Jak češete holčičky?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 16.06.10 15:48
Jak češete holčičky?

Ahoj, naší malé je skoro 3,5. Má vlásky tak po ramínka, vlnité. Pořád přemýšlím, zda ji ostříhat či ne. Česat se nechá bez problémů, i sama si vlasy rozčeše, ale zbytek je děs. Mytí vlasů je s křikem, odmítá nosit culíky, sponky, prostě jen vlasy volně rozpuštěné.Když už se jó nechá ukecat a udělám jí culík, do 20ti minut ho má sundaný. Vždycky venku vidím holčičky jejího věku buď ostříhané nebo právě hezky učesané, jen ta naše vlasy rozpuštěné rozfoukané větrem :roll: . Jak to máte vy?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
radúna
Extra třída :D 12035 příspěvků 16.06.10 15:57

Kvatapko, máme to stejné jako u vás.
Taky mám doma rozčepýřeného vrabčáka - vlasy kudrnaté, dlouhé a navíc husté jak blázen. Učesat culíčky je skoro nemožné, všude něco trčí, sponky sabotuje, čelenky po cvhíli taky. Taky závidím ty učesané a upravené holčičky, ale pak si zase říkám, že já jako děcko tuhle úpravu taky nesnášela. Takže si nelámu lavu, ale vezmu malou s sebou ke kadeřnici. Když ne ostříhat (což by byla škoda a skoro hřích), tak minimálně prostříhat. Takže za sebe - když jsem nesnášela sponky a gumičky já jako dítě, nenutím tu svou princeznu. Jen stříháme ofinku - aby to nelezlo do očí.

sophinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.10 16:02

rozfoukané větrem i u nás :lol: :palec: a všechny :mrgreen:

sněhurka a nelinka
Nadpozemská drbna 28882 příspěvků 16.06.10 16:10

Tak mi nosíme culíčky, ale zase je velký problém s česáním hřebenem, to nechce a vyvádí, ale culíky si učesat nechá :nevim: Je to boj, ale stříhat ji nechci, a ona taky nechce, mytí dobrý akorát to česání :nevim:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 16.06.10 16:16

Starší dcera měla také prstýnkové dlouhé vlásky. mytí bylo v pohodě. česání hrůza.
přesto jsem nechala dlouhé a česala různé culíky. Byl to boj, ale zase byl celý den klid a nikde to nevadilo.
Poprvé jsem jí ostříhala až kolem 4 let - mikádo a ofinka, kvůli školce, protože odváděl tatínek. Když jí to povyrostlo, zase už jsem nechávala dlouhé s tím, že nechám dorůst i ofinu , aby neplandala okolo a šla do účesu.
A to má dodnes - ted už nosí především čelenku.

Já jsem asi zaujatá, ale mám na holkách ráda delší vlasy. Chápu, že je to nepraktické na česání, ale když už se to dá do culíku, tak mi to připadá, že to přěkáží méně, než nějaký polodlouhý střih.
držím palce při vymýšlení účesů. :palec:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.06.10 16:20
Kvatapka píše:
Ahoj, naší malé je skoro 3,5. Má vlásky tak po ramínka, vlnité. Pořád přemýšlím, zda ji ostříhat či ne. Česat se nechá bez problémů, i sama si vlasy rozčeše, ale zbytek je děs. Mytí vlasů je s křikem, odmítá nosit culíky, sponky, prostě jen vlasy volně rozpuštěné.Když už se jó nechá ukecat a udělám jí culík, do 20ti minut ho má sundaný. Vždycky venku vidím holčičky jejího věku buď ostříhané nebo právě hezky učesané, jen ta naše vlasy rozpuštěné rozfoukané větrem :roll: . Jak to máte vy?

Tak ještě nedávno jsme to měli přesně jak píšeš. Teď už to tak je jen někdy. Chodí do školky a chce culíčky jako nosí holčičky od nich z oddělení. Já ji ale nechala předtím ostříhat, páč jsme šli na bráchovu svatbu a když odmítala culíčky.. Co začala chodit do školky, tak pořád mluví o tom, že chce dlouhé vlásky, aby mohla mít culíčky. Tak jsme byly domluvené, že pokud si nechá dělat culíčky, bude je mít dlouhé, pokud ne, nechám ostříhat (nebo ostříhám sama - do té svatby jsem to tak dělala). Nejdřív nosila čelenku, aby vlásky dorostly a v culíčkách držely, a teď už si je nechá učesat a nesundává si je. Jen ve školce po spaní jí je paní učitelka málokdy učeše, tak pak bývá jak rozárka :lol: . Dneska jsem byla sama u kadeřnice a vzala ji s sebou, tak má konečky krásně sestříhané a vypadá to mnohem líp. A ona je pyšná, že má dlouhé vlásky a seděla na vysokém křesle :lol: .

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 16.06.10 16:32

Culíky češu málokdy, ale spíš proto, že jí nechci den co den stahovat vlasy, přijde mi pro vlasy lepší, aby byly volně, samozřejmě to znamená po celém dni rozcuch na hlavě, afinu krotíme sponkama, protože právě dorůstá do délky ostatních vlasů. Na rozčesání mám geniální hřeben, který vůbec netahá (mám odzkoušeno na sobě, původně byl můj), je z kančích štětin, dostala jsem ho jako pozornost k nákupu šampónů přes net. Díky němu už není problém vlasy pořádně rozčesat, dřív to byl horor.
Mytí jsme taky měli s řevem, pak se to zlomilo, když se přestala bát lehnout si a pořádně zaklonit hlavu, teď už to zvládá i ve stoje.

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11753 příspěvků 16.06.10 16:53

taky jsme řešili jak mytí, tak i česání. u mytí ji ukecal manžel, že jí budou krásně vonět vlásky, takže si hlavu myje sama. s česáním je problém a culíky taky nechce, takže má mikádo pod uši a kolem obličeje trošku sestříhané, aby jí vlasy nelezly do očí. a takhle to je v pohodě a když chce culíčky, tak je taky vykouzlím. ale to bývá tak jednou za 2 měsíce. na rozčesávání používáme sprej pro děti od Shaumy a jde to s ním krásně.

Sherry
Generální žvanilka 20296 příspěvků 16.06.10 16:59

já bych taky chtěla aby měla veru dlouhý vlásky, ale culík venu jí vydrží dýl, protože nemá čas si sundávat gumičku..
ale doma? sponka tak minutu, culík tak 2 minuty.
nechávám jí dorůst afinku aby to měla všechno do culíku, ale nevím..
už jí vyhoržuju že půjde na sestřich ala tatínek= strojkem a bude mít halvu jak koleno :cert: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nevím..
je to boj..

thea
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 16.06.10 17:03

čauky tohle je ale moooc pěkné téma :huban:
Obě naše holky mají dlouhé vlasy,hnědé,Viki po dupu,do školy nosí normální cop,nebo 2 pletené a když nemá tělocvik,tak jen čelenku,vlasy si češe sama,stará se o ně,gumičky a ozdoby vybírá taky sama,semtam něco koupím.
Loni jsem ji ustřihla afinku a ted uvažuju,že necháme zas narůst,sluší ji oboje.Na noc jí dělám volný pletený cop,bo jinak je ráno do vlasů zamotaná a blbě se češou.
Valinka je má skoro po pas,ale jemnější než Viki,s afinkou­,copky nechce,má nejradši rozpuštěné jak Rusalka,semtam vyjímečně si nechá udělat pletený copánek,ale do školky bude copky nosit.
Pokud není hic,necháváme oběma rozpuštěné,mají to nejradši. :palec:

thea
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 16.06.10 17:08

mám ted spíše problém s mladší holkou-potřebuju ji vlasy zarovnat tak o 2 cm,natupo,ale nechce,že prý je bude mít krátké :roll: což nebude ani náhodou,tak snad jí do září překecám,at jde do školky už s upravenými vlasy…lumpík jeden :lol:

thea
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 16.06.10 17:10

OT - čau RADÚN!!!!!!!!!!!!!! :mavam: :mavam:
proč se nervovat s gumičkama že?aspon těm našim princeznám vlásky vlajoooouuuu!!!!!!

j.citra
Echt Kelišová 8078 příspěvků 16.06.10 19:13

Taky mám doma 3,5letou kudrnatnou blondýnku:-)ale česání mi přišlo kolikrát spíš jako krocení divé zvěře.ó snaze udělat nějaký účes do školky ani nemluvím,to se dalo přirovnat k týrání,jenom řev řev řev.a po minutě gumky i sponky na zemi.i přes protesty celé rodiny jsem ji před asi měsícem,jak začaly ty vedra,ostříhala na krátko:-):-):-)TEĎ mě strašně mrzí,…že jsem to neudělala DÁVNO!:-):-).1

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 16.06.10 19:53
Kvatapka píše:
jen ta naše vlasy rozpuštěné rozfoukané větrem :roll: . Jak to máte vy?

Myslíš něco takového? :mrgreen: :mrgreen:
Toto je jediná věc do vlasů, kterou v nich snese… asi tak dvě minuty…
Jéééžiš, jak já Ti rozumím… :mrgreen:

radúna
Extra třída :D 12035 příspěvků 16.06.10 20:13
thea píše:
OT - čau RADÚN!!!!!!!!!!!!!! :mavam: :mavam:
proč se nervovat s gumičkama že?aspon těm našim princeznám vlásky vlajoooouuuu!!!!!!

Ahoooooooooj :mavam: .

Bohu, takové vlasy má „aji“ moje dcera. Je to paráda česat, co?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >