Jak přinutit říct pravdu o nevěře?

Anonymní
12.11.19 16:45

jak přinutit říct pravdu?

Ahojte diskutující,

často kolem sebe vídám, jak se páry navzájem podvádí, ne jen kolem sebe, ale také lide tady často řeší problémy s nevěrou. Nebo se někdo s někým rozejde kvůli třetí osobě a není schopen to přiznat. Otázka ted nezní proč je ten druhý nevěrný. Moje otázka zní, proč to ten druhý nechce nikdy přiznat, i když to bije přímo do očí a všichni je třeba někdo spolu vidí. Jde takového člověka někdy přimět k tomu, aby řekl pravdu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15280
12.11.19 16:51

Jak přinutit někoho aby nezakládal diskuze jako anonym, když to nesplňuje podminky pro užití anonyma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16925
12.11.19 16:52
@Anonymní píše:
Ahojte diskutující,často kolem sebe vídám, jak se páry navzájem podvádí, ne jen kolem sebe, ale také lide tady často řeší problémy s nevěrou. Nebo se někdo s někým rozejde kvůli třetí osobě a není schopen to přiznat. Otázka ted nezní proč je ten druhý nevěrný. Moje otázka zní, proč to ten druhý nechce nikdy přiznat, i když to bije přímo do očí a všichni je třeba někdo spolu vidí. Jde takového člověka někdy přimět k tomu, aby řekl pravdu?

a k čemu je dobrý přiznat, že se rozcházítě kvůli třetí osobě? aby ses mohla kvalitněji hroutit a srovnávat se se sokyní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15432
12.11.19 16:53

Jedinný, koho máš právo k něčemu nutit si ty sama.

Pokud chceš lidi okolo sebe podpořit v tom, aby měli odvahu mluvit pravdu, tak je do ničeho nenuť, nemoralizuj, nevyčítej ale poslouchej je a snaž se je pochopit.

A pochopitelně ty skutečně bud pravdiva a upřímní sama k sobě.

Pokud bys čirou náhodou trpěla takovou tou pózou, že já jsem hlavně upřímná - i když tím lidem ubližuješ, protože neříkáš ani tak pravdu, jako svůj názor spojený s odsudkem, tak spíš trénuj pochopení pro druhé a nenásilný způsob komunikace.

Jak na to třeba tady https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 17:00
@pohledzdruhestrany píše:
a k čemu je dobrý přiznat, že se rozcházítě kvůli třetí osobě? aby ses mohla kvalitněji hroutit a srovnávat se se sokyní?

Třeba k tomu, aby ten druhý věděl, na čem je a už se nemusel tak trápit?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 17:01
@Ou píše:
Jedinný, koho máš právo k něčemu nutit si ty sama.

Pokud chceš lidi okolo sebe podpořit v tom, aby měli odvahu mluvit pravdu, tak je do ničeho nenuť, nemoralizuj, nevyčítej ale poslouchej je a snaž se je pochopit.

A pochopitelně ty skutečně bud pravdiva a upřímní sama k sobě.

Pokud bys čirou náhodou trpěla takovou tou pózou, že já jsem hlavně upřímná - i když tím lidem ubližuješ, protože neříkáš ani tak pravdu, jako svůj názor spojený s odsudkem, tak spíš trénuj pochopení pro druhé a nenásilný způsob komunikace.

Jak na to třeba tady https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

Slovo nutit je asi nesprávné slovo, tak dejme tomu, jaký způsobem člověka přimět k tomu, aby tu pravdu řekl.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15432
12.11.19 17:05
@Anonymní píše:
Slovo nutit je asi nesprávné slovo, tak dejme tomu, jaký způsobem člověka přimět k tomu, aby tu pravdu řekl.

Takže namísto prostého nátlaku ještě manipulace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15432
12.11.19 17:07

Mimochodem v dlouhodobém vztahu, kdy jeden z nějakého důvodu dlouhodobě lže, tak ten druhý větišnou před tím více či méně vědomě zavírá oči a prostě to nechce vědět.

Lidi co se vnucují do cizích vztahů většinou tím řeší jen svoje vlatní problémy, které nechtějí vědět a nahlávají si, že to tak není a navíc pak většinou je jejich snaha páchat dobro a šířit pravdu po zásluze potrestána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 17:08
@Ou píše:
Takže namísto prostého nátlaku ještě manipulace.

Dobře, tak když chci vědět od daného člověka pravdu, tak jak ho k tomu nenutit a neprinet ho k tomu manipulací. Jak se ho tedy zeptat?

• Citovat
  • Nahlásit
22512
12.11.19 17:08

A jak někoho přinutit, aby nezakládal anonymně téma, které absolutně být anonymní nemusí? to jen na okraj

Nikoho k ničemu nutit nemuzes, navíc.. v čem by ti pomohlo vědět, že je rozchod kvuli třetí osobě? rozchod jako rozchod ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19030
12.11.19 17:09

Vztahy nejsou jen černý a bílý a soudit takovým způsobem je hrozně krátkozraký. A nutit někoho říkat pravdu? Jakou pravdu, tu kterou chceš slyšet? Tu kterou si myslíš ty? To je fakt na hlavu :roll:. Často není příčinou rozpadu vztahu ta třetí osoba, ale problémy, které v tom vztahu jsou a ta třetí osoba je jejich důsledkem. Radu mám jen jednu, starej se o svoje vlastní pravdy, nestrkej nos do věcí, do kterých ti nic není a o kterých víš kulový. A nezneužívej anonymu, ten je tu pro jiné případy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
12.11.19 17:11

A k čemu ti ta pravda bude? Chceš přimět nějakého svého ex, abys věděla na čem si, i když tím teda nic nezměníš, nebo se montuješ do vztahu cizím lidem??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 17:14
@Kriss Tina píše:
A k čemu ti ta pravda bude? Chceš přimět nějakého svého ex, abys věděla na čem si, i když tím teda nic nezměníš, nebo se montuješ do vztahu cizím lidem??

Ani, jde o můj případ, proto se ptám anonymně.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15432
12.11.19 17:16
@Anonymní píše:
Dobře, tak když chci vědět od daného člověka pravdu, tak jak ho k tomu nenutit a neprinet ho k tomu manipulací. Jak se ho tedy zeptat?

No prostě se zeptej. Ideálně před tím srozumitelně vysvětli proč je pro tebe důležité aby ti řekl pravdu. Čím víc dotyčný bude mít pocit, že za to že ti řekne pravdu bude potrestatný, tím méně bude motivovaná to dělat, žejo.

Ale pořád pro něj z nějakého důvodu může být důležité ji neříct. To se prostě stává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 17:16
@Kriss Tina píše:

Změním, budu vědět jistě na čem jsem a podle toho se budu moct zařídit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat