Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahojda, prosím o zkušenosti s pěstováním chryzantém drobnokvětých - v květináči. Jak často zalévat, zda hnojit…díky ![]()
Tak to by mě taky zajímalo. Vždycky hned odkvetou, pak pár nových květů a pak už je jen zelená. Nevím co s tím, tak bych byla ráda za každou radu.
Stačí sem tam zalít, nepřelít. Chryzantémy jsou narychlené a řádně pohnojené, aby podaly maximální výkon v době koupě a max. měsíc po ní (spíš do prvního mrazu). Pokud je máte kam dát, tak se dají na zimu schovat někam, kde nemrzne a je tam tak 5 stupňů. V březnu vytáhnout, dát na větší teplo a začnou rašit. Druhý rok moc dobře nerostou, ale dají se nařízkovat. Venku, ani zasazené do záhonu většinou zimu nepřežijí.