Jak povzbudit do hraní

534
11.10.04 09:31

Jak povzbudit do hraní

Ahoj maminky,
mám dvouměsíční holčičku a pomalinku si začínáme hrát. Tedy, abych to upřesnila. Sem tam čapne nějaké to zavěšené kousátko a pár vteřin ho udrží. To se ho pak snaží strčit do pusy. Jenže, ono jí to zatím ještě moc nejde a tak se do pěti minut spolehlivě rozčílí a kdybych jí nechala tak i rozbrečí. Když jde do tuhého, dám jí dudlíka, aby se uklidnila.
Jenže, jakmile má dudlíka, absolutně už jí žádné hračky nezajímají. Jen tak sedí, dívá se na jedno místo a dumlá. Většinou také rychle usne.
Chci se zeptat, jestli je to v tomhle věku v pořádku a jestli ji nemůžu nějak motivovat, aby se třeba snažila déle. Díky.

P.S. Hraje si zatím jen pravou rukou. Když dám hračky nalevo, nezájem. Co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

lisa2
11.10.04 12:09

Ahoj Karolinko,

ve věku 2 měsíců je chování tvé dcerušky opravdu normální. Jen fakt že mimčo si uvědomí až ve 3 měsících,že má ručičky mluví snad za své. Ted teprve mimčo trošku pořádně vidí,takže se baví pozorováním, nejvíc ho začnou zajímat lidské obličeje a nejen lidské-všechno,kde budou oči a rozesmátá ústa. Já vím,že každá maminka je nedočkavá, kdy už si to její zlatíčko začne hrát a kdy se zabaví. Nám jsou 4,5 měsíce-nejdřív nás bavilo, když jsem malému držela před obličejem chrastítko médi, který se culil, postupně se obzor oblíbených hraček rozšiřoval, teď vše chytá do ručiček a strká do pusinky a nejvíc ho zajímají kolotoče, které máme zavěšeny od stropu a na které dosáhne/1 dřevěný se zvířátky a jeden plyšový-ty máme v obýváku, kde malý leží na dece,1pak ještě v postýlce/ Začali jsme s hrazdičkou, když malý začal natahovat ručičky. Nám malý bohužel nespal přes den vůbec, takže si užívej toho,že malá usne brzy po tom, co jí dáš dudlík, koneckonců je to pro mimčo přirozené. Lisa

• Nahlásit
  • Citovat
534
11.10.04 21:55

Moc děkuju. Odpověď mě potěšila a povzbudila. :)
Myslela jsem si, že jsem zbytečně nervozní. (To víš, je to moje první. :oops: )
Zrovna se chystáme koupit kolotoč. Neměla bys tip na nějaký ne moc drahý? Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama