Ukončení kojení a nalitá prsa

slavie
26.2.10 16:35

ukončené kojení

Prosím o radu.Ve středu jsem ukončila kojení po 1,2roce.Ve čtvrtek jsem byla na gyn.dostala jsem injekci,prsa jsem si odstříkala a stahla.Ale zase je mám strašně nalité,moc mě to bolí.Poradí mě někdo jestli má taky podobnou zkušenost?Co mám dělat,kdy mě ta bolest povolí.Díky za odpověd

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

neczuz
26.2.10 17:13

určitě odstříkávej , tak aby prsa nebolela. Jinak hrozí retence a zánět. stahovat se prý nemá, je to zastaralá praktika. Ale jsou to jen teoretické znalosti, zkušenosti osobní nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
6512
26.2.10 17:17

Jeste pomaha chladit a taky pit salvejovy caj! A odstrikat jen tolik, aby povolilo napeti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4271
26.2.10 17:24

Měla bys prsa ledovat, stahovat, omezit příjem tekutin…na bolest si můžeš vzít klidně brufen. Pár dní to bude asi trvat. Tak ať je brzy líp. :wink:

EDIT: a jak píše Ajka, odstříkat v nejnutnějším případě a jenom tolik, aby povolilo největší napětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
26.2.10 17:40

A to jsi musela přestat ze dne na den? Já přestávala vždycky postupně, takže pak problémy nebyly. No v každým případě budeš muset trošičku odstříkat, aby se neudělal zánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
26.2.10 17:47

Ahojky - no já kojila 16 měsíců a přestala jsem taky ze dne na den. Zkoušela jsem to „svépomocí“, ale mléka jsem měla hodně, začínalo tvrdnout a bolest neskutečná. Takže cca po 5ti dnech jsem zašla k doktorce (gyndr) pro prášky na zastavení laktace. Brala jsem je tuším 2 dny (4 dávky) a super. Den po dobrání prsa ještě trošku bolela, ale pak už to bylo OK. Sice se na ně relativně dost doplácelo (pokud mě paměť neklame, tak jsem doplácela něco mezi 300 a 400) a byla jsem - jen ty 2 dny - neskutečně unavená, ale ta výsledná úleva byla k nezaplacení :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
slavie
26.2.10 17:51

Právě,že se nám to postupně nedařilo.Bylo to den o dedne horší.A taky kvuli hlídání,jsem odjetá u sestry.Nevím jak s tím odstříkáním doktorka mě řekla že neodstříkávat.Ale to asi neví jak to bolí.

• Nahlásit
  • Citovat
slavie
26.2.10 17:58

Já jsem dostala injekci včera,pak mám dostat v sobotu a v pondělí.Ale bolí mě z toho celé tělo jak jsem stáhlá.Asi si dám ten brufen.A jaká by byla lepší sprcha teplá nebo studená?

• Nahlásit
  • Citovat
FloraBolger
26.2.10 18:38

S injekcema nemám zkušenosti…ani mi je nenabídli. A fakt je, že takhle (s práškama) to bylo pohodlnější. 2 dny jsem je brala, 3. den už byl relativní klid a 4. naprostá pohoda :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
slavie
26.2.10 18:49

Děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
5597
26.2.10 19:00

pokud chceš zastavit laktaci, tak omez tekutiny na co nejmín to půjde, pokud se ti prsa hodně nalijí, odstříkej jen do uvolnění tlaku, co odstříkáš se ti zase vytvoří, takže odstříkat minimum a hned zatáhnout, ale opravdu hodně pevně, aby nebylo v prsech místo pro další mlíko, někdy můžeš mít pocit, že se snad ani nenadechneš, tak zase at neomdlíš, pokud možno dej si přes prsa např. plínu a někdo druhý, at tě pevně omotá elastickým obvazem a pokud to má mít efekt na 24h denně, nemá efekt, když si prsa zatáhneš jen na nějakou dobu, zástava laktace může trvat i několik dní, záleží jak moc se ti mlíčko dělá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
26.2.10 19:23

ahoj také jsem ted ze dne na den přestala kojit a prsa ok, je nutné snížit přijem tekutiny. a odstříkávej pokud možno jenom tak abyjsi prsa neměla tvrdá ,pokud budeš prsa vyprazdnovat tak si laktaci nezastavíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6847
26.2.10 19:35

Stahovani se uz nedoporucuje!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4271
26.2.10 19:41

Zanet - a nevíš proč se stahování nedoporučuje? Nás na kurzu pro duly učili, že se stahovat může. :nevim:

EDIT: A nezabírají na to taky nějaká homeopatika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
26.2.10 20:42

mě by taky docela zajímalo, proč se stahování nedoporučuje? jako PA to pro zastavení laktace používáme pořád

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama