Jak dlouho trvá období loužiček?

janik01
3.5.10 13:15

Jak dlouho

Ahoj holky, jsem uz lehce zoufala, ackoliv vim, ze mi napise spousta mamin, ze je jeste mala. Ale: mala velmi dobre chape nocnik a jeho system, je ji rok a pul a od 8 mes ji vysazuju. Tak jsem rekla, zkusim to a sebrala jsem ji pliny uplne. Ale ejhle, uz jedu druhej mesic bez plen a na zahrade si na nocnik seda, snazi se, ale doma se zastavi a spusti vodopad curanek a pak leti k nocniku, ale to uz je pozde. Prijde mi, ze to trva strasne dlouho, opravdu tomu rozumi, jen mam spis pocit, ze to zkratka nestihne a neuvedomi si tu chvilku pred tim nez zacne curat. Zkuste mi holky prosim poradit naky figle, nechci ji zpet davat pliny, uz to tolikrat slo, jen jak je nema vubec, prijde mi to desne narocny. Tak prosim prosim o jeste nejaky triky a tipy. Dekuji moc moc vsem

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6093
3.5.10 13:19

Janik, na úvod - v roce a půl mi přijde ještě docela brzy :nevim:
Každé dítě je jiné a věřím, že se najdou takoví rekordmani, kteří už v roce a půl chodí poslušně bez plín, ale tuším, že až kolem 2 let si dítě plně uvědomuje své vyprazdňování.

Maty taky hlásí, že dělá „aa“, ale né s předstihem, prostě až se vyčůrá do pleny, řekne „aa“.
Já ho hlavně chci dávat na nočník, až to bude umět ovládat, teď se mi zdá ještě brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29042
3.5.10 13:27

Vem nočník a lítej pořád za ní :zed: Neustále se jí ptej,vysazuj ji každých 5 minut a pak se mezi maminkami pochlub,že máš dítě bez plenek :kytka:

Omlouvám se za tu ironii,ale já jsem se docela pobavila.

Myslím si,že Tvoje dcerka prochází normální vývojovou fází,kdy si uvědomuje,že se vyčurala,hlásí to,jde k nočníku.Někdy se to povede,někdy ne.Prostě se s tím musíš smířit.Je to důkaz,že si to uvědomuje.Jen jí to ještě vše „nesecvakne“ včas - uvědomit si,říct si.A myslím si,že když už to dospělo do této fázi,brzy se plen sama od sebe zbaví úplně..

Adámek se zbavil plen ze dne na den ve dvou letech a měsíci - to i na noc.Od té doby se nepočural,snad jen vyjímečně,když byl nemocný.

Emička je v podobné fázi,co popisuješ.Taky věřím,že brzy bude bez plen.Hlásí každé počurání i pokakání.Na nočník vysazujeme doma,spíš cvičně.Venku má plenky a neřeším to.Je ještě zima.Máme akorát problém,je drobís a každý nočník po bráchovi je jí velky :-o Tak musíme sehnat nějaký pro ni pohodlný.

A lítat za ni a neustále ji vysazovat na nočník by mě dost zdržovalo.Nehledě na to,že musím taky vařit,uklízet,věnovat se staršímu dítěti,vodit ho do školky,chodíme hodně ven,je ještě zima abych ji tam svlékla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
3.5.10 13:28

Ahoj Janiku,
Lucinku mám od 17 měsíců taky bez plen. Sama to tak chtěla a budí se od toho roka a půl i v noci.
V případě tvojí holčičky mi připadá, že se tak zabere do hry, že si ani neuvědomí, že chce čůrat. Podle toho jak pije, bych jí zkoušela posazovat sama na nočník, aby se vyčůrala dřív než bude pozdě, nebo se jí ptej, jestli nechce čůrat, aby si to začala uvědomovat a myslet si na to. Je to jen přechodné období a projde si tím většina dětí, prvních pár měsíců jsou nehody naprosto normální, zvlášť u takhle malých dětí.
Držím palce!
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
3.5.10 13:29

Taky si myslím, že na to není ještě zralá, už x-měsíců zbytečně stresuješ nejen sebe, ale i jí. :-? Pokud nechceš dát znova pleny, tak budeš převlíkat a vytírat, dokud jí to nedocvakne, asi neexistuje žádný fígl, jak tento proces urychlit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
janik01
3.5.10 13:31

Moc ti dekuji Romano a vam nad ni chci dodat, ze nepotrebuji ironicke posmechy, ale chtela jsem jen par triku.

• Nahlásit
  • Citovat
16291
3.5.10 13:40

Janiku, tou ironií (a nebyl to posměšek) bohužel vystihla v podstatě jedinou možnost jak rychle dosáhnout toho na co jsi se ptala a zároveň tam dodala klasickou věc kterou udělá snad každá máma když se „jí“ povede že její dítě opravdu chápe od roka a půl to že se čurá do nočníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
janik01
3.5.10 13:43

Sakra ja se s tim nechci chlubit, chci pouze par triku, kdyz uz je na dobre ceste. Protoze pokud ted neco zanedbam, tak je mi jasne, ze to prosvihnu a mohu zacit nanovo ve dvou letech. A proc to? Kdyz mam jen jedno ditko. Holky vazne prosim nemohly byste mi pisnout konecne nejake triky? :-D i kdyz asi fakt zkousim uz vsechno

• Nahlásit
  • Citovat
1751
3.5.10 13:46

Janiku,
kdyby existovaly nějaké triky, tak jsou už všechny děti dávno bez plen. :-D Můžeš jí vysazovat, ptát se, pořád dokola, víc toho nevymyslíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29042
3.5.10 13:46
Hanule píše:
Janiku, tou ironií (a nebyl to posměšek) bohužel vystihla v podstatě jedinou možnost jak rychle dosáhnout toho na co jsi se ptala a zároveň tam dodala klasickou věc kterou udělá snad každá máma když se „jí“ povede že její dítě opravdu chápe od roka a půl to že se čurá do nočníku.

Hanule,děkuji za zastání :kytka:
Nebyl to posměšek,i když je pravda,že jsem si ten první odstavec mohla odpustit a napsat to jinak :oops: Nechala jsem se unést.

Každopádně si za tím stojím.Je to můj názor.
To,co píše Romik,je myslím trošku jiný případ.Píše,sama to tak chtěla.Taky znám maminku,jejíž holčička je bez násilí od roku a půl bez plenek.S drobnými,ale vyjímečnými nehodami..

Podle toho,co píše zakladatelka,si myslím,že bude muset buď na nějaký čas vrátit plenky nebo bude ještě pár týdnů převlíkat,prát a vytírat.
Souhlasím se Sunnyside,zbytečně stresuje nejen sebe,ale hlavně to dítě..

A ruku na srdce,každá maminka se ráda pochlubí,že je její dítě odplenkované.Zvlášť,pokud je to brzy :srdce: ..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
3.5.10 13:50
janik01 píše:
Moc ti dekuji Romano a vam nad ni chci dodat, ze nepotrebuji ironicke posmechy, ale chtela jsem jen par triku.

Janiku, na ironii si tady budeš muset bohužel zvyknout. Každá jsme jiná a každému připadá vtipné nebo ironické něco jiného. V tomto případě stojím při tobě a ironie by mi taky nebyla milá. Však Janka206 zároveň píše, že každé dítě je jiné. Tak hold to její chodilo později, ale jsou i tací, kteří chodí dřív. Naše malá si na nočník taky krásně říká. Dokonce se dohaduje, že chce na záchod a ne na nočník. Prý je nočník pro mimina a ona je velká holka :mrgreen: Jen mi dělá problém na ten záchod vysadit, protože zvedat 14kg v mém stavu fakt není žádná slast :evil: Asi bych na tvém místě zkusila ptát se a připomínat. U nás to funguje tak, že když si malá neřekne delší dobu, a já mám pocit, že už „by mohla“ čůrat, tak se jí zeptám. Ona buď řekne, že ještě nee a nebo letí pro nočník nebo pro sedátko na WC. Takže trik neporadím - spíš se ptát dřív, než se počurá. Je možné, že jak je dítě zabrané do hry, tak si to prostě neuvědomí a pak je pozdě. :nevim:

A k tomu, že před 2. rokem je na nočník brzy, k tomu se vyjadřovat nechci.Znám názory odborníků, ale praxe bývá jiná. Já jsem byla bez plínek od roku, moje neteř, která je stejně stará jako moje dcera, je taky bez plínek už rok, takže je to fakt na dítěti. Každé je naštěstí jiné. A je jasné, že pokud se dítěti nedaří, tak bych to nehrotila. Však jsme se to nakonec naučili všichni, ne? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4120
3.5.10 13:51

Já si taky myslím, že žádný triky neexistujou. Prostě často posazovat na nočník a pořád se ptát.
Pokud jste už takhle daleko, plínky bych už asi nevracela.
Ale taky jsem přesvědčená, že je ještě brzo a že to malé bude chvilku trvat, než to vypiluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.10 13:53

Naše malá je bez plen od 19ti měsíců. A to i na noc. Sama plenku nechtěla ani vidět, natož aby si ji nechala nasadit. Přitom ale si o nočník neřekla. Takže jsem se jí každých 15 minut ptala, jestli se jí chce. A buď řekla že jo, nebo že ne. Nehody se stávaly v podstatě neustále, ale den ode dne jich bylo míň a míň. Takže moje rada zní: ptát se, ptát se, ptát se. Sama si začala o nočník říkat až někdy těsně před druhým rokem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
3.5.10 14:16

Taky si myslím, že je ještě brzy. Náš malý má necelých 14 měsíců a nočník zatím viděl pouze z dálky :oops: Sice bych celkem ráda ušetřila výdaje za pleny, nicméně stresovat jeho i sebe nehodlám. Jeho čas přijde a dozraje k tomu sám od sebe, stejně tak jako ho nikdo neučil lézt nebo chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
684
3.5.10 14:26

Taky si myslím, že se zbytečně stresuješ. Je to totiž o individuální zralosti toho dítka než o nějakých tricích.

Syna jsem třeba začala vysazovat v 19ti měsících a bylo to střídavě úspěšně a zas neúspěšné, dokonce jsem mu na jedno období musela plínu vrátit, protože jsem měla pocit, že cítí můj stres a just se počurá mimo nočník. Trvalo mu cca 6 měsíců, než byl natuty bez plínky a nic jsem s tím nenadělala.

Naopak mladší holka si od roka začala sama od sebe hlásit, když čurala a v 16-ti měsících byla bez plen na den i noc, ale já jsem pro to neudělala vůbec nic, prostě si k tomu sama dozrála.

Vysazovat děcko cíleně od 8-mi měsíců na nočník mě osobně přijde blbost, nic proti. Jo, jeden trik bych možná měla, kámoška taky učila dítko na nočník a razila zásadu, že když se 3× za den počurá, dostane na zbytek dne plínku. Takže dítě si pak uvědomilo, že se bez plínky cítí líp a začlo si to hlídat, ale fakt to je o té individuální zralosti, to se moc nedá ukecat, anebo možná dá, ale zbytečně se nervuješ, třeba by na to za měsíc nebo dva přišla sama a bez toho, že bys ji stíhala s nočníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama