Jak oslovit dívku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zimarov
Povídálka 24 příspěvků 14.08.19 16:10
Jak na ní?

Krásný den všem,

většinu zdejších diskutujících (hlavně dam :) považuji za rozumné, proto prosím o jakoukoliv radu, nebo komentář.

Na facebooku se mi zalíbila dívka, kterou trošku znám z reálného života, chodila na gymplu do paralelky (oba máme 4 roky po maturitě). Mám ji už dlouho v přátelích, už poměrně dlouho vím o tom, že má určité zájmy apod., ale až před pár dny jsem dostal myšlenku, že bych ji mohl oslovit. A tady nastává „problém“, nemám s oslovováním dívek téměř žádné zkušenosti a moc netuším, jakou strategii bych měl zvolit.

V pondělí jsem jí napsal první zprávu, kde jsem ji pochválil jeden zajímavý příspěvek na fb (opravdu se mi líbil), respektive motivační video a poslal jí na oplátku svoje oblíbené.

No a dnes jsem se už „neudržel“ a pozval ji na kafe. Poděkovala, ale napsala, že dnes odjíždí do Prahy (kde aspoň myslím, bydlí na koleji) a pak jede do Rakouska, což je na 99% pravda. Já mám možnost jí nabídnout, že se můžeme v pátek potkat v Praze (brácha mě s přítelkyní a pár známými pozval na výlet do Velké Ameriky), kam pojedu jen tehdy, pokud pojedu i na ten výlet (nejsem zatím rozhodnut, zda pojedu, pokud bych tím zvýšil šanci, že se s ní lépe poznám, tak bych jel).

Vyměnil jsem s ní ještě pár zpráv o tom, co jí inspiruje a o její dovolené do Rakouska. Těžko se mi čtou její reakce, zřejmě na „mě“ moc nemá názor, ale už to že odepisuje beru jako pozitivum :D.

Každopádně se musím rozhodnout, buď ji na pátek odpoledne pozvu na kafe (nebo něco jiného), nebo ji pozvu na kafe a ještě ten výlet do Velké Ameriky a nebo to celé nechám plavat až se vrátí z Rakouska a zkusím to pak (s tím, že si s ní zatím můžu zkusit aspoň občas psát).

Co od toho očekávám: Ideálně nějaký zárodek vztahu, přijatelná varianta je pro mě i kamaradství, zaujala mě ne ani tak vzhledem, ale především svými duševními schopnostmi a také zájmy (skauting, cestování, příroda, vzdělávání dětí…).

Předem díky za rady!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinenakreslenypanacek
Kecalka 141 příspěvků 14.08.19 16:19

Zadaná není?

Jinak to působí, že v ní nevyvoláváš žádné zvláštní emoce… :nevim:

Uživatel je onlinePetraph
Kecalka 130 příspěvků 14.08.19 16:20

Pozvi ji na kafe v praze ;-) napis ji, ze mas cestu kolem a kvuli cemu, at to vypada verohodne… aspon budes vedet jestli to rande zvazuje nebo vubec..

Yves6511
Kecalka 155 příspěvků 14.08.19 16:20

Já myslím, že sis celkem odpověděl sám, podle vyjadřování působíš jako rozumný člověk. Šla bych na to asi na rovinu, napsala, že by ses s ní rád viděl ještě než odjede, že máš cestu do Prahy a uvidíš. Pokud bude chtít a moct, přijde, pokud bude chtít a nebude moct, navrhne že se sejdete jindy, pokud nebude chtít, odmítne a na případné další výzvy nebude reagovat.
Osobně nemám ráda takové to naslapovani po špičkách a chození kolem horké kaše.. Tuhle mi známý napsal, že když se se mnou před lety seznámil, strašně jsem se mu líbila a že nevěděl jak mě oslovit a pozvat někam, tak mě to strašně překvapilo, že jsem ani neměla tušení a kdybych to tenkrát věděla tak bych ho neodmítla..

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 1 inzerát 14.08.19 16:20

Nech to být, kdyby měla zájem, napsala by „Jedu do Rakouska, vrátím se tehdy a tehdy, tak si domluvíme kafe na potom“. Moje oblíbená odmítací taktika, když jsem nechtěla být vyloženě upřímná a odmítnout rovnou, bylo „jéžiš to je ale náhoda, já zrovna odjíždím“ a dát si velkej pozor abych neřekla kdy se vrátím a nenavrhnout setkání potom :mrgreen:

Uživatel je onlinewildcherry
Neúnavná pisatelka 18360 příspěvků 14.08.19 16:24

Myslim si, ze chlap ktery musi takto prosit o radu cizi zeny na Emiminu, bude mit problem se sebevedomim.Coz neznamena, ze nejsi super kluk jinak :palec:,jen to zenam moc neimponuje.Kdyz to vezmu na sebe, nejvic by me dostalo, abych s tebou na kafe sla, kdyby si mi bez nejakych omacek kolem poslal do zpravy tva slova na konci prispevku o tom, co te na mne(takze te slecne) zaujalo.Jen bych nepouzila, ze vzhled to neni :lol:.Drzim palce at to vyjde :kytka:

Uživatel je onlineMartha03
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 14.08.19 16:24

Neznám tebe neznám ji, takže těžko radit. U mě bys nějakou omáčkou kolem neuspěl. Na mě by zapůsobilo jedno „jedu do Prahy s partou přátel a budu tam mít chvilku prostoj, kdy bychom se mohli potkat na krátkou kávu a pokecat, co ty na to?“ zda by šla nebo nešla potom na výlet dál bych nechala až na tu samotnou kávu a pozvala ji přímo tam. Taky uvidíš na té kávě, zda je to přirozene ona má zájem, není nic horšího než jít na výlet s někým, kdo se v tvé přítomnosti necítí dobře, ty to budeš vědět a celý výlet tak bude divný…

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15925 příspěvků 14.08.19 16:25

Když jí pozveš v praze bude to vypadat že dolejzáš a že jsi tam jel jen kvůli ní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 16:32

Když napíšeš holce nebo ženě zprávu aniž byste se nějak víc kamarádili, tak na 100 % ví že o ni máš zájem :) neví jaký máš záměr, tedy na kolik to s ní myslíš vážně ale ví, že prostě máš něco zalubem. První krok si tedy udělal, ona o tobě ví, pozval si ji ale odmítla (pravděpodobně opravdu nemá čas). S druhým pozváním určitě počkej, jednak proto, že se to může zdát lehce vlezlé (neříkám že je, ale může se to tak jevit) a pak je tady spoustu jiných důvodů, keteré sem nebudu psát, protože by to znělo dost iracionálně i kdyz my ženy takhle opravdu uvažujeme :lol: hodně štěstí

Zimarov
Povídálka 24 příspěvků 14.08.19 16:32

@Martha03 Cítím to podobně, ten výlet mě napadl jen kvůli tomu, že ona ráda cestuje, ale skoro mě nezná, tak moc nechci, aby to působilo divně. Pokud odmítne to páteční pozvání a nenavrhne alternativu, tak asi skončíme u psaní no :?.

Zimarov
Povídálka 24 příspěvků 14.08.19 16:35
@ka2ka píše:
Když jí pozveš v praze bude to vypadat že dolejzáš a že jsi tam jel jen kvůli ní

No, to je hlavní argument, proč bych to neměl dělat. Jinak bych to sem nepsal, ale kvůli tomu mě zajímají vaše názory, ženské myšlení moc nechápu, ale zase každá žena je jiná, čert se v tom má vyznat :D.

ludmilaadamkova
Závislačka 2938 příspěvků 14.08.19 16:39

Ja bych teda pockala s pozváním az po Rakousku.. at se ji to rozlezi v hlave.
Ted by to mohlo pusobit dolejzave a jako ze moc tlacis na pilu. Na me by to tak pusobilo. Ona ti napsala ze jede do Prahy a pak do Rakouska pravdepodobne ma i v Praze uz nejaky plany. Nech tomu kapku volny prubeh a pokud bude mit o tebe zajem bud se ti pak ozve sama a nebo alespon bude souhlasit se schuzkou po tom az se vrati u Rakouska.

Zimarov
Povídálka 24 příspěvků 14.08.19 16:42
@nakreslenypanacek píše:
Zadaná není?Jinak to působí, že v ní nevyvoláváš žádné zvláštní emoce… :nevim:

Téměř jistě nemá dlouhodobý vztah, ale napevno to nevím. Máme pár společných známých, ale nepřijde mi vhodné se jich na to ptát…

Captain Howdy
Povídálka 38 příspěvků 14.08.19 16:47

Podľa mojich skúseností, ak má žena záujem, príde s protinavrhom. A táto len odpisala, že odchadza. Je to pre nu slušný spôsob ako odmietnut. Ak ťa uz pozná a reagovala takto, asi ta má zaradeného v sufliku „kamarat“ a odtial sa dostať býva náročné, zvlášť ak k nej nemáš každodenný pristup, napr. v praci. Byt tebou, hľadám inde.

Zimarov
Povídálka 24 příspěvků 14.08.19 16:52
@ludmilaadamkova píše:
Ja bych teda pockala s pozváním az po Rakousku.. at se ji to rozlezi v hlave.
Ted by to mohlo pusobit dolejzave a jako ze moc tlacis na pilu. Na me by to tak pusobilo. Ona ti napsala ze jede do Prahy a pak do Rakouska pravdepodobne ma i v Praze uz nejaky plany. Nech tomu kapku volny prubeh a pokud bude mit o tebe zajem bud se ti pak ozve sama a nebo alespon bude souhlasit se schuzkou po tom az se vrati u Rakouska.

To mě samozřejmě také napadlo, psala, že bude v Praze týden (ode dneška). Cituji z její zprávy (reakce na to pozvání): „Ahoj, jsi hodný. Já dneska odjíždím do Prahy na týden a pak do Rakouska.“ A pak dlouhý výčet toho, z čeho čerpá motivaci.

Tak nevím, jak to chápat :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama