Jak naučit 3měsíční spát v postýlce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetulkaKol
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 24.10.14 11:45
Jak naučit 3m mimi spát v postýlce

Milé maminky, prosím o radu!

Máme doma skoro 3m miminko, plně kojené! Problém je v tom, že od narození nechce spát v postýlce, a tak spí s námi v posteli.
Ze začátku vždycky krásně usnul u kojení a bylo, teď ale poslední dobou ho nakojím a on se vrtí a kroutí, tak ho nechám vykrkat a vyprdět a on se mezitím probere a nechce spinkat, takže musím opět vytasit prso, a k tomu ještě na mobilu pustit zvuk vysavače, aby vůbec usnul. Tenhle proces trvá třeba 2hod. což v noci je fakt mazec.
Chtěla bych ho naučit spát v postýlce, ale tam prostě pláče a ani přes den tam neusne. Zkoušela jsem ho tam nechat přes den plakat cca hodinu, což bylo něco na mé nervy.Bylo mi ho líto, tak jsem tam občas šla a pohladila, a on stejně plakal. Prostě za hodinu neusnul.
Večer po koupaní a kojení ho zabalím do zavinovačky a musím ho uhoupat v křesílku a pak přenést do postýlky. Když se zadaří, spí i 6hod. v kuse. V křesílku spí i přes den, jelikož jakmile se položí, neusne a pláče.
Hrozně bych byla ráda, kdyby už začal spinkat sám a to i usínat.
Máme doma dvouletáka, a u toho jsem takovou beznaděj nezažila. Je pravda, že byl na UM od narození, ale myslím, že to zrovna vliv nějak nemá. Každopádně nechci, aby mi miminko v noci plakalo v postýlce, jelikož by toho staršího budilo.
Poradíte mi některá jak na to???

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 24.10.14 11:48

@PetulkaKol mělas ho tam dávat hned od začátku.. když si zvykl spát s Tebou, tak mu chybíš.. u nás fungoval trik - dej mu do postýlky svoje tričko/svetr, mikinu/, prostě kus svého oblečení.. on se k tomu jakoby přitulí a jak tě cítí, tak se uklidní. Ale neříkám, že to zabírá na každé dítě. :think:

pepřenka
Ukecaná baba ;) 2442 příspěvků 24.10.14 11:49

To by mě taky zajímalo. Naše 10-ti mesíční je na tom stejně. Buď uspáváme v kočárku, nebo u nás v posteli. Na estevillovou metodu nemám. Jednou jsem to zkusila a po půlhodinovém řevu, jsem to vzdala. Jsem zvědavá na ostatní rady.

http://www.jaknamiminka.cz/…toda-a3.html

Ukulina
Extra třída :D 14702 příspěvků 24.10.14 11:52

Estevilla jsem použila úspěšně ve 20 měsících, kdy jsem bezpečně věděla, že malá si ze mě dělá při usínání blázny a potřebuje k usnutí klid. Zafungoval dobře.
Tříměsíční miminko bych vyřvávat nenechala. Zvyklo si, chce mámu… Zkusila bych radu od @martina.se

Příspěvek upraven 24.10.14 v 11:53

adush
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 24.10.14 11:52

Pokud jsi ho nedávala do postýlky od narození tak si teď bude zvykat těžko :nevim: zkus mu dát látkovou plínku přes očička to funguje u nás on si s ní chvíli „šmrdlá“ po obličeji a pak vytuhne a každopádně když ho do postýlky uložíš tak už nevytahuj časem si zvykne chce to trpělivost :)

Aamanda
Kelišová 5612 příspěvků 1 inzerát 24.10.14 12:04

Estevill je až od půl roku, dřív určitě ne. U nás fungoval dobře, prořvaný noci se rozhodně nekonaly.

Pipet
Generální žvanilka 24215 příspěvků 24.10.14 12:06

Možná zkus mu dát do postýlky tvůj polštář, ať se v něm pěkně schoulí. Nebo jak spí ve velké posteli?
Jinak si ale myslím, že dobrovolně se vaší postele nevzdá :think:

Agáta13
Ukecaná baba ;) 1947 příspěvků 24.10.14 12:10

Takhle malé miminko potřebuje mámu, rozhodně ho nenechávej vyřvat- sice možná po čase rezignuje, ale bude mít šrám na duši a vrátí se Ti to později, až bude větší- třeba se bude bát vody nebo si kousat nehty a na příčinu už nikdo nepřijde :-(. Jsme prostě vyvinutí z opice a tak jsou naše děti uzpůsobené k nošení a spaní na hromadě v posteli s rodiči. Neboj, do puberty mu to nevydrží- mám dva skoro dospělé a miminko, tak můžu, myslím, posoudit ;-) Na den bych zkusila Manduku nebo šátek a na noc Hacku- v té se miminkům líbí, můžeš jimít hned u postele a přitom se vyspíš Ty i prcek. I když jsi teď hodně unavená, miminko rychle vyroste a ještě budeš na tu blízkost vzpomínat :andel:

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 24.10.14 12:23

Člověk je jediný tvor, který své dítě odstrkuje… a učí zbytečně brzy samostatnosti…

dala bych na den manducu - dítě se více citově uspokojí a bude celkově klidnější - u nás to fungovalo! cca od12hodin bych dávala kapky babycalm - až do večera v noci a večer pak bude klidné bříško… večer po usnutí dej do postýlky, a od prvního probuzení pak už nechat u sebe… já jsem to tak dělala, kojila jsem v leže, vůbec jsem nerozsvítila, ani nepřebalovala… pampers jsou super :mrgreen:

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 24.10.14 12:29

Já nevím, radu asi ani nemám, snad jen jak to u bylo u nás. Já dokud kojila, tak jsem to prostě nehrotila. Dítě jsem si nastěhovala do postele vyloženě záměrně, protože jsem k němu odmítala v noci vstávat. Do půl roku jsem uspávala v náručí, pak začal usínat v postýlce (sám od sebe, prostě jsem to zkusila a ono to prošlo) a s prvním nočním vzbuzením na kojení jsem si ho vzala do postele. Vytáhla jsem prso a spala jsem dál. V 9 měsících se přes sám odstavil, v noci jsem kojila ještě další měsíc, ale pak jsem k němu musela skoro měsíc vstávat v noci s ATB., tak jsem se rozhodla, že mu to noční kojení utnu a vrazím láhev, když vstát musím tak či tak. No a co jsem v noci přestala kojit, tak jsem si ho zkrátka do postele přestala brát, protože už nebyl důvod. Kluk spí v postýlce, spí celou noc. Nijak jsem se nepokoušela ho to „naučit“, zkrátka jsem to nechala být a „naučil“ se sám. Starší mi taky od 3 měsíců usínal a spával v postýlce, byl taky na UM a teda rozdíl mezi kojeným a uměle živeným dítětem jsem u nás cítila hodně. To kojené bylo závislejší, chtěl být zkrátka u mě. Ovšem to starší se nám třeba v těch 2 letech přestěhoval zpět do ložnice, začal vyžadovat asistenci při usnutí a teď s námi spí v ložnici třeba oba dva. Neřeším to, vystěhuji je pak oba společně, jak půjdou oba na velkou postel. Taky jsem staršího pak učila znovu v těch 2 letech usínat a spávat samotného a nikdy to nikam nevedlo. Akorát řev a stres, pomohlo to tak vždycky akorát na 14 dní a znovu. Tak jsem to utla a všem se nám žije lépe. U 3 měsíčního, kojeného miminka, bych to, já osobně, neřešila. Mimino bych měla v posteli a radši bych se vyspala.

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 24.10.14 12:29

A ten telefon v noci - zkracuj dobu šumění, až se dostaneš na pár vteřina a pak už ho nezapínej.

miminko může být dráždivější, citlivější… nechat vyřvat, to určitě nedělej…

Mám tři děti, první spal sám, druhé - dcera vždy usínala s problémy - dlouho, vrtěla se, nemohla zabrat, ale do půl hodiny spala, pak se to pokazilo… já jsem kolem 1,5roku dceru uspávala i dvě hodiny a to teda už nešlo… tak jsem použila estivila - ale upravila jsem si to do pro mne přijatelné verze…

Dítě, které se nechá vyřvat podle mne prožije strašnou zradu od rodiče… není to tak, že po třech prořvaných večerech se už konečně naučilo usínat… ale prostě to vzdalo… už nevolá o pomoc, ptž pomoc nepřijde!

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 24.10.14 12:31

@Fima Krásně napsané… krásné pochopen miminka :palec: :srdce:

shellmyska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 12:36

U nas bezpecne fungoval estivill a rozhodne ne od pul roku, mnohem driv. Mala si dokonce sama rekla, ze chce spat v postylce sama a ne usinat s nami. Zkus vydrzet a dej ji do postele nahradni maminku (nejlepe nocni kosili ve ktere aspon dve tri noci spis).

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 24.10.14 12:39

@3HE ;) Ale naučilo mě to až to druhé dítě.

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 24.10.14 12:42
@Fima píše:
@3HE ;) Ale naučilo mě to až to druhé dítě.

já jsem také na první byla tvrdá… a lituji toho.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >