Jak naučit spinkat miminko v postýlce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tereza Šupitová
Nováček 9 příspěvků 05.02.18 23:29
Jak naucit spinkat miminko v postylce

Ahoj maminky :) prosim vas o radu… mam 3 mesicni holcicku Marusku :srdce:… je strasne hodna, ale jediny problem s cim mame je spinkani… a to uz od narozeni.. nase mala princezna prez den neusne jinak nez v nositku na me. Zkousela jsem po usnuti pomalu Marusku polozit ale do 3 vterin oci jak baterky.. zkousely jsme vsechno i vyplakat i kdyz mi to rvalo srdce ona proste neusne jinde nez v tom nositku, ale mala jak roste tak uz me zacinaji bolet zada… Vecer je to lepsi ze i kdyz usne v nositku lehnu si s ni s manzelem vysuneme marusku z nositka a muzu ji prekulit a spinka v pohode celou noc to ji muzu dat i do postylky a spinka probudi se jen na kojeni. Ale prez den to nefunguje… nemate nekdo nejake rady jak ji naucit spinkat v postylce i prez den bez trapeni? V kocarku mi malinka usne ale treba jen na hodinku…vyzkousim vse… potrebuju ji to naucit i aby na me nebyla zachvili moc fixovana a usla treba i v pohode u babicky ????????

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 05.02.18 23:31

Prestat nosit v nositku. To je zaklad. Detatko si na to zvykne a pak uz to jen tak neodnaucite.

Tereza Šupitová
Nováček 9 příspěvků 05.02.18 23:34

@vertunka ja jsem si to rikala uz nekolikrat ze ji dotoho uz proste nedam… ale ona proste jinak neusne a pak jen a jen place…

vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 05.02.18 23:36
@Tereza Šupitová píše:
@vertunka ja jsem si to rikala uz nekolikrat ze ji dotoho uz proste nedam… ale ona proste jinak neusne a pak jen a jen place…

Promin. Ale kdo chce kam,…Jaky si to udelate, takovy to budete mit ;). Musite to nositko proste odbourat postupne a nebo budete nosit porad. Nic mezi tim.

misuled
Kecalka 421 příspěvků 05.02.18 23:40

Myslím, že je naprosto zbytečná ta obava, že bude příliš fixovaná. Dítě se prostě rodí na matce závislé a tak se i chová. Až na vás nebude závislá, co se týče stravy a poroste, tak získá jistotu, že se na vás může spolehnout a žádná nezdravá fixace nebude… alespoň to je zásada kontaktního rodičovství. Jaké máte nosítko, že vás bolí záda u 3m dítěte? Pak ještě možnost chodit s kočárkem jednou dopoledne a jednou odpoledne.
Co třeba hacka? To by taky mohlo být řešení

Tereza Šupitová
Nováček 9 příspěvků 05.02.18 23:43

Mam nositko od znacky manduca… no ona uz ma 6 kilo takze kdyz ji mam stale na sobe jde to znat.

Heivka
Závislačka 3242 příspěvků 05.02.18 23:45

A zkoušela jste na spaní zavinout? Syn do 4 měsíců spal jenom v zavinovačce. Jinak pokud usne v nosítku, tak zkuste si lehnout s ní do postele, třeba usnete obě. Nebo zkuste lépe zatemnit pokoj kde spíte, u nás spala i nespavá neteř, máme plně zatemňovací rolety, které přes den propustí jen trošku světla po kraji, takže v pokoji je takové světlo, že to sotva stačí na nalezení dveří.

Tereza Šupitová
Nováček 9 příspěvků 05.02.18 23:46

@misuled Mam nositko od znacky manduca… no ona uz ma 6 kilo takze kdyz ji mam stale na sobe jde to znat. Jinak hacku jsem nezkousela… myslite ze by to pomohlo?

misuled
Kecalka 421 příspěvků 05.02.18 23:47

@Tereza Šupitová pohodlnější je šátek, váha se líp rozloží. A je podmínka to chození s nosítkem? Nebo usne, když si sednete a položíte ji na sebe? Prostě jen chce maminku, pokud to není super nutné /jakože není čas na staršího sourozence apod./, nelámala bych to přes koleno. Ani při kojení přes den neusne?

S hackou nemám osobní zkušenost, ale hodně si ji maminky chválí..

Příspěvek upraven 05.02.18 v 23:48

Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 05.02.18 23:47

Odbourat to nosítko a nevyměknout. ;) Jinak se z toho zblázníš.
A jinak u nás dost fungovalo položit v zavinovačce do vibračního lehátka, to se synovi hodně líbilo.

S tím nosítkem bych neotálela, znám holku, které dítě usnulo jen tak, že se s ním houpala na míči. Když ho takhle uspávala ještě v roce (i několikrát za noc), byla zralá na psychiatra. A upřímně řečeno mohla si za to sama.

Tereza Šupitová
Nováček 9 příspěvků 05.02.18 23:53

@misuled prave ze u toho musim chodit jakmile si sednu tak se vrti ale jakmile usne tak se muzu natahnout nebo si i sednout. takze kolikrat usnu i s ni ???????????? kazda mamka udela vsechno proto aby jeji miminko bylo sookojene a ja proste nemam srdce na to ji nechat plakat chci aby byla spokojena a spinkala ale vadi mi ze neusne sama v postylce nebo v posteli a po usnuti abych mohla odejit treba varit… u kojeni usne jen obcas ale zase nemohu ji polozit jinak se hned probudi…

Heivka
Závislačka 3242 příspěvků 06.02.18 00:02

@Tereza Šupitová Hačka je sázka do loterie, neteř v ní spala do půl roku. Syn v hačce řval do dvou minut dokud jsem ho nevyndala, naštěstí jsem jí měla jenom půjčenou. Jinak návyku na nosítko bych se nebála, jsou děti kotaktní a děti nekontaktní, neteř taky bez houpání neusla do jednoho a půl roku, pak ze dne na den spala jenom s tím, že je někdo s ní. Se synem jsem měla jiný problém, nejlíp spal u sebe v postýlce a spal dlouho i přes den, sice super ale nikam jsme se nedostali a to bylo na budku, pokud jsem nechtěla mít hororovou noc, tak jsme byli na spaní doma, pokud musel spát přes den v kočárku nebo šátku, tak jsem se mohla připravit na dvě-tři prořvané noci, zlomilo se to až po druhém roce.

misuled
Kecalka 421 příspěvků 06.02.18 00:04

@Tereza Šupitová my jsme malým miminkům podřizovali všechno a nelituju toho, jen je potřeba najít hranici, kdy už máma nemá sílu v tom pokračovat a nejít na dřeň. Podle mě je taky třeba nervózní z vaší nervozity.
Jsem tady ale evidentně jediná proti studenýmu odchovu, takže bych to udělala přesně naopak než ostatní. Uvařila si dopředu večer, chodila i přes den spát s ní (ne nadarmo se říká, že když spí miminko, má spát i maminka). Třeba se jen potřebuje nabažit chvil s maminkou a získat jistotu. Miminko bude jen chvíli…
Ale neznám vaši rodinnou situaci, třeba je to takhle sci-fi.

Příspěvek upraven 06.02.18 v 10:06

Mari.G
Závislačka 4782 příspěvků 06.02.18 00:04
@Ivetlu píše:
Odbourat to nosítko a nevyměknout. ;) Jinak se z toho zblázníš.
A jinak u nás dost fungovalo položit v zavinovačce do vibračního lehátka, to se synovi hodně líbilo.S tím nosítkem bych neotálela, znám holku, které dítě usnulo jen tak, že se s ním houpala na míči. Když ho takhle uspávala ještě v roce (i několikrát za noc), byla zralá na psychiatra. A upřímně řečeno mohla si za to sama.

Určitě máte zkušenost se stejným dítětem jako má kamarádka…že to tak s jistotou tvrdíte. Pracuji 8 let v mateřském centru, narodil se mi extra echt náročňák…Dle zkušenosti mé i maminek v centru vyplývá spíš to, že záleží, jak moc dítě snáší separaci. Některé dítě vydrží v postýlce od začátku samo, tak ho tam maminka dává a pak ráda kritizuje ty, kterým to nefunguje. Znám maminky, co x měsíců nosily a ze dne na den uspaly v posteli/postýlce. Znám maminky, co nenosily, aby si dítě nezvyklo, celé noci proplakalo dítě i maminka, jedna skončila na Lexaurinu…a stejně dítě plakalo. I když si ho „nerozmazlila“. Fyzická potřeba kontaktu je pro dítě stejně silná jako hlad či žízeň. Takže to je jako byste tvrdila, že nedáte dítěti napít, když má žízeň, ale méně často, aby si nezvyklo. A to je přece blbost :lol:.
S tímto přístupem - hlavně, aby si dítě na něco náročného nezvyklo - jsem se dopracovala akorát k poporodní depresi. Poté, co jsem to konečně pochopila a začala malému plnit jeho potřeby, tak se najednou vše otočilo. Nosila jsem - přestal vyžadovat. Usínal jen venku, chodila jsem ven - přestal vyžadovat. Atd. A my si opravdu prošli peklem. Abych se najedla (ve stoje), tak jsem musela s nosítkem na hodinu v mrazu ven, pak na 20 min. usnul a já rychle domů sníst připravené jídlo. To trvalo dlouhé týdny.

Mari.G
Závislačka 4782 příspěvků 06.02.18 00:09

@Tereza Šupitová Zkuste si nechat namíchat Bachovy esence na míru, mohou pomoci. Velmi málo dětí umí usnout samo (myslím ty nevyřvané). V okolí jich mám slovy PĚT. Zbytek potřebuje uspat. To, že nemůžete odejít, je nepříjemné. Taky jsem to zažívala a doteď u denního spánku zažívám. Ony se to naučí, usnout samy, ale jsou ještě malé.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >