V noci má dřív hlad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evolunka
Závislačka 4289 příspěvků 19.10.14 10:12
V noci má dřív hlad, poraďte prosím

Ahoj holky :kytka:
Synovi je 8 a půl měsíce a máme poslední týden problém se spaním. Má pevný režim už pár měsíců, ale poslední týden je to hrozné.. :roll: má 2 spánky denně, jeden dopoledne a druhý po obědě, to spí tak 1 hodinu. Spát chodí v 7 hodin a vstával kolem půl 8. Večer jsem mu dávala jenom mlíčko. Vzbudil se na jídlo až kolem 6 ráno. Nyní se ale začal budit už kolem 3 a má hlad. Zkoušíme mu teď pár dní dávat kolem 18 hodiny kaši a před spaním ještě mlíčko, ale nemá to žádný účinek… :? Navíc je vzhůru snad každou půl hodinu, ale to přisuzuji růstu zoubků… Navíc začal ráno vstávat v 6 hodin :roll: nevíte čím by to mohlo být? Mám ho dávat později spát? A co s tím jeho hladem najednou? Je možné, že víc roste, proto chce v noci víc jíst? Moc děkuji za každou radu :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 12211 příspěvků 19.10.14 10:18

Zkusila bych lehce posunout to večerní usínání, třeba na 19.30. S tím hladem asi nic moc nenaděláš. zkus přidat i jídlo přes den, dát víc příkrmů atd. S rannním vstáváním bych se asi smířila. Dříve nebo později ho to přejde. mě dcera jeden čas vstávala ve 4. po dvou týdnech jsme se naštvali a přesvědčili ji, že se spí aspoň do těch 6.

Fazulina
Závislačka 4257 příspěvků 19.10.14 10:27

Naší malé se ranní vstávání měnilo často, někdy v 7, někdy v 6, myslím, že s tím se nedá nic dělat. Jinak buzení jednou v noci je sen, to jsem nikdy neměla, malá má 13 měsíců a máme období, kdy se budí 5×-8× v noci. Kaše nikdy nepomohla, stejně se budila na kojení hodinu po usnutí, někdy chtěla i před usnutím. Teď končím s kojením, spaní se zlepšilo. Každopádně to časté buzení bude asi zubama.Radu teda nemám, ale tiše závidím, že už v 8 měsících se budí na jídlo až ráno:-))). Ale vydrž, určitě se to zlepší.

Dana1980
Kelišová 5165 příspěvků 19.10.14 10:36

Nas malej ma obdobi, kdy se budi nekolikrat za noc, vstava driv, pak to zas prejde, a je to zase jinak. Proste se stridaji obdobi, casem to bude zase jinak. :)

Námořnička
Kecalka 316 příspěvků 19.10.14 10:42

Spánkový režim se často mění a příčina žádná neexistuje. Měla jsem radost, když se nám povedl nastavit režim, že v 7h jsem malou uložila a na kojení se vzbudila až kolem 3h-4h. Pak přišlo měsíc období, kdy se budila ve 23h, v 1h, ve 3h a absolutně se s tím nic nedalo dělat, jen nakojit. Teď je to poněkud lepší, probudí se kolem 23h-24h a pak až kolem 6h nebo 7h, což je těžká pohoda. Zkoušela jsem na večer rovněž kaši, ale o to si vzala potom méně mlíčka. Já myslím, že pokud není vzhůru každé 2h, tak se to dá. Ono se to časem zase upraví. Taky se těším až se vyspím, ale myslím, že to ještě nějakou dobu potrvá.

JaniceB
Extra třída :D 13368 příspěvků 19.10.14 10:52

Zkusila bych mu odbourat dopoledni spani a spat az po obede. Zaroven bych ho davala pozdeji spat vecer - aspon o pul hodinky, jidlo az tesne pred spanim a odpoledne ho vytahni na dve hodinky ven /okyslici mozek, bude se lip spat/. Ono se to spravi. I kdyz zuby tomu moc nepridaji…my to mely v tomhle veku podobne a spravilo se to do dvou mesicu. Jenze me nespala dopoledne a v noci se budila od tri az do rana co pul hodiny…/pak jsem zjistila, ze uz nemam mliko, presla na sunar a bylo hned lip…hladovemu se spatne spi…/

Námořnička
Kecalka 316 příspěvků 19.10.14 12:38

Já bych rozhodně dopolední spaní nerušila. 8 měsíční mimčo by mělo spát min. 2× za den!

Evolunka
Závislačka 4289 příspěvků 19.10.14 12:50

Holky moc Vám děkuji :kytka: dopolední spaní mu zrušit nemohu.. Je tak naučený a už ví, že se jde spinkat přesně v půl 10.. Po obědě chodí spát v půl 1, je přesný jako hodinky… Odbourala jsem mu odpolední spaní, spal ještě kolem 5 hodiny, ale nijak to nepomohlo… Zkusím ho dát tedy později spát, snad to pomůže, ikdyž nevím jak to udělat, taky už má v hlavě hodinky a v půl 7 už mručí, že chce jít spinkat… :think: s tím buzením v noci se to snad zlepší no… Snad jsou to ty zuby :cert:
Moc děkuju holky, dneska ho zkusím dát později spát :kytka:

Námořnička
Kecalka 316 příspěvků 19.10.14 13:22

Já si myslím, že narušovat dítěti jeho spánkové potřeby je hloupost. Možná máte nějaké super děti, ale já když jsem chtěla malou dávat spinkat později, tak jsem nepochodila. Akorát byla protivná a já nervózní. Jakmile vidím, že už ji hračky nebaví, tře si očička a šahá na ouška, vím, že je čas jít se koupat a uložit, což je většinou mezi 18 a 19h. I půl hodina byla problém. Třeba si to čas přesune na později..

reliska
Kecalka 451 příspěvků 19.10.14 13:51
@Evolunka píše:
Holky moc Vám děkuji :kytka: dopolední spaní mu zrušit nemohu.. Je tak naučený a už ví, že se jde spinkat přesně v půl 10.. Po obědě chodí spát v půl 1, je přesný jako hodinky… Odbourala jsem mu odpolední spaní, spal ještě kolem 5 hodiny, ale nijak to nepomohlo… Zkusím ho dát tedy později spát, snad to pomůže, ikdyž nevím jak to udělat, taky už má v hlavě hodinky a v půl 7 už mručí, že chce jít spinkat… :think: s tím buzením v noci se to snad zlepší no… Snad jsou to ty zuby :cert:
Moc děkuju holky, dneska ho zkusím dát později spát :kytka:

Ahoj, našemu prckovi je necelých 9 měsíců a máme to podobné jak vy. Chci ti jen napsat, že u nás se to také občas mění a vůbec to nezáleží na tom, jak spí přes den, nebo jestli posuneš večerní spánek o půl hodiny. Taky má od porodnice režim, v 18hod ho vykoupu, pak kaše, ještě si cucne mlíko a tak v 18:45 - 19hod jde spát. A vůbec nezáleží na tom, zda před tím spal třeba do 17:30 venku v kočáru. Prostě je tak zvyklý, lehne, otočí hlavu, přetáhne si plínu přes hlavu a za chvilku chrní :-) Někdy spí do půlnoci, někdy do 2hod, ale někdy si chce cucnout mlíka už třeba ve 22hod. Občas spí do 4 nebo do 5 ráno. Opravdu se to mění. Rozhodně mu se spánkem ani přes den nehýbu a nechávám to na něm. Když začne kňourat a šmrdlat se, tak ho prostě dám spát. Dřív to bylo cca po 2hod vzhůru, teď se to protáhlo na cca 3hod. Jsou to ještě prckové, takže si s tím hlavu nelámu.. ;-)

reliska
Kecalka 451 příspěvků 19.10.14 13:53
@Námořnička píše:
Já si myslím, že narušovat dítěti jeho spánkové potřeby je hloupost. Možná máte nějaké super děti, ale já když jsem chtěla malou dávat spinkat později, tak jsem nepochodila. Akorát byla protivná a já nervózní. Jakmile vidím, že už ji hračky nebaví, tře si očička a šahá na ouška, vím, že je čas jít se koupat a uložit, což je většinou mezi 18 a 19h. I půl hodina byla problém. Třeba si to čas přesune na později..
:palec: Moje řeč :potlesk:
kacz
Kelišová 6106 příspěvků 19.10.14 14:02

@Evolunka i kdyby měl větší hlad než dřív, tak by měl jíst víc přes den a ne v noci. To bych mu dala 1× mlíko a dost. Jinak si ho akorát naučíš na noční jidlo a nebude ti jíst přes den a v noci se bude budit furt.

Evolunka
Závislačka 4289 příspěvků 19.10.14 16:34

@kacz jenže jak to mám udělat, dřív mu jedno krmení stačilo, ted už ne :nevim: dudlíkem ani čajem ho neobalamutím… :think: přece ho nenechám brečet, když má hlad…

Evolunka
Závislačka 4289 příspěvků 19.10.14 16:35

@Námořnička no já si taky myslím, že to nedám… :think: on je prostě taky už zvyklej na režim a ví přesně kdy se jde spát.. Pak už je nervózní a uplakaný… :think:

Evolunka
Závislačka 4289 příspěvků 19.10.14 16:35

@reliska a v kolik hodin ti ráno vstává? :kytka: taky je to jak kdy? :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >