Potnička-jak na ně?

120
10.10.04 15:20

Potnička-jak na ně?

Ahoj maminky,mám měsíčního chlapečka a před 2 dny nám vyskákaly potničky.Teda alespoň myslím,že to potničky jsou.Malý má červené drobné upínky na tvářičkách ,kolem krčku,na hudníčku a trochu ve vláskách.Asi jednou se mi zpotil v kočárku,ale teď ho oblékám až bych řekla málo a potniček se nemůžem zbavit.Dnes jsem je potírala Bepanthenem,ale efekt zatím žádný.Poraďte prosím jak se jich co nejrychleji zbavit.Vím,že to malého asi nebolí,ale stejně mi ho je líto jak je osypaný.Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2185
10.10.04 18:44

Nam vyrazily pupinky 14 dni po porodu a mame je dodnes (5 tydnu) - teda jen Anicka :-).
Pediatricka to oznacila za novorozenecke akne, snad by melo odeznit po sestinedeli. Taky jsem z toho nestastna a nic nepomaha, jen vyckavam. Tak taky vydrz, treba to prejde. Ale take zvaz, zda to neni reakce na praci prasek nebo avivaz co pouzivate…
H+A

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.10.04 19:08

Ahoj,
muj syn měl tedy potničky v cca roce, tak myslím, že to šestinedělím nekončí. Nevím teda jistě, jednalo-li se o potničky, u doktorky jsme s tím nebyli, ale bylo léto a potil se, tak myslím, že jo. V lékárně mi na to nic neporadili, tak bych to ničím nemazala, jen víc větrat a třeba osprchnout.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.10.04 20:06

Ahoj,
syn je měl taky a dět. doktorka nám radila, pokud nejsou v blízkosti očí, natírat je lehce lihem. Ale prý jen pokud chci. Ono to časem zmizí samo :)
Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
246
10.10.04 21:35

BABY

ahoj holky.,

muj syn( 4mes.) mel potnicky taky hned po porudu a ted se mu taky nekdy udelaji.. (ale uz jen sem tam..kdyz to prezenu s oblecenim..) no a mam na ne jednoduchy recept.. potru mu je kremem s pudrem.. pouzivam baby batole- cerveny asi 56 kc.. a nebo levnejsi varianta je BABY od firmy milli. stoji jen 26 kc a kupuju to v globusu.. Kubu jsem mazala pres noc a do dvou dnu byly potnicky pryc..

Ahoj Maty + Kuba 4m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.10.04 09:23

Ahoj, na potnicky je nejlepsi obycejna borova voda a druhy den jsou pryc.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.10.04 13:25

Ahoj, mám dvě děti (5let a 17.měsíců) a u obou se nám na potničky osvědčil slunečnicový olejíček (prodávají ho v lékárně, stojí pár korun). Používala jsem ho i jako prevenci, ve velkém horku jsme se namastli a bylo to v pohodě. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
11.10.04 13:34

Taky jsme používali slunečnicový olejíček z lékárny, jenom předtím jsem dětem omyla obličejík v hořmánkovém neslazeném čaji - odvaru. On je heřmánek opravdu až neuvěřitelně účinný.
Zdenka

• Nahlásit
  • Citovat
50
11.10.04 14:20

Ahoj, na novorozenecké akné mi poradili v porodnici Calcium panthotenicum mast, zabrala hned. Tak zkus třeba tohle, v lékárně je bez předpisu. Zdravím Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.10.04 20:49

ahoj, malé se taky okolo pěti týdnů vyrazilo cosi, co jsem pokládala za potničky. Nakonec to asi potničky byly, jak tvrdila doktorka, ale měla to fakt hnusný. Po asi týdnu samoléčení a mazání bepanthenem, který moc nezabíral, jsme šly se zhnisanou papulkou k doktorce. Tenkrát jsme myslím dostaly heřmánkové obklady a Holtovu mast. Od té doby na ni nedám dopustit, během tří dnů se to ohromně zlepšilo a při jakékoliv známce pupínků to mažu všechno touhle smradlavou mastičkou. Ale znám i děti, co na to mají alergii, takže to asi nebude samospasitelný… Jestli se ti to nezdá, zeptej se své dr., ta ti jistě něco poradí. B.
P.S. musím říct, že na ty hnusnice potnice nezabralo ani Calcium pantothenicum, který mám jinak taky moc ráda…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama