Jak najít zaměstnaní?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.1.22 19:10

Jak najít zaměstnaní ?

Hledám si skoro 2 roky zaměstnaní ze zdr. důvodu nemohu pracovat v obchodě s potravinami… bohužel, jinak si myslím, že by mě vzali…
Jak si najít práci, co ještě více udělat?
Hledám si práci jako prodavačka příp. ve skladu.
Jsem Moravskoslezský kraj, skladu se u nás otevírá docela dost, ale stejně…
Buď se nedostanu ani na pohovor - někdo napíše email, že přednost dostali jiný, někdo ani nenapíše, ale to mi tak nevadí… Těch lidí co jim pošlou email, mají určitě hodně a každému psát zabere hodně času.
Když se dostanu na pohovor, tak řeknou do týdne, dvou se vám ozveme a pak napíšou email s negativní odpovědi…
Byla jsem na pohovoru, kde mi řekli, alespoň 10× že se určitě ozvou, protože je to slušnost…no neozvali se vůbec a dost mě naštvali :(
Mám profesionálem vytvořen životopis. Jsem ve věku, kdy mohu odejít na mateřskou…sice se neptají co dětí, ale i tak je to určitě napadne. Děti jsou v plánu nejdřív za 2 roky… Čeká mě sice jeden pohovor, ale to je do nové firmy, kde nabírají větší množství lidí, tedy šance by možná byla. Jenže pohovory probíhají už 5 měsíc, min. 4 - 6 skupinových pohovorů týdně a pořád mají dost uchazečů mezi kterými mohou vybírat, tak nevím..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13687
15.1.22 19:17

Zkusil bych zapracovat na vzdělání, nějaký kurzy apod. Cokoliv zajímavého. Nebo rozšířit portfólio profesí na které se hlasis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.22 19:24

Možná bych našla personální agenturu, která má poradenství ohledně přijímacích pohovorů.
Můžeš hledat práci přes ně a ještě Ti poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21461
15.1.22 19:24

Pokud tě ani nezvou na pohovor, tak ten životopis je udělanej blbě - spíš než aby ti ho někdo napsal, tak ti někdo potřebuje vysvětlit, že tedy na každý typ práce potřebuješ trošku překopat ten životopis, aby si zdůraznila to, co případného zaměstnavatele zajímá.

Nepíšeš jakou má praxi a jaké máš vzdělání, stejěn tak jaké máš zdravotní postižení - ona ta právě ve skladu je třeba dost náročná, takže je celkem logické že dávají přednost lidem kterým ta práce nezhorší zdravotní stav.

Stejně tak se hodí pro konkrétní tip hodí říct, jestli si spíš z malé obce v horách a nebo se dostaneš do většího města.

Obecně - pokud chceš pracovat jako prodavačka, tak potřebuješ v životopise zdůraznit praxi, zakamuflovat díry v životopise a obejít krámy v okolí, zejména třeba ve větších nákupních centrech a nechat tam ten životopis vedoucím. Aby se ozvali jak budou někoho pořebovat a nečekat až se to přežvejká přes HR na centrále-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59815
15.1.22 19:37

Proč se upínáš pouze k práci prodavačky? Tím si dost omezuješ možnosti. Existují třeba práce vratné a podobné profese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33342
15.1.22 19:38
@Anonymní píše:
Hledám si skoro 2 roky zaměstnaní ze zdr. důvodu nemohu pracovat v obchodě s potravinami… bohužel, jinak si myslím, že by mě vzali…
Jak si najít práci, co ještě více udělat?
Hledám si práci jako prodavačka příp. ve skladu.
Jsem Moravskoslezský kraj, skladu se u nás otevírá docela dost, ale stejně…
Buď se nedostanu ani na pohovor - někdo napíše email, že přednost dostali jiný, někdo ani nenapíše, ale to mi tak nevadí… Těch lidí co jim pošlou email, mají určitě hodně a každému psát zabere hodně času.
Když se dostanu na pohovor, tak řeknou do týdne, dvou se vám ozveme a pak napíšou email s negativní odpovědi…
Byla jsem na pohovoru, kde mi řekli, alespoň 10× že se určitě ozvou, protože je to slušnost…no neozvali se vůbec a dost mě naštvali :(
Mám profesionálem vytvořen životopis. Jsem ve věku, kdy mohu odejít na mateřskou…sice se neptají co dětí, ale i tak je to určitě napadne. Děti jsou v plánu nejdřív za 2 roky… Čeká mě sice jeden pohovor, ale to je do nové firmy, kde nabírají větší množství lidí, tedy šance by možná byla. Jenže pohovory probíhají už 5 měsíc, min. 4 - 6 skupinových pohovorů týdně a pořád mají dost uchazečů mezi kterými mohou vybírat, tak nevím..

Jaké máš vzdělání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 19:45

Středoškolské s maturitou. Praxi mám jak prodavačka, tak mám i praxi ve skladu tedy i VZV.
Zdr. omezení nemohu pracovat v chladu. V normálním skladu až takový chlad není, ale supermarkety mají potraviny uložené v chladnějších podmínkách a to mám lékařem zakázáno, stejně tak jako např. dávaní potravin do regálu a mrazicích boxu na prodejně. Jsem u většího města, dojezd v pohodě

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
21461
15.1.22 19:50
@Anonymní píše:
Středoškolské s maturitou. Praxi mám jak prodavačka, tak mám i praxi ve skladu tedy i VZV.
Zdr. omezení nemohu pracovat v chladu. V normálním skladu až takový chlad není, ale supermarkety mají potraviny uložené v chladnějších podmínkách a to mám lékařem zakázáno, stejně tak jako např. dávaní potravin do regálu a mrazicích boxu na prodejně. Jsem u většího města, dojezd v pohodě

Tak tím pádem začni udávat vzdělání bez maturity - to že nepracuješ v oboru a s maturitou se plácáš v nekvalifikovaných pozicích může být dost odrazující moment, v okamžik kdy má personalista na stole konzistentnější životopisy.

A prostě s vytištěným životopisem zacíleným na zkušenost prodavačky obejdi krámy s jakýmkoliv jiným zbožím než potraviny v nějakém obchodním centru.

Nemusíš psát chronologicky, sklad a další brigády a praxe hoď do kolokny ostatní zušenosti a klidně bez časového zařazení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
16.1.22 01:19
@Anonymní píše:

Já za svůj pracovní život udělala jednu zkušenost, a to, že nechtějí zaměstnavatelé brát lidi s vyšší kvalifikací na práci, na kterou stačí nižší kvalifikace a to ze dvou důvodů. Jeden je, že když se objeví lepší kvalifikovanější práce, tak jim člověk uteče a druhý, že člověk, který chce jít na méně kvalifikované místo, musí být divný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 15:05
@Kipa22 píše:
Já za svůj pracovní život udělala jednu zkušenost, a to, že nechtějí zaměstnavatelé brát lidi s vyšší kvalifikací na práci, na kterou stačí nižší kvalifikace a to ze dvou důvodů. Jeden je, že když se objeví lepší kvalifikovanější práce, tak jim člověk uteče a druhý, že člověk, který chce jít na méně kvalifikované místo, musí být divný.

Zajímavá zkušenost a nejspíš i pravdivá, děkuji :kytka:
Mám vystudovanou školu s maturitou jejíž prac. činnost se vykonává venku. Z důvodu zdr. omezení, ale nevhodná (zdr. omezení zjištěno ve 4 ročníku, proto jsem školu dokončila, nebudu hledat novou školu kvůli zdr. problémům)
Nic co bych tedy mohla dělat mě nenapadá :think: Prodavačku se mi moc dělat nechce, ale mohu a dá se to vydržet - se zákazníky jsem pracovala dlouho, už se mi nechce, ale když člověk musí tak musí :mrgreen:
Sklad mi vyhovuje, upřímně mě to baví, čistá hlava, trochu to je i tělocvik, lítá se tam a sem, mě ta práce vyhovuje. Ale je možné že si zaměstnavatel představuje, že mu uteču, no já poslední pohovor brala, že by jsem u nich zůstala dlouho.
Cizí jazyk neumím a jsem dysgrafik, proto jít někam do kanceláře k nějaké administrativě - prac. míst je dost, ale píšou pravopis bez chyb. A to je mi vůči zaměstnavateli neslušné, říkat že umím psát bez chyb, když neumím

• Citovat
  • Nahlásit
230
16.1.22 18:15

A nemůžeš podnikat ve vystudovaném oboru? Jinak si zkus udělat alespoň nějaký kurz, ať máš širší pole působnosti na trhu práce. Pokud ovládáš VZV, tak zkus se přímo dívat na inzeráty na pozice řidiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526
16.1.22 18:19
@Anonymní píše:
Mám vystudovanou školu s maturitou jejíž prac. činnost se vykonává venku. Z důvodu zdr. omezení, ale nevhodná (zdr. omezení zjištěno ve 4 ročníku, proto jsem školu dokončila, nebudu hledat novou školu kvůli zdr. problémům)
Nic co bych tedy mohla dělat mě nenapadá :think: Prodavačku se mi moc dělat nechce, ale mohu a dá se to vydržet - se zákazníky jsem pracovala dlouho, už se mi nechce, ale když člověk musí tak musí :mrgreen:
Sklad mi vyhovuje, upřímně mě to baví, čistá hlava, trochu to je i tělocvik, lítá se tam a sem, mě ta práce vyhovuje. Ale je možné že si zaměstnavatel představuje, že mu uteču, no já poslední pohovor brala, že by jsem u nich zůstala dlouho.
Cizí jazyk neumím a jsem dysgrafik, proto jít někam do kanceláře k nějaké administrativě - prac. míst je dost, ale píšou pravopis bez chyb. A to je mi vůči zaměstnavateli neslušné, říkat že umím psát bez chyb, když neumím

a co tak si udělat nějaký kurs zaměřený na pečující profese? také to teda není práce pro každého, ale pracuješ v teple uvnitř

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3721
16.1.22 18:59

Co pokojská? Taky „tělocvik“ a jsi v teple a bez zákazníků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
16.1.22 19:37
@Anonymní píše:
Cizí jazyk neumím a jsem dysgrafik, proto jít někam do kanceláře k nějaké administrativě - prac. míst je dost, ale píšou pravopis bez chyb. A to je mi vůči zaměstnavateli neslušné, říkat že umím psát bez chyb, když neumím

Záleží, jak jim to vysvětlíš. Musíš je prostě přesvědčit, že jinou práci dělat nemůžeš a o tuto stojíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat