Škola na otevření obchodu?

Anonymní
25.10.19 17:13

škola na otevření obchodu?

Dobrý den, mám tuhle dobu hodně výčitek kolem střední školy. jsem teď v 9. třídě, jsem tak nějak smířená s učnákem, ne že bych měla špatné znamky, ale bohužel doma mě nikdo ohledně toho nepodporuje a nemám vůbec klid se učit, jelikož to máme doma dost divoký. Ještě nad tím přemýšlím a s učitelkou to ještě probereme, protože když už, tak bych chtela na školu, kde se tolik neřeší matika… ale má otázka zní, potrebuji nějakou školu na to, abych si otevřela např. vlastní květinářství či kavárnu? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25690
25.10.19 17:16

Ne, ale bylo by fajn na to mít vzdělání ať brzy nezkrachuješ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19713
25.10.19 17:22

A víš, že na takovou vlastní kavárnu nebo květinářství potřebuješ statisíce měli miliony? Snaž se udělat si školu co by tě pak mohla i živit. Kadeřnice, zlatnice, krejčová…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461

Tak třeba na kavárnu potřebuješ vzdělání s tím související, pokud tedy nebudeš mít odborného garanta - což je obor kuchař - číšník, na květinářství zase aranžérství nebo něco podobného. Na otevření obchodu samozřejmě žádnou školu nepotřebuješ, ale je nesmyslné podnikat v něčem, čemu vůbec nerozumíš, většinou se to nesetká s úspěchem. Pokud jsi teprve na ZŠ, bude nejlepší všechno probrat s rodiči a učiteli ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3267

Na některé druhy podnikání potřebuješ školu, praxi, nebo někoho, kdo to má, aby se ti nějak zaručil, byl zodpovědná osoba, konkrétně přesně ti to nepovím, jsou živnosti volné a vázané, pohledej na netu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
25.10.19 17:24

Je fajn vědět co teda chceš, na tu kavárnu být třeba aspoň číšník, na květinářství aranžér, ale není to jen tak. Stojí to statisíce než si něco svého otevřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1807
25.10.19 17:40

Muzes si udelat ucnak a pak nastavbu obor podnikani :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10288
25.10.19 18:16
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám tuhle dobu hodně výčitek kolem střední školy. jsem teď v 9. třídě, jsem tak nějak smířená s učnákem, ne že bych měla špatné znamky, ale bohužel doma mě nikdo ohledně toho nepodporuje a nemám vůbec klid se učit, jelikož to máme doma dost divoký. Ještě nad tím přemýšlím a s učitelkou to ještě probereme, protože když už, tak bych chtela na školu, kde se tolik neřeší matika… ale má otázka zní, potrebuji nějakou školu na to, abych si otevřela např. vlastní květinářství či kavárnu? :think:

A budes v brzke dobe dedit? To neni jen tak otevrit si kvetinku ci kavarnu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12509
25.10.19 18:24
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám tuhle dobu hodně výčitek kolem střední školy. jsem teď v 9. třídě, jsem tak nějak smířená s učnákem, ne že bych měla špatné znamky, ale bohužel doma mě nikdo ohledně toho nepodporuje a nemám vůbec klid se učit, jelikož to máme doma dost divoký. Ještě nad tím přemýšlím a s učitelkou to ještě probereme, protože když už, tak bych chtela na školu, kde se tolik neřeší matika… ale má otázka zní, potrebuji nějakou školu na to, abych si otevřela např. vlastní květinářství či kavárnu? :think:

Na to potřebuješ především peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12509
25.10.19 18:30
@Anonymní píše:

Květinářství - je třeba znát co nejvíc o květinách (jednotlivé druhy, jak se o ně starat, jak vázat kytice, které k sobě patří, které pro kterou příležitost /svatba, pohřeb, narozeniny, výročí…/. Proč by měli lidé chodit k tobě, než k někomu jinému kdo se vyzná v květinách… U kavárny je to to samé - vyznat v kávách, dortech…

V podnikání uspěje ten, kdo dokáže lidi přitáhnout. V čem budeš lepší než ostatní kavárny/květinářství? A to že budeš levnější, nad tím ani nepřemýšlej, to nefunguje a je to cesta do pekla (bankrotu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
25.10.19 19:32
@Prof. Farnsworth píše:
Květinářství - je třeba znát co nejvíc o květinách (jednotlivé druhy, jak se o ně starat, jak vázat kytice, které k sobě patří, které pro kterou příležitost /svatba, pohřeb, narozeniny, výročí…/. Proč by měli lidé chodit k tobě, než k někomu jinému kdo se vyzná v květinách… U kavárny je to to samé - vyznat v kávách, dortech…V podnikání uspěje ten, kdo dokáže lidi přitáhnout. V čem budeš lepší než ostatní kavárny/květinářství? A to že budeš levnější, nad tím ani nepřemýšlej, to nefunguje a je to cesta do pekla (bankrotu).

Ty ji závidíš mladí, nebo co? Jak můžeš vědět, jak se bude v čem vyznat? Teprve jde studovat a když má člověk vůli, všechno se naučí :nevim: Třeba bude mít květinářství, jako nikdo jiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12509
25.10.19 21:06
@cverunka píše:
Ty ji závidíš mladí, nebo co? Jak můžeš vědět, jak se bude v čem vyznat? Teprve jde studovat a když má člověk vůli, všechno se naučí :nevim: Třeba bude mít květinářství, jako nikdo jiny.

Já jsem nepsal v tom smyslu, že na to nemá apod. Psal jsem, že aby uspěla, tak musí být lepší než konkurence.

A to o tom učení platí jen do určité omezené úrovně - pochybuju, že když kdokoli bude chtít, tak se naučí jadernou fyziku, práva nebo třeba uměleckou malbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
25.10.19 22:50
@Prof. Farnsworth píše:
Já jsem nepsal v tom smyslu, že na to nemá apod. Psal jsem, že aby uspěla, tak musí být lepší než konkurence.A to o tom učení platí jen do určité omezené úrovně - pochybuju, že když kdokoli bude chtít, tak se naučí jadernou fyziku, práva nebo třeba uměleckou malbu.

Tak na otevření obchodu člověk nepotřebuje studovat jadernou fyziku, to je jasné. Nemyslím, že k otevření obchodu potřebuje člověk nějaké nadstandardní znalosti. Tak jsem to samozřejmě myslela.

S tou konkurenci se omlouvám, vyznělo mi to tak nějak jízlivě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6527
25.10.19 22:52

Kamarádka si otevřela kvetinarstvi. Má vystudovanou vysokou skolu v tomto oboru. Nejdřív, ale pracovala několik let ve firmě mimo obor a kytky vazala pro známé aby si vůbec na ten obchod vydělala. Je hodně šikovná, ale taky ji to stálo a pořád stojí hodně úsilí se udržet. Maká od rána do večera, soboty. Před Vánocemi i třeba do 2 do rána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12509
26.10.19 08:59
@JancaS84 píše:
Kamarádka si otevřela kvetinarstvi. Má vystudovanou vysokou skolu v tomto oboru. Nejdřív, ale pracovala několik let ve firmě mimo obor a kytky vazala pro známé aby si vůbec na ten obchod vydělala. Je hodně šikovná, ale taky ji to stálo a pořád stojí hodně úsilí se udržet. Maká od rána do večera, soboty. Před Vánocemi i třeba do 2 do rána.

To je přesně ono - pokud chceš uspět, musíš tomu hodně dát. Zejména toho času a úsilí. V tomhle jsou příkladem Vietnamci - jejich večerky mají otevřeno často víc než dvanáct hodin každý den včetně svátků. Tím dokážou porazit běžné obchůdky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat