Jak naložit se zájmem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 13:51
Jak naložit se "zájmem"

Dobrý den všem, mám pětiletou holčičku s člověkem se kterým jsem nežila a otěhotněla tak nějak omylem. Nikdy se o malou nezajímal, vídal ji cca do jejího 1,5 a to tak 1×měsíčně na chvilku vždy v mé přítomnosti. Od té doby nemá zájem, alimenty neplatí. Jeho matka, od té doby napíše k Vánocům, k narozeninám, pouze sms. Nyní začala, že nás chce vidět ať přijedeme. Napsala jsem ji, že tedy ano, ale ať přijede ona za námi (auto má, vzdálenost cca 30km). A ona, že to nedá ať si uděláme výlet za ní. A já váhám…mám z ní strach, aby nedělala problémy když nevyhovím. Na druhou stranu nechci být ta zlá a znemožňovat úplně kontakt…Malá si nikoho z jejich rodiny nepamatuje ani se nezajímá a neptá.

Reakce:
vendulaaa
Závislačka 4900 příspěvků 11.09.18 13:58

Domluvila bych neutrální místo.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1636 příspěvků 11.09.18 14:03

Vykašli se na ní. Kdyby za něco stála, tak by tlačila na syna, aby platil alimenty na její vnučku.......I když ji třeba křivdím, syn ji nechce poslouchat a ona chce předat v balíčku pečlivě naspořené bankovky z důchodu? :kytka:

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 11.09.18 14:04
@Anonymní píše:
Dobrý den všem, mám pětiletou holčičku s člověkem se kterým jsem nežila a otěhotněla tak nějak omylem. Nikdy se o malou nezajímal, vídal ji cca do jejího 1,5 a to tak 1×měsíčně na chvilku vždy v mé přítomnosti. Od té doby nemá zájem, alimenty neplatí. Jeho matka, od té doby napíše k Vánocům, k narozeninám, pouze sms. Nyní začala, že nás chce vidět ať přijedeme. Napsala jsem ji, že tedy ano, ale ať přijede ona za námi (auto má, vzdálenost cca 30km). A ona, že to nedá ať si uděláme výlet za ní. A já váhám…mám z ní strach, aby nedělala problémy když nevyhovím. Na druhou stranu nechci být ta zlá a znemožňovat úplně kontakt…Malá si nikoho z jejich rodiny nepamatuje ani se nezajímá a neptá.

Navrhni nějaké místo na půli cesty, kavárnu, hernu, dětskou akci…
Pokud bude i toto odmítnuto, zřejmě zájem není tak velký

Premek_Orac
Závislačka 4415 příspěvků 11.09.18 14:18

Zakladatelko,
je od tebe hezké, že nechceš dítě odtrhnout od zájmu babičky, ikdyž se táta nehlásí.
Doporučil bych ale také domácí nebo neutrální území. Ona chce vidět, ať si to tedy ona zařídí. 30 km vzdálenost je lehce překonatelná, pokud někdo opravdu chce.
Výjimkou mohou být snadjen zdravotní důvody.

meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 11.09.18 14:51
@Anonymní píše:
Dobrý den všem, mám pětiletou holčičku s člověkem se kterým jsem nežila a otěhotněla tak nějak omylem. Nikdy se o malou nezajímal, vídal ji cca do jejího 1,5 a to tak 1×měsíčně na chvilku vždy v mé přítomnosti. Od té doby nemá zájem, alimenty neplatí. Jeho matka, od té doby napíše k Vánocům, k narozeninám, pouze sms. Nyní začala, že nás chce vidět ať přijedeme. Napsala jsem ji, že tedy ano, ale ať přijede ona za námi (auto má, vzdálenost cca 30km).A ona, že to nedá ať si uděláme výlet za ní.A já váhám…mám z ní strach, aby nedělala problémy když nevyhovím. Na druhou stranu nechci být ta zlá a znemožňovat úplně kontakt…Malá si nikoho z jejich rodiny nepamatuje ani se nezajímá a neptá.

To je tak nemocná? Já bych zajela někam poblíž k ní, ale sešla se na neutrálním místě. Ne u ní doma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 15:15

Ne není nemocná, ale my bydlíme v Brně a ona prý nezvládá tu dopravu.

Malina7
Závislačka 2671 příspěvků 11.09.18 17:01

Ona chce vidět, tak ať si to zařídí . Domu k ní nejezdi. Neutrální místo by také šlo, ale tak, jak vyhovuje Tobě a malé. A ničeho se neboj. Myslím, že problémy dělat nebude, když nevyhovíš a hlavně nikomu vyhovět nemusíš, hlavně někomu, kdo o osobní kontakt nestál..

bjetuschka
Závislačka 4685 příspěvků 11.09.18 17:38

Neskákala bych podle toho jak ona píská.

Vosma29
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 12.09.18 07:40

Tak třeba to s tou dopravou chápu. A co jí napsat ať jede busem či vlakem a vy jí na nádraží vyzvednete a zajdete do cukrárny nebo do nějaké dětské herny. I když já bych jela radši k ní než jí tahat k sobě.

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 12.09.18 08:46
@Vosma29 píše:
Tak třeba to s tou dopravou chápu. A co jí napsat ať jede busem či vlakem a vy jí na nádraží vyzvednete a zajdete do cukrárny nebo do nějaké dětské herny. I když já bych jela radši k ní než jí tahat k sobě.
:palec:
hanicka18
Povídálka 11 příspěvků 20.09.18 13:06

Tak jsem nakonec povolila a zítra k ní jedeme. Už dva dny mám sevřený žaludek a bojím se co tam nastane. Jsem rozhodnutá jí říct, že jsem přijela poprvé a naposledy a že pokud bude chtít malou vidět bude muset přijet někam k nám. Ale bojim se tedy hrozně…nemám ráda konfliktní situace. Díky moc vám všem za rady.

bjetuschka
Závislačka 4685 příspěvků 26.09.18 08:37

@hanicka18 Ahoj, tak jak to dopadlo?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 13:38

Nijak…malá měla v pátek teplotu, tak jsem návštěvu odvolala. A pokud se ozve do budoucna, domluvím se na neutrálnim místě. Nějak se mi to rozleželo a opravdu nebudu dělat tak jak si pískne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >