Jak mluvit s chlapem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.1.22 11:48

Jak mluvit s chlapem

Zdravím. Poraďte mi, co dělat s chlapem, který se při sebemenší výtce, řečené mile a mírně, urazí. Já už fakt nevím. Dřív jsem se snažila vysvětlovat, mluvit, teď už na to kašlu, protože nereaguje nebo jak už jsem psala, urazí se a nemluví. A pak se to zas po čase nějak vstřebá, tak se zase bavíme, ale všechno se sčítá, není provětraný vzduch, nic ne neposune, nevyřeší… To je fakt děs. Hádat se neumím, jsem mírná, ale bublá a vře to ve mně… Poprosila bych hlavně holky s podobnou zkušeností. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6009
8.1.22 11:55
@Anonymní píše:
Zdravím. Poraďte mi, co dělat s chlapem, který se při sebemenší výtce, řečené mile a mírně, urazí. Já už fakt nevím. Dřív jsem se snažila vysvětlovat, mluvit, teď už na to kašlu, protože nereaguje nebo jak už jsem psala, urazí se a nemluví. A pak se to zas po čase nějak vstřebá, tak se zase bavíme, ale všechno se sčítá, není provětraný vzduch, nic ne neposune, nevyřeší… To je fakt děs. Hádat se neumím, jsem mírná, ale bublá a vře to ve mně… Poprosila bych hlavně holky s podobnou zkušeností. Díky

Rozejit se s nim, nedala bych to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13047
8.1.22 11:55
@Anonymní píše:
Zdravím. Poraďte mi, co dělat s chlapem, který se při sebemenší výtce, řečené mile a mírně, urazí. Já už fakt nevím. Dřív jsem se snažila vysvětlovat, mluvit, teď už na to kašlu, protože nereaguje nebo jak už jsem psala, urazí se a nemluví. A pak se to zas po čase nějak vstřebá, tak se zase bavíme, ale všechno se sčítá, není provětraný vzduch, nic ne neposune, nevyřeší… To je fakt děs. Hádat se neumím, jsem mírná, ale bublá a vře to ve mně… Poprosila bych hlavně holky s podobnou zkušeností. Díky

Tak prostě bouchni, uraz se taky. Ukaž mu, jak to vypadá. Nereaguj, nemluv :mrgreen: Úplně tohle chování nesnáším, urážení se kvůli každý blbině, a ignor :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 11:56

Narovinu mu to řekni. Tvrdě a bez omáčky. „Nemůžu žít s člověkem, kterému bezpečně nemohu říct co mě trápí a který to se mnou nezkusí řešit. Hromadí se to ve mně a bojím se, že se to odrazí na našem hezkého vztahu. Miluju tě, ale tohle ve vztahu stoprocentně potřebuju.“

Já taková byla a pomohlo mi, že mi něco takového řekl.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
19115
8.1.22 11:57

Začít se soustředit na vlastní potřeby a vlastní důstojnost, nenechat se ubíjet někým, kdo není schopný řešit svoje mindráky jinak, než že si je vybíhí na tobě.

Nejspíše to povede k tomu, že ho dříve či později pustíš do oběhu a najdeš si někoho méně zakomplexovaného.

Mrkni na koncept nenásilné komunikace - mohlo by ti to spoustu věcí usnadnit.

Tady je o tom moc pěkný audiodokument

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

tady kniha

https://www.kosmas.cz/…ace-v-praxi/

a tady případně workshopy od příčetných lektorů.

https://nenasilnakomunikace.org/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
8.1.22 11:58

Taky nemůžu říct chlapovi skoro nic. Ale už jsme to řešili, má to z domova od svý mámy, ta do něj 19 let šila a on je zvyklej se hned uzavřít, i když mu to řeknu úplně normálně, ale jak už to má ten závan výtky, je to v pytli. No, taky mě to štve, ale my naštěstí fungujem v pohodě, takže takovejch situací je jen málo a už jsem se naučila to prostě říct a nečekám odpověď. Věřím, že mě slyší, a že si to v sobě nějak zpracuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7958
8.1.22 11:58

Není těch výtek prostě moc? Že každá další a další ho už prostě vytáčí a cítí se nedoceněný, takové to „všechno špatně“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 12:00
@Petule030 píše:
Není těch výtek prostě moc? Že každá další a další ho už prostě vytáčí a cítí se nedoceněný, takové to „všechno špatně“?

Není. Jenže se pořád opakují, když se nic nemění. Ale víš co, poslední dobou už na to kašlu a mlčím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 12:01
@Ou píše:
Začít se soustředit na vlastní potřeby a vlastní důstojnost, nenechat se ubíjet někým, kdo není schopný řešit svoje mindráky jinak, než že si je vybíhí na tobě.

Nejspíše to povede k tomu, že ho dříve či později pustíš do oběhu a najdeš si někoho méně zakomplexovaného.

Mrkni na koncept nenásilné komunikace - mohlo by ti to spoustu věcí usnadnit.

Tady je o tom moc pěkný audiodokument

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

tady kniha

https://www.kosmas.cz/…ace-v-praxi/

a tady případně workshopy od příčetných lektorů.

https://nenasilnakomunikace.org/

Díky, pročtu si to. Pro sebe, ne kvůli němu. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 12:02
@arinecka píše:
Tak prostě bouchni, uraz se taky. Ukaž mu, jak to vypadá. Nereaguj, nemluv :mrgreen: Úplně tohle chování nesnáším, urážení se kvůli každý blbině, a ignor :pocitac:

Právěže já už poslední dobou mlčím a hledím si svého. Z jeho strany žádná reakce. Asi ho to dusno baví. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 12:04
@Anonymní píše:
Narovinu mu to řekni. Tvrdě a bez omáčky. „Nemůžu žít s člověkem, kterému bezpečně nemohu říct co mě trápí a který to se mnou nezkusí řešit. Hromadí se to ve mně a bojím se, že se to odrazí na našem hezkého vztahu. Miluju tě, ale tohle ve vztahu stoprocentně potřebuju.“Já taková byla a pomohlo mi, že mi něco takového řekl.

Ne že se bych mu něco podobného nesnažila říct, ale ani mně nenechal domluvit. Už jen když toto píšu, tak se ve mně všechno vaří. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
3060
8.1.22 12:07

Moje zkušenost je, že je to jistá cesta ke konci.

Bouchneš a provětráš jen sebe. On z tebe udělá hysterku a bude se cítit uražený, v čem to musí žít, s jakou hysterkou to žije.
Začneš přidávat chválu, stejně to nepomůže a vypíchne jen ty výtky.
U mě to vždycky vedlo ke konci, kdy chlap toužil po chvále, plné pozornosti…ale většinou za tím bylo to, že chtěl konec a myslel si že jinde bude líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.1.22 12:11

Rozejít se s ním. Časem se to bude ještě zhoršovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3541
8.1.22 12:12

A o co jde, o něco zásadního, nebo zvednute prkynko a ponožky pod stolem? Uved nějaký příklad, ať si uděláme obrázek. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13047
8.1.22 12:16
@Anonymní píše:
Právěže já už poslední dobou mlčím a hledím si svého. Z jeho strany žádná reakce. Asi ho to dusno baví. :cert:

Tak ho pošli do háje, proč se zbytečně stresovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat