Jak naučit 9,5měsíční sedět?

462
9.3.16 09:32

Jak ji naučit sedět?

Maminky,

prosím poraďte mi.. Dcera byla od začátku aktivní ve 4 měsících se otáčela na bříško i zpět. před ukončeným 6 měsícem začla lézt. v 6,5 stojí, přesně v ukončeném 7 měsíci sedí na patách.

Na osmiměsíční kontrole nám řekla dr. že na to jak je rychla by už měla sedět, že nám dává část do 10 měsíců jinak nás pošle na rehabilitaci :-/

Dcera v 9 začla obcházet nábytek.. teď máme 9,5měsíce.. a pořád nesedí :( za týden jdeme na kontrolu a mám strach co vymyslí dr.

Je nějaký cvik? nebo co posílit jaké svaly, aby seděla?

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

722
9.3.16 09:38

Co to je za blbost, zacne sedet, az na to bude pripravena, stejne jako s chuzi atd. Na nejake rehabko bych se ji vykaslala. Mimochodem sed ma byt vrchol vyvoje prvniho roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13648
9.3.16 09:41

Neblázni. dej tomu čas. ona si na to přijde sama a posadí se, až bude mít připravené zádové svaly. Syn mi taky nejdřív cca 2 měsíce obcházel nábytek a teprve poté si sednul. Nenech se od doktorky do ničeho natlačit. Máš moc šikovné dítě, ono si na to přijde přirozeně samo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
9.3.16 09:44

No co by vymyslela, pošle vás na rhb, než dostanete termín bude malé cca 11 měsíců a to už bude předpokládám sedět, i kdyby to bylo dřív, tak ti rhb sestra maximíálně ukáže jak ji motivovat

My takhle lítali kvůli lezení, takže osobní zkušenost :lol:

být tebou tak to neřeším, na sezení má ještě čas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
9.3.16 09:48

Však má čas. Ten náš se naučil dřív chodit, než si sám sedl.

• Nahlásit
  • Citovat
24108
9.3.16 09:54
@moonulkaa píše:
Maminky,

prosím poraďte mi.. Dcera byla od začátku aktivní ve 4 měsících se otáčela na bříško i zpět. před ukončeným 6 měsícem začla lézt. v 6,5 stojí, přesně v ukončeném 7 měsíci sedí na patách.

Na osmiměsíční kontrole nám řekla dr. že na to jak je rychla by už měla sedět, že nám dává část do 10 měsíců jinak nás pošle na rehabilitaci :-/

Dcera v 9 začla obcházet nábytek.. teď máme 9,5měsíce.. a pořád nesedí :( za týden jdeme na kontrolu a mám strach co vymyslí dr.

Je nějaký cvik? nebo co posílit jaké svaly, aby seděla?

Děkuji

Nijak. Děti se učí sedět sami, když jsou na to zralý. Syn začal sedět v 10 měsících a taky jsem to přežila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12499

Já bych to nehrotila. Ona na to musí přijít sama. A proč se tak bojíš rehabilitace? Ukážou ti tam jen jak motivovat, popřípadě „možná“ nějaký cviky. Ale mučit jí tam nebudou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20271

@moonulkaa Sed na patach je taky sed, dr. Se nenech vystresovat. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
9.3.16 10:02

Neučit!! Co to mají všichni s tím sezením? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
9.3.16 10:03

Pokud chceš posílit zádové i jiné svaly, nám moc pomohlo kojenecké plavání, po měsíci byl už vidět výsledek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
9.3.16 10:11

Sed je vrchol motorického vývoje. a není důležitý. pro rozvoj svalů je důležitější správné lezení. pokud dítě leze a stojí, sedět nepotřebuje. taky na co? potřebuje mít rozhled a někam se dostat. sed je důležitý pro hraní - jemnou mtoriku. a to v tomhle věku ještě nemá. takže ani, pokud nezačne sedět, je třeba to zkontrolovat. ale určitě ne dříve než v roce. takže bych doktorce řekla že sedí a nazdar. a v po roce bych si soukromě vyžádala radu fyzioterapeutky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
9.3.16 10:18

@moonulkaa nech to na ní, změň dr, pokud je tabulková. Dítě, které už obchází nábytek nebude motoricky špatné :think: sed je u hodně dětí konečná fáze, vůbec bych na ni nespěchala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
9.3.16 10:38

Neboj, ma cas. uplne se mi to ted vybavilo u syna. před letem si stoupnul a zacal obcházet nabytek. cele leto jsme v podstate stravili na zahrade, ja tak chtěla, aby si sednul na dece nebo ve vanicce a hrali jsme si. porad jen vsude stal, obchazel plot a betonovou zidku :zed: :lol: sednul si v zari :lol: bylo mu 10mes a něco. a ani me nenapadlo to nejak resit nebo ucit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
9.3.16 10:40

Jestli si stoupne, tak si brzo sama sedne. Holky si sedli prvně, opřely se o ručičku a sedly si, ale většinou je to tak, že prvně stojí a pak si kecnou do sedu. ZNáme holčička sama sedla až ve 14m a je úplně normální. Co je to za nesmysl, co říká dr? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
9.3.16 10:42

Tak přemýšlím, co by řekla tvoje dr, že naše starší nelezla? Ona rovnou chodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama