Reklama

Jak ho naučit, aby usínal sám?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lencaaa.v
Stálice 57 příspěvků 20.12.17 11:38
jak ho naučit, aby usínal sám?

Ahoj maminky, doufám, že se tu najde nějaká co to měla stejně jako já a podařilo se vyřešit :) můj syn, 3 měsíce, narozen akutním císařským řezem, od narození na UM. Už od narození má problémy se spánkem. První měsíc přes den nespal skoro vůbec, druhý měsíc se to zlepšilo, ale stejně pořád přes den naspí max tři hodiny dohromady. Trápilo ho strašně bříško a usl jedině když jsme ho chovali a to třeba po půlhodinovém chování a houpání a položení spal deset minut a konec. V životě neusl sám. Jak jsme ho položili, hned řev a já na to nemám ho nechat hodinu řvát když se mi po chvilce začně dusit. Ani když si ho položím k sobě a hladím a laskám, hned neutěšitelný řev a usne jen houpáním, které se poslední dobou prodlužuje než zabere :( Ze začátku jsem to brala tak, že má trauma z císaře a chce prostě cítit lidský kontakt, ale myslím si, že už by se měl učit jak usnout sám. Jelikož už začíná být velice těžký, nedokážu si představit, dělat to takhle dalších x měsíců. Proto prosím o radu jak ho naučit usínat samotného a Estvillovu metodu nechat až jako nejkrajnější řešení? Je tu někdo takový kdo měl nespavce jako já a naučil se usínat sám dřív než v pubertě? :D děkuji moc za reakce a prosím rady typu „já to neznám, nám malý/á usíná hned po položení“ si nechte jinam, to mi fakt nepomůže ikdyž vám to strašně přeji a tiše závidím :)

Přečtěte si článek: Návod a tipy, jak uspat miminko

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Maylaa
Kecalka 464 příspěvků 20.12.17 11:48

Máš malé miminko, které nemá nikoho než jen tebe. Já nevím, kde se vzalo to, že má dítě usínat samo, ideálně už od porodnice :(

Dcera má skoro 14 měsíců a doteď neusíná sama. Byly chvíle, kdy mě to štvalo (cca kolem 10 měsíců), ale tak nějak jsem si řekla, že mě potřebuje a za pár let se na mě vykašle. Jako miminko usnula jen za chůze - v náručí a nebo v šátku, pak jsme přendali do hojdavaku a pohupovali. Teď už usne u mě a po asi 10 minutách ji odkulím na její postýlku

sofie1974
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 20.12.17 11:50

Nevím, jestli Vás uklidním nebo vystraším-malý od narození trpěl na bříško, bez houpání neusnul, ani v kočárku nezabral, jen na pár minut. Sám začal spát od 1,5. prostě jsem do té doby houpala. Tříměsíční dítě je moc maličné, abyste na něj zkoušela nějaké vyřvávací metody-dle mého názoru. Nyní je synkovi 2,5 roku a spí celou noc krásně. Mám kamarádky, kterým děti po narození spali nádherně a teď v synově věku se budí v noci a ječí. Asi je něco za něco :nevim:

Popokatepetla
Závislačka 3079 příspěvků 20.12.17 11:52

Vždyť mu jsou 3 měsíce?? Čekala jsem diskusi o tříletém. Ale proč by mělo takovéhle miminko usínat samo? 9 měsíců slyšelo mámino srdíčko nonstop, nepřijde mi divné, že ji stále chce mít na blízku. K eastvillovi se raději ani nevyjadřuju :(
Za pár let si budeš říkat, sakra on nějak rychle vyrostl a už mě vůbec nepotřebuje..užívej si, že jsi pro něj zatím středobod vesmíru :)

Popokatepetla
Závislačka 3079 příspěvků 20.12.17 11:54

A jestli už ti připadá těžký - co takhle zkusit si ho položit na hrudník a lehnout si s ním? To mívají děti většinou rádi.

Divver
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 20.12.17 11:56

@Lencaaa.v no, to je narocne a vybusne tema ;) podle mne dite bud umi usinat samo, nebo neumi. Se synem jsem to mela uplne stejn. Jedine, jak toho dosahnes je, ze odstranis spankove asociace (dudak, houpani, chovani). A to se bez breku neobejde. Ja zacinala tak, ze jsem amleho drzela v naruci, ale bez dudaku a houpani. Kdyz po par dnech zacal usinat bez place, delala jsem to same v postylce. Byla jsem tam, s rukou na briskou. Pak postupne ruka z briska atd. U nas byl ale hlavne problem s castym buzenim (i kazdych 45minut v noci). Byla jsem vycerpana a na pokraji zhrouceni. Synovi jsou dneska dva a porad enspi uplne dobre, ale uz se to da snest. Usina tak, ze jsem s nim v pokoji, ale jen tam sedim a nemluvim. V lete jsme se stehovali a do te doby usinal hezky v pokoji sam. Jenze behem stehovani jsme bydleli po hotelech a on si zase zbykl usinat s nami. Urcite tu hude spousta tech, co ti reknou, ze proste tak to je. Ale ja chapu, proc to chces zmenit. Ty jsi mama a ty delej to, co myslis, ze je pro tve dite a tebe nejlepsi. Neni pravda, ze jako matka se musis svemu diteti bezmezne podridit a obetovat se mu. Unavena matka nemuze vychovat spokojene dite. - dite se musi take radne vyspat

berua13
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 20.12.17 11:56

Taky mi syn sám neusne (5mesicu) večer jedině u kojení a přes den v kočárku… Starší syn byl to samé, přešlo to asi v necelém roce a půl, to už jsem u něj nemusela ležet, ale chtěl abych byla v dohledu… Dnes je mu patnáct a chodí spát beze mě :mrgreen: :mrgreen: Neboj, to přejde… Myslím že to nemá cenu lámat přes koleno… Taky mě to teď u malýho někdy štve, když musím být u něj a hlavou se mi honí co mám práce :cert:, ale, vím že to jednou přejde…

blumen
Hvězda diskuse 41223 příspěvků 20.12.17 12:02

Je to male miminko, proste ho uspavej Ty. Navic se to milionkrat zmeni a beztak bude vyzadovat pak potuleni treba kolem 8 mesicu a vic, prijde mi to prirozene. Ty usinas taky sama? :nevim: prizpusob se Ty miminku ted, je male.

Mala.ještěrka
Kecalka 272 příspěvků 20.12.17 12:09

Tříměsíční miminko je opravdu hrozně malé na to, aby se něco učilo „na sílu“. Ale hrozně moc tě chápu, člověku z toho hrabe a ještě všichni radí, ať si to užíváš :roll:. Nám malý spal v zavinovačce, s čmuchačkou (plínka, kterou jsem po vyprání nosila chvíli na krku a kterou si čmuchal a cítil z ní mě) a s šumem. Jsou i aplikace na mobil, které přehrávají tlukot srdce a tak. A usínal položený na mém hrudníku, já byla v pololeže a četla si na mobilu :). Sám se naučil usínat asi v sedmi měsících, stačil jeden probrečený večer. Teď pro změnu místo usínání běhá, stoupá si a sedá :roll:. Snad to brzy přejde :mavam:

Netopirek
Echt Kelišová 7750 příspěvků 20.12.17 12:11

Tak já používám Estvillovu metodu, nevyčítam si to, naopak doporučuji. Ale až v roce. Ona hlavní podmínka Estvilla je, že dítě už v noci nesmí jíst., ty chceš na noc odstavit 3 měsíční miminko 8o
V tomhle věku jsem tady ještě vždycky ukojila ke spánku :nevim:

Pidulka1991
Závislačka 2827 příspěvků 20.12.17 12:12

Ahoj, mam rocni holcicku, pres den naspi cca 2 hodky v noci vstava nejdele po 3 chodinach, ale spis casteji. Nechala jsem ji vybrecet 2×, ale nemelo to cenu a vic jak 15minut jsem ji nenechala. Tak uspavam na ruce.. nebo, kdyz potrebuji makat, tak ji dam do manducy a nosim. Proste jsem se smirila s tim, ze mam kontaktni miminko, ktere chce byt s rodicema…

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 34 inzerátů 20.12.17 12:14

První dcera usínala sama, prostě to uměla, aniž bych jí to učila. Druhá to neuměla, občas to bylo vyčerpávající, ale teď jsou jí tři roky a už stačí dát pusu na dobrou noc a usne sama ;)

scentini
Závislačka 3403 příspěvků 20.12.17 12:15

Je jeste malej, bych ho uspavala dal. Dcera semnou usina to ted, bude mit 4 roky. Nevadi mi to, usina do 10 minut. Boji se tmy a je to daleko rychlejsi nez kdyby sla spat sama.

Mia25
Kecalka 347 příspěvků 20.12.17 12:17

Vždyť je to tříměsíční miminko nechte ho v klidu usínat jak se mu usíná nejlépe, tedy u vás, u mámy :) nějak nechápu ty novodobé názory že dítě sotva se vykulí z břicha musí usínat samo ve své postýlce nejlépe i ve vlastním pokoji… Mě třeba dcerka(22 měsíců ) stále usíná se mnou v posteli. Je to otázka chviličky ale za to, že ona usne v klidu a ráno se probouzí s úsměvem a pusou na dobre ráno mi to stojí :) užívejte si, dokud vás malé potřebuje a chce s vámi být, za pár let už to tak nebude… A k estvillova metodě se nevyjadřují.. jednak je určena pro děti starší půl roku(i to mi přijde strašně brzo) a za druhé je opravdu hodně drastická pro tak malého človíčka.
Jen ještě dodám, pokud je to vaše první dítě tak se připravte, že se mu budou opravdu často měnit spánkové návyky. Takže i kdybyste ho teď s pomocí vyrvavaci metody naučila usínat samotné tak za měsíc může být vše zase jinak…

Rive
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 20.12.17 12:30

Dcera má 20 měsíců a sama neusne, přes den v kočárku a večer jsme s ní s manželem a hladíme, zpíváme.

Nikdy jsem neměla žaludek poslouchat, jak moje děti brečí, takže nějaké vyřvání, které způsobí trauma, které se nemusí projevit hned, ale v průběhu let, fakt ne, když jsem si pořídila děti, tak jsem nikdy neměla ambice, aby hned spaly samy a celou noc…

http://lenkadaniel.blogspot.cz/?m=1

Tady nějake rozhovory s maminkama, ktere vyřvat nechaly a celkove blog o spánku a dětech.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >