nebo jestli to tak jako ja hodis do autu a reknes si, ze kazdej jsme nejakej. Jde to pry docela usoesne resit psychoterapii, hlavne KBT ( jakoze rychlost a efekt). Jinak ja treba uhybam pohledem, pac jsem introvert a vnimam hodne vjemu, nejenom, co druhy rika, ale i jak se tvari a ze se casto nudim, tak zatimco nekdo mlvui, tak zkratka i o cloveku premejslim a nekdy i o necem jinym.-) To uhybani delam proto, protoze me pohled dotycneho u toho vseho rusi. Ale da se to udelat tak, ze se divas treba doprostred cela.-) Jako tipu triku bude asi hromada. Ja za sebe doporucuju se prijmout se vsim vsudy, pred znamymi muzes i rict, ze ses holt plachej inteovert a poteebujes nejakej cas se otrkat, lidi jsou neobvykle chapavy, kdyz vytahnes slabinu a jeste si z nic nedelas, pac kazdej ( svete div se), nejakou ma:-) Jinak prinosna diskuze. Me uplne dostal prispevek @sakota, zenam jako ty zavidim a pritom tez trapeni. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1029
25.10.19 23:39
@PaníKadrnožková píše:
Je mi kousek pod 40 a presto se na kazdou prilezitost pripravuji. Pokud mluvím nebo jsem hostitelka, naucim se par prvnich vet zpameti a pripadny proslov si reknu 2× predem vcetne casomiry, kdyz jdu se zahranicnimi hosty, pripravim si par neskodnych zajimavosti z ceskych luhu a haju, abych netahala z paty, na srazy si pripravim par kratkych vet, treba co je u me za 10 let nového ;). Pokud je to neobvykla spolecenska udalost, klidne si prectu/zopakuju etiketu, aby mi nebylo trapne z nejake opomenute blbosti. Peclive se obliknu a upravim. Necham si na to dost casu, abych se nevytocila uz jen z nestihacky. Nevim, kolik ti je, ale spolecenska otriskanost prichazi se zkušenostmi a pozitivnimi zazitky.
Takto pripravena si to uziju, protoze se soustredim ne, co mam delat ja, ale na sve spolecniky. Cim vic jsem v pohode, tim vic pohody prenasim do okoli. Kdyz neco podelam, tak se tomu zasměju.Sebevedomi neni sranda a je potreba ho cvicit, tak ti drzim palce :mavam:

A to je tez zajimavy trik, jak se pripravit na tridni sraz - par vet o tom, o se za poslednich 10 let stalo. Smekam. Dobra inspirace. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
859
26.10.19 00:07

Mě hrozně pomohlo a nejen co se týče sebevědomí, ale i v jiných věcech, že mi do hlavy prostě nikdo nevidí. A opakovala jsem si to pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.10.19 19:02

Já si nedávno vyslechla, když na mě někdo zařval, jak jsem sebevědomá, když mi kvůli práci někdo nadával, přišla jsem k tomu jak slepý k houslím, nebyl to zaměstnavatel. Když jsem mu na jeho křik slušně řekla, že se s ním bavím slušně, tak proč on má problém se takto bavit se mnou. Bum! A hned jsem byla sebevědomá a rozparádila jsem ho do úplné nepříčetnosti. Takže si ráda přečtu rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1029
27.10.19 00:24
@Slavka28 píše:
Já si nedávno vyslechla, když na mě někdo zařval, jak jsem sebevědomá, když mi kvůli práci někdo nadával, přišla jsem k tomu jak slepý k houslím, nebyl to zaměstnavatel. Když jsem mu na jeho křik slušně řekla, že se s ním bavím slušně, tak proč on má problém se takto bavit se mnou. Bum! A hned jsem byla sebevědomá a rozparádila jsem ho do úplné nepříčetnosti. Takže si ráda přečtu rady.

No mel pravdu, zachovala ses asertivne. A co jsi mu na to rekla? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 13:43

@KaroliS nic, byla jsem už zticha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu