Reklama

Nestranný názor, tchánocvi styk s dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 13:41
nestaný názor, tchánocvi styk s dítětem

Prosím o anonym citlivé téma.

Prosím o názor. Již od počátku manželství se potýkám s problémy ve vztahu s tchýní a tchánem. Vyvrcholilo to tak, že po narození druhého dítěte se spolu vůbec nestýkáme. Manžel samozřejmě ano. Starší dítě pokud chce je také navštěvuje - nechávám rozhodnutí na něm ( i když bych, musím sobecky přiznat byla ráda, kdyby tam nejezdilo).

Jde o to, že po narození 2. dítěte přišli s tím, že se k nim nechovám dobře a nechtějí mě už nikdy vidět a že až manžel půjde s dítětem ven má jim zavolat oni za nimi vždy přijedou. Dopadlo to tak, že zde byli za 2 roky pouze 1 - podotýkám, že bydlí cca 8 km daleko a u nás je prostě " kam jít", možnost si s dítětem pohrát atd. Po pár měsících začali trvat na tom, že jim ho musí dovézt k ním domů. Já prostě mám problém malé dítě pouštět někam samotné, takže jsem to v uvozovkách " zakázala" - ale jinak ve styku, pokud by chtěli přijet nijak nebránila.

Teď už dítě trochu odrostlo ( 2 roky) a už bych ho k nim společně se starším pustila - má jediná podmínka je, že prostě konečně přijedou, vyrazí společně i s manželem třeba na hřiště, zmrzku atd… aby si je dítě " okouklo". Opět ne… Prý je to pod jejich úrověň, v žádném případě a trvají na tom, aby jeli rovnou k nim. Vážně to přeháním? Přiznám se, že se mi z toho vážně nechce ustupovat a možná i trochu z principu. Myslíte, že to vážně přeháním?

Jinak nechci nějak rozvádět co se mezi námi stalo bylo by to vážně na dlouho. Konflikty byli a priznávám, že mnohé i mou vinou. Kolikrát jsem neco špatně řekla, lecos přehnala - ale nikdy jsem na ně nebyla " sprostá" a nijak záměrně nesnažila se jim nějak ubližovat, nemluvím o nich špatně před dětmi. Oni nejsou vyloženě zlý, ale jsou to takový ti lidi co mají ve všem pravdu, vše dělají správně - pokud se neřídíš jejich radou si blbá. Konflikty tedy mají i se sousedy, širokým okolím. S ostatní rodinou se buď nestýkají nebo jsou vztahy takové " nijaké".

Já už to s nimi napravovat nemám sílu a už prostě nemůže, při představě že k nim mám jet se mi dělá fyzicky špatně ( zvracení, průjem). Je mi prostě líp, když se s nimi nestýkám.
I když trochu " škodit" na dálku se mi snaží i tak. Stávalo se třeba, že párkrát starší dítě přijelo a plakalo doma, že mě má rádo a nechce jinou maminku - nedokážu si představit, co mu valili do hlavy. Zrovna nedávno zase přijel s tím, že jsme se s tatínkem neměli brát…
Manžel na to nic neříká… on je bohužel také můj problém- i když jinak máme skvělý vztah - tak co se týče maminky a tatínka je to prostě slaboch a poslouchá je na slovo… nedokáže pochopit, že sem po něm nikdy nechtěla a nechci aby s nima hádal nebo je neměl rád… jen prostě aby si vše nenechal líbit, taky se mě zastal, dal jim najevo, že před dítětem o mě špatně mluvit nebudou… doufám, že chápete, jak to myslím…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 3284 příspěvků 06.09.18 13:56

Dvouletaka (asi ani starsiho) bych nedala na noc k nekomu, koho nezna. Ale spis s ohledem na dite. Na princip bych se vybodla. Pokud si myslis, ze to bez problemu zvladne, tak ho tam posli. Pokud by to pro nej byl stres u cizich lidi, tak ne.

Limi123
Závislačka 3284 příspěvků 06.09.18 13:58

Jo a pokud tam neco takoveho vali detem do hlavy, tak bud by hned prestali, nebo by tam nejezdil sam ani ten starsi.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62911 příspěvků 3 inzeráty 06.09.18 13:58

No asi takhle, tvůj partner je rodič úplně stejně jako ty, takže nevidím důvod, proč ty bys měla zakazovat to, aby jel s dítětem za svými rodiči, pokud bude chtít.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 06.09.18 14:06

Jen nechápu, když je tam manžel, proč by tam nemohlo jet i dvouleté dítě, si je okoukne tam ne? Nebo tam mají děti jezdit samy? Samotné děti bych v tomto případě asi nepustila, s manželem klidně, aspon bych měla chvíli klid. Sama přiznáváš, že chyba je na obou stranách, tak by tam měla být i snaha.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 14:07

@Limi123 díky za reakci, jedná se o na návštěvy přes den, ne noc… ale i tak… no problém je, že oni mu to zřejmě valí do hlavy a problém, že manžel s tím nic nedělá, on si prostě nedovolí jim odporovat
@j.a.n.i1 viz. výše - je rodič stejně jako já pravda, ale očekávám - že budou dodržovány nějaká základní pravidla, jako, že nebudou o mě něco valit dětem do hlavy - pokud ano, tak jako rodič zasáhne a, že bude dodržovat hlavně zájem dítětě a nebude nad něj nadřazovat zájem rodičů..... nemyslím to nějak zle i tak děkuji za reakci - jen tohle je můj názor ZAKLADATELKA

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 06.09.18 14:07

Nejlepší by asi bylo, kdyby tam jel s dětmi i manžel třeba na celý víkend a byl tam po celou dobu s nimi. Samotné bych tam toho menšího nepustila, když je vůbec nezná.

Uživatel je onlineFazulina
Závislačka 3481 příspěvků 06.09.18 14:12

Nevidím nic špatného na tom, kdyby s dítětem jel k rodičům partner, naopak budu ráda, že mám chvíli klid. Pokud je myšleno na noc, což jsem z toho nevyčetla, tak to jedině, kdyby to dítě chtělo, takže spíš, až se lépe poznají. Ale tatínek ať tam děti bere, kdy bude chtít. Takže v tomto si myslím, že to trochu přeháníš.

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 06.09.18 14:14
@Anonymní píše:
Prosím o anonym citlivé téma.

Prosím o názor. Již od počátku manželství se potýkám s problémy ve vztahu s tchýní a tchánem. Vyvrcholilo to tak, že po narození druhého dítěte se spolu vůbec nestýkáme. Manžel samozřejmě ano. Starší dítě pokud chce je také navštěvuje - nechávám rozhodnutí na něm ( i když bych, musím sobecky přiznat byla ráda, kdyby tam nejezdilo).

Jde o to, že po narození 2. dítěte přišli s tím, že se k nim nechovám dobře a nechtějí mě už nikdy vidět a že až manžel půjde s dítětem ven má jim zavolat oni za nimi vždy přijedou. Dopadlo to tak, že zde byli za 2 roky pouze 1 - podotýkám, že bydlí cca 8 km daleko a u nás je prostě " kam jít", možnost si s dítětem pohrát atd. Po pár měsících začali trvat na tom, že jim ho musí dovézt k ním domů. Já prostě mám problém malé dítě pouštět někam samotné, takže jsem to v uvozovkách " zakázala" - ale jinak ve styku, pokud by chtěli přijet nijak nebránila.

Teď už dítě trochu odrostlo ( 2 roky) a už bych ho k nim společně se starším pustila - má jediná podmínka je, že prostě konečně přijedou, vyrazí společně i s manželem třeba na hřiště, zmrzku atd… aby si je dítě " okouklo". Opět ne… Prý je to pod jejich úrověň, v žádném případě a trvají na tom, aby jeli rovnou k nim. Vážně to přeháním? Přiznám se, že se mi z toho vážně nechce ustupovat a možná i trochu z principu. Myslíte, že to vážně přeháním?

Jinak nechci nějak rozvádět co se mezi námi stalo bylo by to vážně na dlouho. Konflikty byli a priznávám, že mnohé i mou vinou. Kolikrát jsem neco špatně řekla, lecos přehnala - ale nikdy jsem na ně nebyla " sprostá" a nijak záměrně nesnažila se jim nějak ubližovat, nemluvím o nich špatně před dětmi. Oni nejsou vyloženě zlý, ale jsou to takový ti lidi co mají ve všem pravdu, vše dělají správně - pokud se neřídíš jejich radou si blbá. Konflikty tedy mají i se sousedy, širokým okolím. S ostatní rodinou se buď nestýkají nebo jsou vztahy takové " nijaké".

Já už to s nimi napravovat nemám sílu a už prostě nemůže, při představě že k nim mám jet se mi dělá fyzicky špatně ( zvracení, průjem). Je mi prostě líp, když se s nimi nestýkám.
I když trochu " škodit" na dálku se mi snaží i tak. Stávalo se třeba, že párkrát starší dítě přijelo a plakalo doma, že mě má rádo a nechce jinou maminku - nedokážu si představit, co mu valili do hlavy. Zrovna nedávno zase přijel s tím, že jsme se s tatínkem neměli brát…
Manžel na to nic neříká… on je bohužel také můj problém- i když jinak máme skvělý vztah - tak co se týče maminky a tatínka je to prostě slaboch a poslouchá je na slovo… nedokáže pochopit, že sem po něm nikdy nechtěla a nechci aby s nima hádal nebo je neměl rád… jen prostě aby si vše nenechal líbit, taky se mě zastal, dal jim najevo, že před dítětem o mě špatně mluvit nebudou… doufám, že chápete, jak to myslím…

At nerikaji takove veci!!!… Je to dite!!!.. Vy dpspelaci si delejte co chcete,ale deti at to nevi! Muzovi rekni at si davaj pozor. Klidne at nadavaj ale ne pred ditetem. Jinak klidne at chodi i k nim hodina u nich nebo hodina na hristi. Neni to jedno kde se sejdou?

Uživatel je onlineFazulina
Závislačka 3481 příspěvků 06.09.18 14:14
@Anonymní píše:
@Limi123 díky za reakci, jedná se o na návštěvy přes den, ne noc… ale i tak… no problém je, že oni mu to zřejmě valí do hlavy a problém, že manžel s tím nic nedělá, on si prostě nedovolí jim odporovat
@j.a.n.i1 viz. výše - je rodič stejně jako já pravda, ale očekávám - že budou dodržovány nějaká základní pravidla, jako, že nebudou o mě něco valit dětem do hlavy - pokud ano, tak jako rodič zasáhne a, že bude dodržovat hlavně zájem dítětě a nebude nad něj nadřazovat zájem rodičů..... nemyslím to nějak zle i tak děkuji za reakci - jen tohle je můj názor ZAKLADATELKA

Hm, tak je fakt, že to, že by dítěti vykládali o mě nějaké špatné věci, to by mi vadilo, ale jsi si jistá? A že se mě manžel nezastane, to by mi taky vadilo, ale to si musíš vyříkat s ním.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 14:15

@Netopýr1 taky díky za reakci..... jasně že by tam to mladší bylo s manželem… ale je to v podstatě jako by tam bylo samo, on je prostě poslouchá, nedovolí si jim odporovat… to je hrozný pocit…

jak jsem psala v úvodním příspěvku, možná mi jde i trochu o ten princip - jako, že vlastně oni neco vymyslí - jako že se se mnou nechtějí stýkat, budou s nima chodit jen ven k nám ne - ale vlastně až na jedinou návštěvu o dítě nejevý žádný zájem..... pak si začnou diktovat - když není po jejich zase žádný zájem...... prostě se mi sobecky - přiznávám to nechce zase ustupovat… věřím, že to není zase tak strašlivá podmínka 1 návštěva v prostředí, kde je dítě zvyklé - bydlí 8 km ! oba řídí,

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 14:16

@j.a.n.i1 Myslím, že o to paní nejde. Z psaní je jasně znát, že kontaktu bránit nechce.
Zakladatelko, snad nebude vadit, že se přidám s hodně podobným dotazem. (Kdyby ano, smažu.)

Také mám s tchýní problémy od začátku, ale po narození dětí to nějak hůř vydýchávám, nebo co a začala jsem se i bránit. Vyvrcholilo to v červnu a od té doby jsem s nimi nebyla. Děti strávily skoro půlku prázdnin s manželem a s nimi na jejich chatě. Zvládli jsme to, děti si to maximálně užily, já se jim potom snažila vše vynahradit, když jsme byli spolu. Ale dcerka mě přemlouvá, abych příště jela taky (hrozí to už tenhle víkend). Já jsem jí po pravdě vysvětlila, že se mi nelíbí, jak se ke mně babička chová, že se s ní nechci hádat. Trochu se bojím, co nastane, až manžel řekne, že jedou na chatu a já řeknu, že nejedu. Když nebude dcerka taky chtít jet, já jí nechci nutit, manžel bude naštvaný, že je to moje chyba. Takže taky řeším, jestli jsem to nastavila správně, jestli nejsem přehnaně sobecká… Nevím.
Díky. An.Z.

tininas
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 06.09.18 14:21
@Anonymní píše:
Prosím o anonym citlivé téma.

Ahoj.

Nemáš ty vztahy lehké, ale ještě nepatří mezi ty „katastrofické“. Vypadá to, že jsi inteligentní ženská - jenom spíš narazila kosa na kámen. :)

Tady jsou mé rady: :)

A/ Rozhodně nebraň dětem ve styku s prarodiči - časem by se to mohlo obrátit proti Tobě.

B/ Na ty ultimáta typu - nejprve na zmrzku, písek - a pak až k nim se vykašly - dělá to jen zlou krev a stejně tím nic nezískáš.

C/ Je skvělé, že manžel brání Váš vztah. Ale musí skutečně dát najevo, že dítě/děti nemůžou jezdit od prarodičů „se šrouby v hlavě“ viz neměli jste se brát a jiná maminka.

V tomto bych byla nekompromisní. Ale podmínky musí vyjednat manžel - on musí svým rodičům jasně říct: „Já svou ženu miluju, je to matka mých dětí a vy se s tím musíte smířit, jinak Jeníčka s Mařenkou nebudete vídat. Mají pak z toho popletené hlavičky a my na to nejsme zvědaví.“ Nemusí to říkat tak radikálně, ale hlavní je, aby mluvil v množném čísle, aby pochopili, že jste za jedno a oni to musí akceptovat.

D/ A teď ta nejtěžší část. Pokus se s manželovými rodiči smířit. Chápu, není to jednoduché, ale zkus udělat tlustou čáru za minulostí. Sama píšeš, že to nejsou zlí lidé, ale spíš jen panovační a chtějí si prosadit svou. Tak občas nějaký ten blbý kec zkousni a nekomentuj (stejně si pak uděláš podle svého :) ). Věř mi, jde to, mám s tím svou zkušenost - jedním uchem tam a druhým ven. A výhodou bude, že budeš mít veškeré rodinné vztahy pod kontrolou a to je k nezaplacení. :)

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 06.09.18 14:27

Hele a třeba to oni berou stejně, že jim ty diktuješ nějaké podmínky. Do dvou let tam ten menší nesměl vůbec jezdit? Navíc a otcem. Důvod? Mi to přijde zvláštní. Děti rady jezdí k babickam, maj tam jiný hračky a tak. Byla bych ráda, že mají vůbec o děti zájem a kde bude otec s dětma bych nechala na jeho domluvě s rodiči, vůbec bych do toho nevstupovala. Promiň, ale mně jako tchyni by se asi taky nelíbilo, kdyby mi snacha do dvou let zakazovala vzít si dítě na chvíli k sobě, neříkám přes noc. Myslím, ze si moc ukrivdena. A koukám, že máš taky dva kluky, budeš jednou tchyně, tak hodně štěstí, taky budeš muset vyjít se snachou. Zkus se nad to povznést.

Anik
Ukecaná baba ;) 1448 příspěvků 06.09.18 14:33

Asi bych na Tvým místě byla ráda, že já tam nemusím, že se to obejde beze mně. S tátou bych je tam klidně pustila, přece jenom prarodiče, změna prostředí, je to pro ně dobré. Až budou větší, budou tam třeba/jistě zůstávat na prázdniny, a neříkej, že ne, až budou oba školkou/školou povinní, tak za to hlídání budeš i ráda, protože prázdniny jsou fakt náročný. Takže bych ubrala /smozřejmě nejenom kvůli tomu prázdninovýmu hlídání/.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >