Jak nežárlit a věřit si

Anonymní
15.1.19 21:12

Jak nežárlit a věřit si

Prosím anonymně, pro mě citlivé. Jsem s přítelem 5 let, vztah máme hezký, milujem se, chceme spolu být, aspoň já to tak cítím. Přede mnou měl přítel 6-ti letý vztah, dle jeho slov se hodně hádali a poslední rok opakovaně rozcházeli než byl rozchod definitivní. První roky po rozchodu se kontaktovali minimálně (dle slov od přítele), ale poslední dva roky se scházejí cca 1× za 3 měsíce, píšou si po mailech (co si píšou samozřejmě nevím a pátrat nehodlám). O tom, že se scházejí jsem se dozvěděla náhodou, prostě jsem je potkala, a to v okamžiku, kdy mi přítel tvrdil, že má jednání a přijde později, prostě lhal…ranilo mě to strašně, od té doby už mu na 100% nevěřím. Tvrdil, že mi to nechtěl říkat, aby mě to netrápilo…no nevím. Přiznal, že se v posledních cca 2 letech vícekrát viděli, prý už zmizely negativní emoce z rozchodu a dokážou se bavit normálně (to bych pochopila). Nikdy jsem doma výslechy ani žárlivé scény nedělala a věřila mu na 100%. Nemyslím, že by mi byl nevěrný, ale vadí mi, že lhal a že se s ní setkával tajně za mými zády a myslím si, že to dělá dál…možná mě to trápí víc než je třeba, tím víc že vím, že jeho ex měla v mezidobí několik neúspěšných vztahů a je už dlouho sama a zřejmě se nudí…chci se nad tím povznést, v podstatě mi vadí ty tajnosti…možná jsem jen zbytečně žárlivá a úzkostná…třeba i proto, že je mladší a hezčí…tyto negativní pocity ve mně vyvolala jeho lež…lhal mi, aby šel na setkání s ní…a to opakovaně…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13
15.1.19 21:18

Chce ji, takhle to děláme. Ex jsou pro nás fakt lákavé , je mi líto, za mne jako chlapa naprosto jasný. ;) Otázka času.. sryyy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41133
15.1.19 21:21

Tak ať mi jednu dohodí - tebe, nebo svoji ex. :mrgreen:  :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15775
15.1.19 21:24

No mě říct muž, že je na jednání a potkat ho ve městě s nějakou čubkou, tak by lítaly chlupy teda. Těžko věřit někomu, kdo ti lže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
735
15.1.19 21:27

nejsi zbytecne zarliva. Chce ji.. pokud s ni nahodou zatim nespi, tak jenom proto, ze ona si z nej udelala zpovednici.A on to snasi, nakolik veri, ze zasune.
Myslim si, ze mas problem a velky..
Co stim nevim, ale myslim, ze by si vybral ji pokud by i ona mela zajem.
Mrzi mne to :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
15.1.19 21:29
@flybe píše:
nejsi zbytecne zarliva. Chce ji.. pokud s ni nahodou zatim nespi, tak jenom proto, ze ona si z nej udelala zpovednici.A on to snasi, nakolik veri, ze zasune.
Myslim si, ze mas problem a velky..
Co stim nevim, ale myslim, ze by si vybral ji pokud by i ona mela zajem.
Mrzi mne to :hug:

Jo jo, vybral by si ji, pokud se k tomu dostane řeč. Maji více společného časově a ty budeš jen odbočka, co se stala v JEJICH životě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.19 21:30

Asi taky nepotěším :? příliš nevěřím na přátelství mezi mužem a ženou, tím spíš mezi expartnery. Chápu jen, když jsou z bývalého vztahu děti a je nutné spolu vycházet. Každý z mých kamarádů to nakonec nejak zkusil, jestli by z toho něco nebylo :nevim: že jsem nebyla svolná, to je věc druhá. Každá nezadaná hezká ex je lákavá a poměrne snadná kořist, tuhle roli taky dobře znám. Neříkám, že zrovna tvůj přítel s ní skončí v posteli (pokud se tak již nestalo) a i tohle znám, že můj tehdy pritel spal ve svou bývalou, ale s výmluvou, že to ona ho svedla, moc neuspěl. Zůstal bez ní i beze mě. Každopádně by mě tohle zapirani nenechavalo ani trochu klidnou a to jsem ještě povahou ta, která partnera doslova vyhání ven za kamarádama na pivo, aby pořád neseděl doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1065
15.1.19 21:31

Jova, jestli spolu ještě nic neměli, tak je to jen otázka času :(…promiň

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.19 21:37

Já bych se třeba s Ex ráda jednou za čas sešla a řekla si s ním co nového. Měli jsme k sobě roky blízko ale zároveň bych ho zpátky už nechtěla ani za nic. I když jsme k sobě měli lidsky blízko, vztah nám absolutně nefungoval díky jiným zájmům, prioritám i okolnostem. Může to mít taky. Zatajil vám to třeba proto, že se nechtěl hádat nebo o tom diskutovat - taky bych se s tím asi nesvěřila jelikož partner těžko řekne; ano miláčku, chápu, běž s bejvalym na kafe, to je v pořádku. :mrgreen: Ale jednou za tři měsíce je moc. Brala bych tak jednou za rok maximálně. To se dá považovat za přátelské setkání ale tohle může nabírat na četnosti a nevím, co bych si s Ex každé tři měsíce povídala. Očividně si rozumí a mají dost společného. No, snad jen doufat, že ho to přejde. Ale spíše bych řekla, že si za chvíli budou psát, jak si navzájem chybí. Ale přeju ať se pletu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
15.1.19 21:55

Hele sorry, ale tohle je už docela dost na hraně mezi tolerancí a až hloupostí (co do důvěry samozřejmě)… Název diskuze - jak si věřit a nežárlit? Hledáš problém v sobě? On ti lže a ty chceš řešit svou žárlivost? Nee… Jinak se ale podepisuju pod výše zmíněné názory… bohužel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.1.19 02:30

Narovinu bych se ho zeptala, co vlastně chce. Řekla bych mu, že se ti to nelíbí a taky bych k němu byla natolik upřímná a řekla mu, že už mu tolik nevěřím. Možná bych ho i požádala o to, aby se s ní přestal scházet. Chtěj po něm pravdu jak to mezi nimi je. Ale z vlastní zkušenosti vím, že tohle nikdy nedopadá dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
2248
16.1.19 11:28

Já bych se ho zeptala jak to tedy plánuje, že tohle je pro tebe nepřijatelné.
Pro mne by tedy bylo, pokud má člověk uzavřenou minulost a okolnosti jej nenutí expartnera potkávat (stejná sociální skupina lidí věnující se stejné aktivitě, práce, společné děti…), nemá potřebu se s ním tak často vídat, prostě není důvod.
A pokud důvod je, není vše dořešeno a uzavřeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
960
16.1.19 12:36

Také jsem svého ex úplně neodřízla, nescházíme se, ale občas si napíšeme/zavoláme. Hodně záleží na povahách. Věřím, že by to v ojedinělých případech mohlo jen přátelsky fungovat. Ale nelhala bych, to se mi nelíbí. Pak je jasný důvod k nedůvěře. Asi bych od něj chtěla slyšet, jak to myslí. A ty se přes to buď přeneseš nebo ne. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama