Rozvod v mém případě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 11:18
rozvod v mém případě

Dobrý den,

vztah s manželem se dostal i přes moji snahu do bodu, kdy spolu už ani nevydržíme pár minut bez hádky, já se snažila kvůli 3 leté dceři, abych ji nerozbila rodinu, ale momentálně to odnáší hlavně ona, hádáme se před ní, jsme na sebe hnusní, cítí tu atmosferu, jak zvýšíme hlasy, začne taky ječet, je naštvaná, agresivní, vzteklá..je mi to hrozně líto, snažím se to minimalizovat, ale nejde to, manžel dělá vše proto, aby mě dohnal k šílenství, naschvály, doma přestal dělat vše, neodnese po sobě ani talíř, svlékne se, hodí to na zem a nechá to tam, dělá si jídlo a neumyje po sobě nic, zapatlá celou kuchyni, jde s jídlem k pc a tam ten talíř taky zůstane, jak zastydlý puberták..když mu něco řeknu hned utočí přes dceru stylem, vidíš, maminka se zase zlobí, zas je ve stresu, zas tu bude řvát ( i když mu to řeknu v klidu, prostě se mě snaží vytočit) a s dcerou pak na mě dělá tytyty, jneže dcera to na mě dělá doma, když po ní neco chci nebo ji zakazuju nebo na mě prskne a když o je doma se tomu směje, jak výchovné, neuvědomuje si, že to odnese to díte, že se takhle bude chovat i mimo domov, fakt pardon za ¨ta slova, je to blbeček..jinak si s dcerou nehraje, ven ji nevezme, minule mi bylo zle a říkám, jdi s ní ven aon na to, to zrovna, si zvykni, budeš na to sama, takže vlastně už praktikuje ve všem, doma gauč a nohy nahoru, dítě, domácnost, vše je na mě, asi pomsta, že sjem zmínila rozvod, ale já už v těch hádkách žít nemohu, je to dlouhodobé, nechci to tu rozepisovat moc, ale ve zkratce, hraje pc hry, doma nepomáhá, o dceru se extra nepřetrhne, že by ji sám vzal ven, hrál si s ní, jakékoliv vyřizování nechává na mě, když chvíli hlídá dceru, dá ji pytlík bonbonu a mobil, aby měl pokoj, v ničem se neshodneme, máme odlišný názor na vše, vše se změnilo po narození dcery, prostě mi přijde, že nezvládá tu roli otce a manžele, že na něj je toho moc a ještě nedospěl, ale nechce to slyšet a prostě se stáhl do sebe a vše hodil na mě, on chodí přece do práce a chce klid, ale rozvod nechce a je naštvaný, my spolu ani nespíme, už 4m, z mé sttrany, já ho mám fakt dost, ale on se za celou dobu ani nezajímal, v čem je problém, prostě to tak bere, je mu 29 a nechybí mu ani sex? má pc hry, že..furt u toho sedí…v práci vydělává málo, ale zůstává v ní, protože nemá rád změny a ted k tomu problému..

chtěl práci v zahraničí, šli jsme tedy všichni, on že mezitím zařídí dokumenty, školku a my s dcerou dojedeme později, tak se stalo, a le nezařídil nic, jen tvrdil, jak školka ne¨bude problém, že to tady takhle nechodí, spokojil se s jedna paní povídala a neověřil a jsme tu už půl roku a dceři jsou 3 r a školak není, nemají místo, možná aý od března na 3 dopo, fakt super, já nemůžu do práce díky tomu a taky moje vina, neumim si to zařídit mi řekl a věčně slyším, jak on chodí do práce a on vydělává, jako kdybych já to takto chtěla.. :roll:

no a občas jsme mu vyhrožovala rozvodem a nic, takže on to asi i bere jako, že si ho nevážím, což má pravdu a že jen vyhrožuji, ale nevyhrožuji, vidim jak se to odráží na dceři a už nechci být s ním doma, mám k nemu nevyslovnou averzi jen ho vidím..jenže..

v čr nemám byt, nemám práci, mám po Rd, na up asi nebudu moc jít, když se ted vrátím a budu bydlet u někoho, nevím kde ale a jak budu platit nájem, zda dostanu neco z up, ale abych mohla odjet, musim někde dceru na jaře přihlásit do školky, aby v září mohla nastoupit, ale nevím jak do té doby platit nájem a kam s dcerou kdybych chtěla chodit na brigády..

chtěla jsme s ním o tom mluvit, kolik by mi dával alimenty a on mi jen odcekne, chceš si žít sama, postav se na vlastní, to ano, to chci, ale bohužel tím, že jsem s ním šla do zahraničí, já blbá, ale v té době ta krize nebyla taková, ted nevim co mám dělat..

jak probíhá soud, když jeden žije v cizině a druhý se vrátí? manžel má cca 1550 euro výplatu, plus 13. a 14. platy a řekl mi, že mi dá na malou max 200E a zbytek si bude šetřit, do čr nechce, i když ještě nedávno říkal, že jo..a že dr¨ceru mu budu vozit na víkendy, že on jezdit nebud, tk mu říkám, že nebudu mu ji vozit takovou dálku, že já se budu starat a vše bude s dítětem na mě a on na to, že je to můj problém, že ji teda uvidí o dovolené, otec roku fakt..a že až se ejdno uvrátí, že si to upraví, to jde¨? když by doted nejevil zájem a nenavštěvoval ji teoreticky by se třeba za 3 oky vrátil do čr a najednou by chtěl upravovat styk? když ho malá ani nebude znát?

já se ptám, že než udělám nějaký krok at vím, jak to chodí, jsme v pasti a nevim jak z toho ven, ale tady v té atmosfeře se s ním žít nedá..kdyby aspon kolem sebe nekopal a kvůli malé to chtěl nějak řešit, ale je fakt nedospělý..jinak já rodinu už nemám, jen bratra, ale žije s rodinou a místo pro nás nemá..a jeho rodiče, nevím jak se k tomu postaví..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19836 příspěvků 15.01.19 11:27

Ty už jsi před nedávnem psala, viď. Všichni jsme ti radili, ta odejdeš a nic se koukám nestalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 11:32

@pikola no dala jsme mu ještě šanci, resp. v tomt pžípadě se odchází těžko, kdyby bylo na mě, odejdu hned, ale neám kam a nemám z čeho žít, bez hlídání dcery nemohu do práce a nemám školku, snažím se najít bydlení bez velké kauce někde , kde je školka, ale nevim jak to bude jak dá dcera takovou změnu zase, jak dá školku, zda budu moc chodit do práce, co když mi nebude posílat na dceru peníze, než se dořeší soud, co když malá onemocní a nebudu moc do práce, čím pokryju nájem, jídlo, zkušebka, fakt se neodchází tak lehce, nevím ani jak to pobíhá u rozvodu, jak dlouho to trvá, jak se to dělá v tomto případě, když jeden v zahraničí zůstan, nemůže mi pak udělaz naschvál, že jsme mu odvezla dceru, i když zpátky do čr, proto se ptám co a jak než udělám nějaký krok..

illon
Povídálka 26 příspěvků 15.01.19 11:33

Ahoj a kde bydlíš v DE?

drewlet
Kelišová 5130 příspěvků 15.01.19 11:41

Zakladatelko,umíš německy ?

bezinka.11
Stálice 73 příspěvků 15.01.19 11:42

Vzhledem k tomu, že už to trvá nějakou dobu bych to nevyhrotila teď najednou.

1. Zkus partnerskou poradnu nebo psychologa. Buď můžete s manželem oba (pokud bude chtít) nebo si tam zajdi sama. Už tam ti můžou poradit, co dělat.
  2. Zavolej/napis si na úřad práce a zjistí na co všechno máš nárok. Většinou taky ochotně poradí a pomůžou.
  3. bývají domy pro matky samoživitelky. Zkus se po nějakém podívat a zjisti si za jakých podmínek je možné tam bydlet. Vybavení bývá dobré, navíc budeš v podobném kolektivu a na přechodnou dobu to je ok
  4. zjisti si, zda ti ve vybraném městě vezmou dítě do školky. Pokud teď nechodí do školky v zahraničí a bude chodit do školky v ČR, soud k tomu přihlédne (dojíždění otce za dcerou)
  5. výši výživného na dítě určí soud
  6. existuje něco, co se jmenuje „výživné na nerozvedenou manželku“. Pokud ti významně klesne životní úroveň, můžeš si zažádat o výživné na nerozvedenou manželku (myslím, že až 3 roky zpětně) a soud ti to pak přiklepne. Manžel pak kromě placení na dceru bude platit i na tebe.
  7. v případě změny poměru lze zažádat o úpravu styku, ale tam strašně záleží na okolnostech a na tom, kdo to bude soudit. Stejně tak při změně poměrů lze zažádat o změnu výše výživného

Prostě na tvém místě bych si nejprve vše pořádně zjistila a pak bych jednala v zájmu dítěte, potažmo rodiny.

vejilka
Závislačka 4967 příspěvků 15.01.19 11:45

No já nevím, snad ti tu někdo poradí lépe, ale s tím, aby ses s dítětem odstěhovala zpátky musí souhlasit i otec ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 12:00

@vejilka to nevím právě, ale tady si nájem jako opravdu nemůžu dovolit, natož platit školku, to bych musela mát fakt alimenty, navíc neumím německy, v čr najdu práci lépe a na pozici, na kterou mám vzdělání, tady max uklizečku, ale přece, když mám trvalé v čr, tady mám hlavní pobyt, ale trvalé normálně v čr a rozváděli bychom se přes české soudy s českými alimenty? nebo to se dá i v cizině rozvádet, když tam ale nemáme trvalý pobyt? já právě nevím no..zkusím obvolat uřady, doufala jsme, že se najde někdo, kdo neco podobného zažil..je to na palici, že jsme sem jezdila a věřila mu, že vše zařídí, hrozně se změnil co je tady, co tu byl 2 m sám, jako už v čr začaly problémy, ale co tu byl sý¨ám ty 2m a měl moře času pro sebe hrál a hrál a přijde mi, že ty hry ho změnily hrozně, najednou nezájem o rodinu, vyskakuje si na mě, že on pracuje, o nic se nestará.. :nevim: šancí jsme mu dala hafo a nic se nelepší. i jsem myslela, že bychom šli od sebe, on spí v obýváku, já v ložnici a budeme taková spolubydlící, jenže on to pojal tak, že já jsme služka, doma nehne prstem a dělá jen bordel, já tu chouím a uklízím po nem, poštvává proti mě dceru, dělá drahoty s penězi, že on je vydělal, dělá naschvály ve výchově, což se odráží na chování dceři a hlavně ty hádky,.

breakfast
Kecalka 125 příspěvků 15.01.19 12:02

Vím, že mě za to ukamenují, ale já bych se odstěhovala bez dcery a snažila se mezitím vybudovat zázemí jinde. Tahat dítě po ubytovnách nebo kamarádkách by asi to nejlepší nebylo.Zůstane zatím doma s otcem (uvidíš, jak rychle bude zařizovat hlídání). Ty potřebuješ jít do práce a vydělávat, jinak budeš v pasti. On je vysmátý právě z toho důvodu, že si myslí, jak budeš mít na krku dítě a on žádné starosti. Máš nějaké úspory?

breakfast
Kecalka 125 příspěvků 15.01.19 12:06
@Anonymní píše:
@vejilka to nevím právě, ale tady si nájem jako opravdu nemůžu dovolit, natož platit školku, to bych musela mát fakt alimenty, navíc neumím německy, v čr najdu práci lépe a na pozici, na kterou mám vzdělání, tady max uklizečku, ale přece, když mám trvalé v čr, tady mám hlavní pobyt, ale trvalé normálně v čr a rozváděli bychom se přes české soudy s českými alimenty? nebo to se dá i v cizině rozvádet, když tam ale nemáme trvalý pobyt? já právě nevím no..zkusím obvolat uřady, doufala jsme, že se najde někdo, kdo neco podobného zažil..je to na palici, že jsme sem jezdila a věřila mu, že vše zařídí, hrozně se změnil co je tady, co tu byl 2 m sám, jako už v čr začaly problémy, ale co tu byl sý¨ám ty 2m a měl moře času pro sebe hrál a hrál a přijde mi, že ty hry ho změnily hrozně, najednou nezájem o rodinu, vyskakuje si na mě, že on pracuje, o nic se nestará.. :nevim: šancí jsme mu dala hafo a nic se nelepší. i jsem myslela, že bychom šli od sebe, on spí v obýváku, já v ložnici a budeme taková spolubydlící, jenže on to pojal tak, že já jsme služka, doma nehne prstem a dělá jen bordel, já tu chouím a uklízím po nem, poštvává proti mě dceru, dělá drahoty s penězi, že on je vydělal, dělá naschvály ve výchově, což se odráží na chování dceři a hlavně ty hádky,.

Tak po tomhle bych opravdu odešla do Čr a malou bych na nějakou dobu nechala u něj. Dítě neopustíš, bude se svým rodičem. Jeho asi ani nic jiného neprobere.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 12:06

@breakfast ale kdo se bude starat o dceru? on chodí do práce a školku tu nemáme, hlavně bych bez ní neodjela, je na mě fixlá a když vidím jak se stará..

bezinka.11
Stálice 73 příspěvků 15.01.19 12:06

@breakfast bez dítěte bych nikdy neodešla. To se u soudu strašně obrátí proti ní. Teda pokud ho chce.

annasmyc
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 15.01.19 12:07

tvůj příběh si pamatuju i z jiných diskuzí, vím, že se to táhne už nějakou dobu. Pokud by ses vrátila do Čech, tak zkus ty sociální byty (leckterá obec je má), u nás ve školce zrovna mají málo dětí (vesnická školka), hledají 7 dětí na příští rok.

bezinka.11
Stálice 73 příspěvků 15.01.19 12:13
@Anonymní píše:

Ještě si můžeš zavolat na OSPOD nebo se spojit s právníkem (někteří bývají pro tyto případy zdarma). Je to rozhodně lepší než mylné domněnky či zastaralé názory z diskuzí emimina. Musíš se rozhodnout a pak podle toho konat. Můžeme ti radit, ale postarat se a vše zařídit budeš muset sama.

breakfast
Kecalka 125 příspěvků 15.01.19 12:15
@Anonymní píše:
@breakfast ale kdo se bude starat o dceru? on chodí do práce a školku tu nemáme, hlavně bych bez ní neodjela, je na mě fixlá a když vidím jak se stará..

Máš možnost odjet alespoň na pár dní? O dceru se bude muset starat tatínek. Nezlob se, ale až budete od sebe, tak stejně dcera tu jeho výchovu/nevýchovu bude zažívat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >