Jak je to s čerpáním "nové"/hodinové dovolené?

2
18.9.23 15:35

Jak je to s čerpáním "nové"/hodinové dovolené?

Dobrý den,
nevíte někdo, jak je to teď s čerpáním hodinové dovolené? Na pásce se mi „nově“ zobrazuje v hodinách. Mohu ji čerpat po hodinách?

Moc díky za radu!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21734
18.9.23 15:38

To se zeptej u vás v práci. U nás se čerpá po 4 nebo 8 hodinách, tedy celý den/půl den. Ale pokud má někdo směnný provoz, má ty hodiny nastavené jinak. Jinak toto je novinka už od začátku loňského roku ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20926
18.9.23 15:44
@OptP píše:
Dobrý den,
nevíte někdo, jak je to teď s čerpáním hodinové dovolené? Na pásce se mi „nově“ zobrazuje v hodinách. Mohu ji čerpat po hodinách?Moc díky za radu!

To objevujes Ameriku brzy. Můžeš ji čerpat po hodinách. Záleží jak to máte u vás.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16289
18.9.23 15:48

Já myslím, že je stále omezeno čerpání na minimálně půlden. U nás lze čerpat jinou část než půlden nebo den jen v případě docerpavani těch ocásků na konci roku nebo při odchodu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2
18.9.23 16:00
@zrcadlo píše:
Já myslím, že je stále omezeno čerpání na minimálně půlden. U nás lze čerpat jinou část než půlden nebo den jen v případě docerpavani těch ocásků na konci roku nebo při odchodu.

Super, toto jsem potřeboval vědět. Děkuji!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65461
18.9.23 16:02
@OptP píše:
Super, toto jsem potřeboval vědět. Děkuji!

jenomže tak to mají nastavené oni. Ty se musíš zeptat svého zaměstnavatele.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.23 16:46

Zeptám se též…mám poloviční úvazek, a zbytek dovolené mi vychází na 3/4 dne. tj…3 hodiny ze 4 hodinové pracovní doby…na mzdovém mi tvrdí, že to nelze vybrat, protože to nejde zadat do systému…přitom dovolená je normálně na pásce uvedena v hodinách…myslím si, že by neměl být tedy problém s vybráním těchto 3 hodin? Je argument mzdovky oprávněný?

  • Citovat
  • Upravit
21734
18.9.23 16:56

Řekla bych, že ano. Ty systémy mají svá omezení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15436
18.9.23 16:58

Mně taky ve mzdách čerpání dovolené v hodinách zadat nejde. Jde tam zadat buď celý den nebo jen půlden dovolené. Asi by to šlo vyřešit nějakým updatem programu, ale nezjišťovala jsem to. Takže mzdové účetní věřím, že ji program nepustí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
18.9.23 17:00
@vokishka píše:
jenomže tak to mají nastavené oni. Ty se musíš zeptat svého zaměstnavatele.

To ale neni tak úplně pravda, tohle určuje zakonik prace, ze to musi byt po celych smenach a výjimečně je možné cerpat i cast smeny, ale vzdy minimálně polovinu. Tedy to musi platit u vsech. Ano, nekde nemusi dat pulden, ale ono tim, ze cerpani urcuje zamestnavatel, tak nemusi dostat ani ten cely den…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
18.9.23 17:02
@Anonymní píše:
Zeptám se též…mám poloviční úvazek, a zbytek dovolené mi vychází na 3/4 dne. tj…3 hodiny ze 4 hodinové pracovní doby…na mzdovém mi tvrdí, že to nelze vybrat, protože to nejde zadat do systému…přitom dovolená je normálně na pásce uvedena v hodinách…myslím si, že by neměl být tedy problém s vybráním těchto 3 hodin? Je argument mzdovky oprávněný?

Neni, pokud se jedna o zbytek dovolené, tak ti ho musi umoznit vycerpat, system je jeji problém. Nam diky 7,5 hodinové pracovni době pravidelně zbyva pulhodina a proste museli upravit system, aby sla vycerpat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
18.9.23 17:03
@Adaneli píše:
Mně taky ve mzdách čerpání dovolené v hodinách zadat nejde. Jde tam zadat buď celý den nebo jen půlden dovolené. Asi by to šlo vyřešit nějakým updatem programu, ale nezjišťovala jsem to. Takže mzdové účetní věřím, že ji program nepustí.

Ja ji to taky verim, ale na druhou stranu to neni problem zamestnance, tohhle si musi vyresit mzdovka, potazmo zamestnavatel.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20926
18.9.23 17:06
@Anonymní píše:
Zeptám se též…mám poloviční úvazek, a zbytek dovolené mi vychází na 3/4 dne. tj…3 hodiny ze 4 hodinové pracovní doby…na mzdovém mi tvrdí, že to nelze vybrat, protože to nejde zadat do systému…přitom dovolená je normálně na pásce uvedena v hodinách…myslím si, že by neměl být tedy problém s vybráním těchto 3 hodin? Je argument mzdovky oprávněný?

Já bych to neřešil a nechal si to převést/proplatit. Fakt se ti chce na hodinu do práce a ještě se hádat a dělat problémy mzdovce?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
32243
18.9.23 17:58

@Cenarius zákoník práce říká, že minimálně půlden…po hodinách nelze… :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
18.9.23 18:10
@Monchichik píše:
@Cenarius zákoník práce říká, že minimálně půlden…po hodinách nelze… :nevim:

Zakonik prace rika, ze pokud jde o zbytek dovolené, tak lze. Jinak souhlas.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat