Jak přestat kojit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
verulec
Kecalka 143 příspěvků 02.03.10 08:21
Jak přestat kojit?

Dobrý den. Chtěla jsem vás poprosit o radu. Už týden zkouším dávat UM, ale vůbec to nechce. Když mu to dám v noci z flašky, tak to nechce. Čajík z flašky pije (ne v noci, to chce pořád kojit), ale jakmile mu dám mlíko, tak to nechce. Přes den jsem mu to zkoušela dávat lžičkou, nebo do flašky s pítkem a nic. Poradíte mi prosím, co mám dělat? Už bych pomalu chtěla přestat kojit. Moc děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 02.03.10 08:31

Ahoj..Nemáš metřík,nevidím nikde napsané,kolik mu je let :-) Nejsem ten správný typ,co by měl radit,jak přestat kojit.Jen Ti chci říct,že Adámek nikdy umělou výživu ani lahev nechtěl.Já jsem kojila dlouho,ale ke konci jsem si už trošku chtěla vypomoci UM,nechtěl to,tak jsem mu dala normální polotučné mléko z hrníčku nebo kravíka od Olmy,to mu chutnalo.Občas vypil ochucený sunar pro největší děti.Ale podotýkám,bylo mu 2 a půl roku :-)

Emču stále kojím,ale budu ještě tak půl roku.Pak přestanu,budu muset znovu začít brát léky na srdce.Když nebude chtít,UM ji taky už nutit nebudu.Zase člověk nemůže tolik podlehnout reklamám..

Možná je můj příspěvek trochu OT,v tom případě se omlouvám.Ale fakt nevím,jak staré máš dítě.Kdybys napsala,že půlroční,toto bych nepsala.

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 02.03.10 08:36

Nojo, záleží, jak máš starý dítě…
Předpokládám, že už velký, jinak nechápu, proč se vzdáváš toho nejlepšího daru, co mu můžeš dát. POkud vám kojení jde…
Co já bych za to dala, kdybych ještě mohla kojit…

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 02.03.10 08:37

jinak pokud z flašky umí pít čaj, tak zkus změnit druh umělýho mlíka, prý jim chutná Sunar.

verulec
Kecalka 143 příspěvků 02.03.10 08:43

Kubík má 1 rok. Všichni mi říkají, že pokud nepřestanu kojit co nejdřív, tak to pak půjde stěží. Tak nevím. Kojím jen v noci,takže mi to ani nijak nevadí. Spíš jsem chtěla dávat to UM večer po kašičce a ráno. V noci bych ho asi zatím ještě nějakou chvíli kojila.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 02.03.10 08:49

Verulec, já bych to okolí tak moc neposlouchala.
Taky ze všech stran slyším, že bych měla odstavit, jinak mi bude syn za chvíli dělat někde venku scény, že sebou plácne na zem, bude kopat, škrábat a já nevím, co ještě :roll: :lol:

Hele, ale já to neposlouchám.
To jenom pořád dokola slyším, že jedna známá to tak měla, druhá známá s tím taky měla problémy.. Mě to ale nezajímá, co se stalo jidne, nemusí se stát nám, že ;-)

Všechny tyhle „chytrolíny“ bych poslala někam a dělala bych to tak, jak to vyhovuje tobě i dítěti :wink:

Ernata
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 02.03.10 08:55

Ahojky, já se taky bála, jaké bude odstřihnout toho našeho závisláka a nakonec to bylo v pohodě. Klárku jsem přestala kojit před necelými dvěma měsíci. Taky jsme kojili jen večer před spaním. Ke konci už ani u prsa neusínala, tak jsem holt jednoho večera řekla, že maminka má bolí, že mlíčko není… A uspávat šel tatínek. Chvilku si pobrečela, pak si vzala lahvičku s čajíkem a usnula. UM nikdy nechtěla a nechce - vystřídali jsme asi 5 značek a nic jí nechutná :nevim: Tak holt dáváme jogurty a jogurtová mlíčka, pro jistotu jsem pořídila od Weledy vápník v prášku a občas jí ho po ránu dám…
Podle mého, pokud máš mlíčko, tak ještě vydrž. Věř, že ti kojo pak bude chybět, přeci jen je to úžasný pocit :huban:

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 02.03.10 08:59

Verulec,s odpuš­těním,pošli je všechny do patřičných mezí :cert:

Omlouvám se,jsem na tyto kecy alergická..Adámka jsem kojila 2 roky a 9 měsíců.Kojila jsem ho i v dalším těhotenství a 3 měsíce s miminkem.Od­stavila ho ze dne na den hnisavá angína.Ale bez pláče,jakýchkoliv scén.Jinak bych ho kojila tak do 3 let.Taky jsem kojila jen doma,ráno a večer.Žádné scény mi nedělal,nikde nestahoval tričko..

Ale opravdu to záleží na dítěti.Znám děti kojené delší dobu,které tričko stahovaly.To nevím,jestli bych dala.Nijak jsem se kojením netajila,ale přece..Tak velké dítě musí pochopit,že pít se bude jen doma,ráno a večer a přednost má miminko..Nejsem dudlík.Měla jsem štěstí,že Adámek si vše nechal vysvětlit,nekousal mě a v tomto směru si nic nevynucoval..

Naše malá cácora,pokud není nemocná,pije taky ráno,večer,občas přes den.Zatím jí dopřávám.Na odstavení ze zdravotních důvodů mám minimálně půl roku,času dost.Ale upřímně,nevím,jes­tli to tak dlouho vydržím :mrgreen: Kouše potvora - omylem - má křivé zoubky,i schvál­ně,nedá si říct..Uvidím.

Každopádně Ti chci říct,je to Tvé dítě a na odstavení musíte být oba připraveni.Rozhodni se jen podle svých pocitů,potřeb a podle malého.Nikdo jiný do toho nemá právo mluvit. :kytka:

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 02.03.10 09:08

Tak nevím, kolik málému je, ale já jsem musela přestat kojit v 8-mi měsících, kvůli chronickému zánětu prsu, už mi na to žádná ATB vhodná při kojení nezabírala. Tak jsem mu furt zkoušela flašku a něctěl to, tak jsem vyměkla a dala mu svoje. Dávala jsem mu Bebu HA, ta je hnusná na chuť. Pak už na mě doktor přitlačil, že konec, dal mi prášky na zastavení laktace a už jsem mu nemohla dát. Celý den stávkoval, až večer vyměkl a dodnes pije ráno a večer ještě z láhve mlíko nestle a říká, že ho miluje a to mu budou v sobotu 4 roky. Až se za tu láhev stydím. Jinak pije normoš ze sklenice, ale to je jeho rituál. Ale musíš být nekompromisní.

Alicia
Kecalka 194 příspěvků 02.03.10 09:27

To kojení Vám závidím! :potlesk: Malá se odstavila sama kolem 3.měsíce.Do 5.měsíců jsem kojila jen v noci.Přes den, když se přibližovala k prsu,tak šla pěkně do luku a řev. :cry: Takže držím palce,ať už při odstavování nebo pokračujícím kojení.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 02.03.10 10:01

Verulec - na okolí se neohlížej. V roce bych tu závislost ještě neřešila. Já kojila do 16 měsíců Vojty, odstavil se úúúplně sám. Po tom roce jsem kojila už méně, později jen 2× denně (ráno a večer) a nakonec už jen ráno (chtěla jsem si poležet dýl v posteli 8-) ). Jednou ráno se Vojta vedle mne probudil a začal si hrát a na kojení si ani nevzpomněl - v tu chvíli mi došlo, že jsme asi skončili, byl to zvláštní pocit. Ale bylo to oboustranné. UM jsem mu nikdy nedávala, chvíli pil jogurtová mlíka a postupně normální kravské - problém neměl.

Odmítání UM naštěstí neznám - před 14 dny jsem musela kvůli silným ATB na týden přestat kojit (Šárce bylo těsně přes půl roku). Koupila jsem první UM, které mi v lékárně nabídli (vůbec jsem se v tom nevyznala a byla jsem trochu v šoku z toho, že musím kvůli lékům NAJEDNOU přestat kojit) a flašku. Večer jsem ještě nakojila, mezitím jsem zkoušela nabízet UM, ale nevzala si :-( Naštěstí se chytla v noci, kdy měla asi už hlad a prso dostat nemohla - ale nebrala jsem ji do ruky, nechala jsem ji v postýlce a dala do pusinky dudel z flašky. Ten týden jsme v pohodě přečkali (vystřídala jsem Nutrilon, Sunar a Hipp - kupovala jsem vždycky to nejmenší balení, co měli - absolutně jsem neměla odhad, kolik může vypít). Nevím, co bych dělala, kdyby UM odmítala - byla téměř plně kojená a musela jsem ji přestat kojit opravdu najednou…

Ale pokud se na odstavení sama necítíš, tak bych to nedělala - je to hodně intimní záležitost (sama jsem málem obrečela, že nemůžu Šárku nakojit, když ona „hledala“ a chtěla :-( ), tak abys toho v budoucnu nelitovala, žes ještě mohla, ale kvůli okolí jsi přestala… Nech tomu volný průběh.

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 02.03.10 10:28

ahoj měla jsem stejný problém a pak se mi stal úraz , zústala jsem v nemocnici a malá byla doma s tatínkem, sunar vypila ani nevěděla jak. doporučuji mimi nechat doma jenom s tatínkem ,abynevidělo prsa a pak to skutečně jde!

micinka29
Ukecaná baba ;) 1835 příspěvků 02.03.10 10:45

ahoj veru,

taky radim vykaslat se na okoli a delat to, jak to citis ty.

malou jsem kojila do roka a pul, po roce kojeni jsem to kombinovala se sunarem apod. (rano a vecer kojeni, pres den sunar), ze zacatku ho nechtela, ale postupne si na to zvykala. davala jsem ji to do jejiho obilbeneho hrnku na vodu, pak si zvykla to pit i z jineho.

po roce a ctvrt jsem kojila uz jen rano v posteli a pak jsem se rozhodla jednou uz nedat vubec a mala byla v pohode, vubec nevyvadi, kdyz vidi prso, spis se divi tomu, co to je :mrgreen:

babetka333
Echt Kelišová 9017 příspěvků 02.03.10 14:32

Ahoj, ja kojila do 13. mesicu, postupne jsem prestavala pres den a kojila jen v noci a vecer po kasi. Pak jsem ji proste jeden den uz vecer prso nedala a dala flasku, vypila 10, dala ji prso a v noci jen prso a rano zase flasku, zase vypila 10, takhle to slo asi 14 dni a porad vypila vic a vic UM a tim min jsem ji davala prso a kdyz vypila po kasi cca 150 UM, tak jsem ji prso v noci nedala a bylo. Sice se budila, ale snazila jsem se ji uspat nebo jit udelat UM, ale to nechtela, takze hlady to nebylo, chtela se mazlit.

ja nejvic kupuju UM Hami, chutna ji a me taky, pak obcas Sunar a v DM maji Bio mleko (UM) znacky Babylove a to je vylozene vynikajici a stoji 150 Kc 600g, tak zkus to, treba je to fakt o tom ze mu to nechutna.

ale urcite si to toho nenech kecat, ze musis prestat kojit do roka, jinak je to potom tezky prestat. To jsou kecy, nekdo ma problem a nekdo ne, takze si to udelej jak sama uznas a jak to sama citis. Ja uz mela nocniho vstavani dost, tak proto jsem prestala ja a taky uz jsem nemala tolik mlika, ale verim ze 13. mesicu stacilo :)

verulec
Kecalka 143 příspěvků 03.03.10 19:35

Taky jsem se chtěla zeptat, jestli to UM můžu nějak zakomponovat do jídelníčku. Napadlo mě, že když to nechce pít, tak by to mohl s něčím sníst. Ale s čím? Matně si pamatuju, že jsem někde četla recepty, kde se do toho přidávalo UM, ale vůbec si nemůžu vzpomenou do čeho. Jinak jsem se rozhodla, že nadále kojit budu. Měly jste tady pravdu, nebudu dávat na to, co říkají druzí, ale budu se řídit svým pocitem. Ale to UM bych mu chtěla dávat alespoň přes den. Mám totiž strach, aby mu něco nechybělo, když mlíko dostává vlastně jen večer a v noci. Někde jsem četla, že by měl i přes den pít mlíko (buď UM nebo kojit). Zítra jdu s malým na kontrolu k doktorovi, tak se ho zkusím zeptat. Uvidím, co mi řekne.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >