Jak na dudlík?

1234
15.11.05 11:22

Jak na dudlík???

Ahoj holky, zase prosím o radu či zkušenost.
Maťasovi je akorát rok a jelikož jsem si řekla, že chodící dítě dudlík mít nebude, tak teď sbírám sílu ho začít od dudu odnaučovat. Má ho v noci a na spaní (to je OK, tam mu ho nechám, jak dlouho bude chtít), ale přes den ho chci dát pryč. Obvykle ho nemá v puse celý den, ale je občas protivnej a dudlík ho uklidní, k večeru ho pak chce hodně.
Tak začínám vymýšlet, jak mu ho co nejšetrněji vzít. Četla jsem tu dost rad, ale připadá mi, že ty vysvětlovací (vzal si ho čert, dáme ho tomu a tomu atd., však víte, co myslím) metody roční dítě ještě nepochopí, to spíš tak ve dvou letech, ne? Tak jak na tohle prtě? Prostě mu ho vzít a nechat ho jen v postýlce a neřešit to? Myslím, že na něm zas tak fixovanej není a že by to nemusel být takový šok, ale moc se mi do toho pořád nechce.
Babi, raďte :lol:
Děkuji M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
15.11.05 11:31

Medúzo,

u nás to proběhlo v roce a v absolutní pohodě. Teda pro Vojtu, já to snášela hůř. ;-) Na spaní ho pořád má, ale to neřeším. Myslím, že vzít dudu přes den je těžký pro mámu, ale dítě to zvládne v pohodě. Já ho musela uklidit z dosahu, abych po něm nesáhla a prostě jsem musela tišit a zabavovat bez dudu - jde jen o zvyk, za chvilku mě ani nenapadlo dudlíka vyndavat.

Držím palce.

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
1965
15.11.05 11:58

Ahoj Medúzo,
my řešíme stejný problém, jen s tím rozdílem, že malému bude brzy rok a půl :roll: Na spaní to taky neřeším, přes den se to snažím omezovat a to tak, že mu ho hned po vyspání vezmu (násilím :roll: ) a dám mu třeba napít, dudlík schovám a on si pak na něj nevzpomene. Je ale fakt, že když je protivný a bečí a už toho mám plné zuby, tak mu ho zase dám, ať je chvilku klid, takže jsem občas nedůsledná :oops:

Už ale v roce jsem řekla rázné ne dudlíku na procházkách (asi bych se za velkého kluka s cumlem styděla…) a tak to prostě je a malý kupodivu neprotestuje.

Je to ale spíš opravdu o tom, že to musí vydržet mamina, pro tu je to často mnohem horší :twisted:

Tak hodně zdaru v odnaučování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
15.11.05 12:03

Ahoja holky,
zatím moc děkuji.
Na procházky zatím jezdíme jen v kočáru a to má dudlík celou dobu, jelikož se tím uspává, takže už tak je mi trochu stydno, protože on vypadá starší a jeho dudlík je fakt vidět na 100m.
Taky bych mu chtěla ten dudlík vzít definitvně a nedat mu ho ani, když bude protivnej, a to je kámen úrazu. Jakmile budu nedůsledná, nikdy ho tomu neodnaučím a za chvíli bude protivnej furt (aspoň tak si to myslím).
Navíc rodiče mého manžela jsou těžce proti dudlíku a když tam jdeme, tak mu ho vždycky vezmu, protože jsem prostě srab :oops: a nechci poslouchat decentní připomínky. Jenže pak je mírně nevrlej a po nějaké době mu ho stejně dám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
15.11.05 12:17

Těžko říct, u každého to funguje jinak, ale já bych se přikláněla raději k postupnému odvykání než k zabavení naráz…U nás to teda jde postupně…doufám, že dudlík na spaní nebude mít ještě ve škole :roll:

Ale pokud některá mamka dokáže dudlík vyhodit a říct DOST, tak má můj obdiv :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
15.11.05 15:21

Fifiku, jak moc má tedy tvůj klučík dudlíka přes den. Jen když je protivnej? A poznáš, že je protivnej, protože ho chce nebo se tím jen uklidní?
Dík M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
15.11.05 15:43

No to je jak kdy…ale teď už se snažím mu ho fakt brát jak to jde…

Tak třeba dneska když se probudil po poledním spánku, tak jsme se váleli na posteli, dudlík jsem mu vytáhla z pusy a hned se ho začala na něco vyptávat, prostě musím nějak odpoutat jeho pozornost. Sice chvilku kňučel a snažil se ho najít, ale pak na to zapomněl. A od té doby už ho neměl.

Ještě nám vydrží i chvilku v ohrádce, tak když se tam válí a odpočívá, dám mu jeho „muchláčka“ (plyšovou krávu) a i ten dudlík, on se zklidní a je třeba i na hoďku klid.

Myslím, že když je protiva, tak to není proto, že by si vzpomněl na dudlík a chtěl ho, ale prostě už neví coby, tak v tom případě postupujeme viz odstavec výše :D

No takže shrnuto, postupně jsme dospěli k tomu, že přes den má dudlík jen na spaní (2×) a třeba někdy ještě jednou přes den, když je otravný :oops: A nebo když ho někde odložím, on si ho najde a strčí do pusy :roll: Tak asi tak.

Ale nechci to nějak šíleně lámat přes koleno, však on se časem bez něho obejde…doufám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
15.11.05 15:50

Ahoj holky, nepomůžu vám s odvykání dudlíku. Jen se vás chci zeptat, proč chcete ročnímu dítěti brát dudlík. Nic proti tomu nemám, je to vaše věc. Mám 20-ti měsíční holčičku, ráda dudlá dudlík někdy i na procházce a zatím to neřeším. Buď ho sama přestane používat nebo začnem pomalu odvykat tak ve třech letech. Mě je jedno, co si o tom okolí myslí. Je mi milejší, když má dudlík a je spokojená, než kdyby si strkala špinavyý ruce do pusinky. Když je unavená nebo mrzutá, tak chce dudlík, a když ho nemá, makonec ho nahradí rukou. Z pohledu zoubku je to taky OK. Kamarádka dětská zubařka mi říkala, že to ničemu nevadí, i kdyby dudlala do 5 let. Na křivost zubů to prý vliv nemá.
Je to jen příspěvek, rozhodně vás nijak nekritizuji a držím palečky při odvykání.
Zdeňka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2290
15.11.05 16:41

Ahoj,
Míša zpočátku o dudlík moc nestála, ale uklidnila se tím. Jenže čím byla starší, tím víc ho vyžadovala. Dospělo to tak daleko, že ve 2 letech by ho bývala chtěla nosit i venku 8O To jsem teda nedovolila, ale doma ho měla v puse velmi často. Když přišla hodina spánku, dala jsem jí dudlík, začala si točit vlásky a za chvilinku spala. Zkoušeli jsme domluvy, sebraly jsme ho naráz, to byla schopná několikahodinového histeráku takže jsme vždy vyměkli a dali jí ho. Pak teda souhlasila, že ho dá čertovi. A dala. To jí byly bez 2 měsíců 3 roky… Od té doby jsou neskutečné problémy s usínáním, po obědě spí pouze ve školce nebo v autě, večer je to hrůza.
Vítek o dudlík zatím taky moc nestojí, řekla bych čím dál míň. Teď má zrovna rýmu a nechce ho vůbec, protože se mu špatně dýchá. Takže zkouším dudlík dávat co nejmíň, abychom ho opět za 2 roky pracně neodnaučovali :? Usínací rituál má muchlovací deku, je zvláštní, že ta mu v dýchání nebrání ikdyž jí má přes obličej :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
15.11.05 16:42

Jasně, i to je řešení - nic neřešit. Nic proti takovému postupu nemám, ale mi by tříleté dítko s dudlíkem prostě vadilo. Nehledě o tom, že třeba venku to bylo pro nás dost nepraktické - malý mi chtěl třeba něco sdělit, vyndal si dudlík, nebo ho rovnou vyplivnul, ten spadnul na zem..a jak vysvětlit miminu, že ze země si ho do pusy dát nemůže?

Ale je to každého věc a hlavní je spokojené mimčo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
15.11.05 17:39

No ja asi nebudem vediet nejako moc dobre poradit, my sme pocas bdenia dudku nepouzivali, na toto som si davala fakt pozor a ked bol maly hore, tak som mu ju normalne zobrala (ten odspuntovavaci zvuk je vzdy sila! :wink: ) My mame dudku len na spanie, aj to vacsinou zaspi pri kojeni a potom uz dudku nechce (no, ako kedy). A cez den, ked niekde dudku najde, tak si ju zoberie a automaticky strci do pusy, to mu vravim ale neblbni, teraz dudku? :) a zoberiem. Je to uplne bez protestov (samozrejme keby ju mal na dosah, tak si ju zase zoberie)
Vsimla som si ale, ze dudku cez den ani vlastne nechcel, iba vtedy, ked sa nudil a nevedel co so sebou. To zacal byt mrzut a vtedy som mu obcas dudku dala, najma ak to bolo vecer. Ale uz to nerobim, bolo to skor o mne, ze som mala pocit, ze ho neviem utisit inak.
Mozno by pomohlo prave toto, ved to tu aj navrhujete, zobrat dudku a zabavit, Myslim, ze dieta nema dovod chciet dudku, ak ho zaujme nieco ine. Ci sa mylim?
Su ale asi aj deti, co maju velmi silnu potrebu sa dudkanim upokojovat, tam je asi lepsie pockat na neskor…
Drzim palce v oducani, resp. v balamuteni decka, ze dudku nepotrebuje :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.11.05 18:52

no, neviem, ci pomozem, ale skusim, ako to bolo u nas. maly /1 rok/ bol fixovany na svoju dudku, len tu jednu, jedinu, dobre vyzviachanu . :roll: tak som mu kupila fungl novu, s uplne inym tvarom a ked sa jej zacal dozadovat, dala som mu ju a jeho oblubenu skryla /pre pripad nudze/. Maly chvilu dudkal a zistil, ze nechuti, ale kedze ina nebola a nevedel povedat, co stale hlada /chuda/, tak ju odhodil, potom ju zase zobra a zase odhodil a po tyzdni si uz ani nespomenul. nebolo okolo toho vela prostestov, asi 2 kriticke chvile, trocha jedu, nie slz, zo by som nevydrzala, a uz sme mesiac bez dudky. Tak ak sa to da aplikovat aj u vas, skuste…drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
140
15.11.05 19:54

My jsme začali s odstavováním dudlíka ve 20.měsících.Ven jsme ho nenosili od 1.roku to nám nedělalo problém pak ho malá večer zuby rozkousla a sama ho šla hodit do koše protože byl fuj.Jiný už nechtěla pamatovala si že ho sama vyhodila.Její brácha(mám dvojčata)když viděl že ho sestra nemá tak mi ho sám dal že ho dáme miminku.Od té doby je nemají.Minulý týden jsme venku viděli chlapečka tak 4,5 roku a měl v puse obrovského dudu.Vypadalo to hrozně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
16.11.05 10:07

Ahoj holky,
dík za zkušenosti.
Zdenko, já mu ho chci vzít jednak proto, že mi přijde, že pro roční dítě už není dudlík důležitý a čím později, tím hůř se mu bude odvykat. Navíc se mi to opravdu nelíbí, když děti chodí s dudlíkem, ale samozřejmě nejsem zastáncem toho, aby všechno dítě zvládlo co nejrychleji (např. nočník), tam spěchat nebudu. Jinak je to samozřejmě každého věc.
Taky už jsme podruhé ztratili ten přívěsek na dudlík a on ho venku moc rád hází z kočáru ven, což je taky blbý.
Takže asi tak, stejně nevím, jestli to zvládnu a vezmu mu ho, jak si tu plánuju. Ale doufám, že třeba do dvou let ho mít určitě nebude.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
16.11.05 14:56

Ahoj Meduzko,
Petříkovi jsem dudlík vzala v osmi měsících a bylo to úplně bez problémů - tedy přes den. V noci dudá o stošest. Má v postýlce tři, na dudání a na mazlení :D
Zkus sebraz dudlík, ať ho ani nezahlídne a řekni, že až půjde spinkat, že ho dostane.
Uvidíš, že nakonec to proběhne úplně bez problémů.
Běhající děti s dudlíkem fakt vypadají zvláštně…
Držím pěsti.
Tak ahoj Alča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama