Jak naučit lézt?

1938
4.8.08 13:19

Jak naucit lezt?

Ahoj holky, nas Tomik je linej chlap. Ma 8 mesicu a stale nechce lezt. Chodime na rehabky, posilujeme ruce, aby mel silu na to lezeni, ale napadlo me, jak jste to naucily deti vy, ktere jste na rehabky nechodily a presto vase deti lezli treba uz v pul roce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
4.8.08 13:28

Ahoj.
Pokuď chodíte na rehabku, moc to neřeš, náš mladý se v 8 měsících sotva plazil, mudra se mne zeptala, zda chci chodit na rehabilitaci, že nezapojuje všechny svaly, co má, já odmítla. Těsně před 10-ti měsíční kontolou konečně začal tochu lozit, ale hned si taky stoupnul. Byli jsme pochváleni :D . Od 13 měsíců chodí, ale do té doby jen lenoch pohodlná.. Nechtěl zvedat ani hlavičku, tam pomohl balón a televize 8O . Ale to už je OT. Resut

• Nahlásit
  • Citovat
VERONIKA
4.8.08 13:29

Kluci jsou prostě lenoši, ale nic si z toho nedělej! Každé mimi je jiné a jinak se učí!
Když byl Kubík maličký a začal „pást koníčky“ tak jsem před něho dávala jeho oblíbené hračky, první jen kousek aby na ně dosáhl a pak jsem to zkoušela dál a dál! Ze začátku se vztekal, že na ně nemůže dosáhnout a pak se pro ně prostě připlazil! Vztekal se hlavně, když jsem tam byla s ním a věděl, že když začne plakat a vztekat se tak že bych mu je mohla podát, ale to se teda pořádně zmýlil - nechala jsem ho se chvíli vztekat nebo jsem odešla a on když věděl, že mu to nikdo nepodá tak se pro to připlazil! Já vím, že je to kruté, ale naučil se to velice brzo a bylo na něm vidět, že má radost z toho, že nakonec zvítězil :lol: :lol: :lol:
Malý se strašně brzo otáčel, pásl koníčky lezl, seděl, ale pak se mu moc nechtělo chodit (nějak se nemohl odhodlat k tomu prvnímu krůčku) - zato po pár měsících to byla hrůza! Já jsem měla šporťák jen do 1,5 roku - pak už jsme pořád jen chodili!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
19269
4.8.08 13:31

Ahoj
já jsem to děti nijak vědomě neučila. :nevim: Jen jsem dávala před ně hračky,tak aby na ně nedosáhli. Nejdříve se plazili dozadu a pak nějak začly lézt. Ten nejmladší je z nich nejpomalejší.A taky nejtěžší.Couvá už nějakou dobu.A do předu se dostává teprve necelý týden.A ještě k tomu jen někdy. Ale ještě neleze.Rozhoupe se na kolínkám a „skočí“ na bříško.Takže se posune.Ale jen,pokud nezapomene skočit. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
4.8.08 13:31

Naše malá se moc neplazí, o lezení není ještě řeč v žádném případě. . jen sleduju, jeslti dělá pokroky (dělá). Jsem ráda, že mě moje dr. nikam nehnala. . velká si nejdřív stoupla a až pak přelezla pokoj po 4 rech. .neřeším. . takže prostě bych se ještě neznepokojovala. . a jeslti chodíte na rehábku, tak jste pod kontrolou. . a jak bych to učila - já nijak, počkám, až na to přijde sama. .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
4.8.08 13:39

Ahoj Alenko, mně to nepřipadá jako nějaká katastrofa, že v osmi měsících mimčo ještě neleze! Ono spíš záleží, jestli se vůbec nějak hýbe, třeba přetáčí, otáčí kolem vlastní osy, když je na bříšku, nebo se snaží plazit, eventuálně vstávat.
Naše Zuzka se asi od 6,5 měsíce plazila po břiše jak indián na válečné stezce, to ji drželo tak měsíc, čili pokud dobře počítám, klasicky lézt po kolínkách začla někdy na 7,5 měsících, a to jsem si ještě říkala, jaká je šikovná a jak brzo mi leze (a moc dlouho to ani nedělala, brzo chtěla chodit, tak si jenom přilezla, vstala, a táhla mě někam za ruku). Takže jestli ti prcek neleze v 8 měsících, nezdá se mi to nějak strašně opožděné. A jsou děti, co nelezou vůbec a rovnou začnou chodit.
Některé maminky prý děti motivují nějakými hýbacími hračkami, v prodejně pro děti jsem třeba viděla takového psíka, co sám běhá, dělá zvuky, a prý to línější děti motivuje, aby se hnaly za ním. Ale jak říkám, já sama jsem nedělala nic takového a Zuzka se pěkně rozlezla. Ono to přijde! Pak si budeš ještě říkat, jaká to byla pohoda, když ti nemohl prchnout na schody, na balkon, eventuálně jinam, odkud se dá snadno spadnout a kde je to příšerně zajímavé :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
4.8.08 13:48

No Tomik se pohybuje valenim sudu. O jinem pohybovani nemuze byt rec. Ale je pravda, ze dela presne to, jak pise Veronika. Kdyz mu dam hracku, aby na ni nedosahl, tak se snazi, ale vetsinou zavali sud a na hracku zapomene. Jakmile zjisti, ze jsem v mistnosti, tak nadava a vi, ze mu pomuzu. Tak budu teda kruta. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
4.8.08 14:06

Tak já mám doma asi lenocha největšího, plazit jsem ji naučila na sušenky, pomocí válení sudů se k nim nemohla nikdy dostat a protože je pro ni jídlo nejdůležitější na světě, nic jiného i nezbylo :lol: (to ji bylo cca 8 měsíců). Lozit po čtyřech se naučila ve 13 měsících a to ještě díky tomu, že to viděla u mě (honily jsme se tímto stylem po zahradě) a připadla si hrozně dospěle. No a chodit jsme začali minulý týden, 3 dny před 16. měsícem :oops: (kolem nábytku chodila už od prosince, ale prostě se nechtěla za nic na světě pustit, nakonec jsem ji to musela formou hry naučit).

Takže Ali, nevěš hlavu a pokud nebude chtít sám od sebe, tak to zkus nějakou formou hry, např. já jsem rozmístila takový ty kukuřičný křupky po bytě a během 2 dnů to uměla :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
4.8.08 14:11

Eli bude mít zítra rok a světe zboř se, už necelé dva týdny leze… Holky, neblázněte, každé miminko má svoje tempo a svůj správný čas. Pokud je v pořádku, lézt začne i bez učení…

L.

PS. Poprvé se převrátila v devíti měsících, plazit se začala v jedenácti. Je to prostě naše lenoška…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
692
4.8.08 14:39

Já jsem se špatně vyjádřila, ne dítě něco učit, ale správně jej motivovat. Např. malá si poprvé stoupla, když viděla na schodku (výška cca 40 cm) šlupku od pomeranče a nikdo ji ji nechtěl podat :lol: .

Takže pokud se ti Ali zdá, že by malý se měl už plazit a stále se neplazí, tak ho nějak motivuj, u nás např. hračky vůbec nezabírali.

Ale jinak má pravdu Lesi, není kam spěchat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
4.8.08 15:32

Jéé, co já bych dala za to, kdyby se moje dítko v 8m sotva plazilo … jára lezl po 4 od 4měs a v 5ti si stoupl a sedl, a znamenalo to to, že jsem musela mít oči i na zadku a miminka jsem si defakto vůbec neužila :wink: :lol: .
Kamarádky malá v 11m tak leze jen občas, jinak se plazí a sem tam si stoupne …
Každé dítko si to zařídí podle sebe a ne podle tabulek … :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Lia
4466
4.8.08 15:35

Asi vás trumfnu, byť se není čím chlubit, ale snad někoho uklidním..
Malý teprve cca týden sedí, neleze, jen se plazí, teď si začal stoupat :wink:

Jak naučit lozit nevím, dala jsem malému takový ten schodek z Ikea, aby se mohl stavět na kolínka, na schodek dám vždycky kostky nebo hračku.
A taky nastavuji nohy, aby musel přelézat a jít na 4 :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
4.8.08 15:40
Kim píše:
Asi vás trumfnu, byť se není čím chlubit, ale snad někoho uklidním..
Malý teprve cca týden sedí, neleze, jen se plazí, teď si začal stoupat :wink:Jak naučit lozit nevím, dala jsem malému takový ten schodek z Ikea, aby se mohl stavět na kolínka, na schodek dám vždycky kostky nebo hračku.
A taky nastavuji nohy, aby musel přelézat a jít na 4 :wink:

Tak a je to jasné :) Na severovýchodě republiky jsou pohodoví lenoši ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
4.8.08 16:44

Ahoj, některé děti vůbec nechodí po čtyřech a rovnou začnou chodit po nožkách. Můj synovec po čtyřech vůbec nechodil a po roce začal chodit, tak bych to neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
4.8.08 16:48

Ahoj, tak my ještě nelezem ani náhodou,spíš se tak píďalkujem,a to ještě jen díky kočce. :! Náše malá lenoška by nejradši jen ležela a aby jí furt někdo něco podával (jinak je neuvěřitelně vzteklá), ale jak zmerčí kočku, tak šup na břicho a chce jí chytit. Vzhledem k tomu, že kočka je taky poněkud línější, tak se jí to občas i povede a to lítaj chlupy. Docela se děsim, až bude malá opravdu lozit, chodit… - to budou asi boje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama