Jak dlouho trvá horečka při viróze?

334
23.1.20 20:28

Jak dlouho trvá horečka při viróze?

Zdravím,
syn (2 roky) má od úterního odpoledne horečku. To měl po odpoledním spánku 38.2, večer 38.5.
Dala jsem mu na noc nurofen. (to byl první a poslední, nic jiného od té doby nedostal)
Ráno ve středu měl 38.
Pak mi přes den přišel chladnější, tak jsem ho ani neměřila s tím, že má jen zvýšenou teplotu.
Dnes ráno mi taky přišel chladnější, dopoledne pak měl 37.8, po odpoledním spaní 38.1, teď večer 38.2.
I když si teď nejsem jistá, jestli i včera přece jen horečku neměl - brala jsem to jen podle doteku, teď mi ale taky přišel ok a přitom má přes 38 :-(
Je sice umazlenější, ale jinak se to u něj neprojevuje - je veselý, hraje si.

Všichni doma jsme nachytali nějakou virozu (máme zadní rýmu, nám ostatním se to jinak neprojevuje).
Předpokládám tedy, že u něj je to stejné, jen ta imunita to zpracovává jinak.

Chci se zeptat - jak dlouho může taková horečka při viróze trvat? Je tohle ok?
Vím, že teplota může trvat déle, ale právě nevím, co ta horečka (i když není nijak vysoká). Zvláště když mu to i bez léků občas klesne.

Doktorka tam zítra není, na pohotovost ho tahat nechci.
Díky.

Příspěvek upraven 23.01.20 v 20:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3070
23.1.20 20:30

Já když neustupuje tři dny teplota jdu k lékaři. Před víkendem i po dvou dnech. at pak nemusím na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1388
23.1.20 20:32

Me Dr rikala tak 5 dni. Ale konzultovala jsem to s ni osobne a dite videla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 20:37

Ta co řádí teď až 5 dní. Syn ji měl skoro 6 dní. Teda jeden den pauzu, pak zas vylítli a to měl až 39,5 :zed: srážela jsem zabalama. Ale u Dr jsme pro jistotu byli, dělala mu crp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
23.1.20 21:16

Dcera, 3 roky mela ted horecky/teploty 5 dni. Sobota, nedele skoro 40, pondeli uz 38, utery max 38, streda zas 39, dneska uz max 36,8.
Syn, 7 mesicu, mel jen jeden den skoro 39 a ted se drzi bud vubec nebo lehce na 37. Tak doufam, ze zejtra uz bude uplne bez teploty. U dr jsme byli v utery, viroza, na kasel sinecod, na horecku nurofen nebo panadol, no. :roll:
A ted jsme to od nich chytli s manzelem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7443
23.1.20 21:22

Nase rekordy: Ke chripce mela holka 13 dnu… Kluk k zelene ryme 8 dnu, ale to uz nebylo virove… Bezne mame 3 dny, ale vysoke, pokud maji jen takhle okolo 38, crcmaji se s tou chorobou vetsinou dele… Do 38.5 nesrazim, pokud nejsou zadne dalsi potize, at se bacil vypali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5163
23.1.20 21:24

Mám zkušenost, že když dám lék na horečku, trvá ta zvýšená teplota o dost déle. Takže nedávám. To co píšeš mi přijde úplně normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4804
23.1.20 21:35

Moč jste asi vyšetřit nenechali, že? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
24.1.20 06:42

@Doctus Nenechali. Co lze zjistit?

Tak v noci nic, ani zvýšená. Teď ráno taky nic - 36.9. (Je to bez léků, nic nedostal.)
Jen si říkám, aby to zas odpo nestouplo :-( K Mudře dnes nemůžeme. Ale předpokládám, že pokud to klesá takto bez léků samo, tak to bude ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
581
24.1.20 09:45

Může být i pět dní horečky… I když tentokrát po 4 dnech horečky jsme šli k doktorovi a syn má zánět průdušek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4804
24.1.20 13:38

@Fircon
Aby neměl třeba „zánět ledviny“. :think: Tam by ale horečky samy neustoupily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama