Jak prodloužit cyklus?

266
16.4.21 16:14

Jak prodloužit cyklus?

Zdravím a prosím o radu. Diskuze průběžně pročítám, ale mám v tom zmatek. Poslední měsíce se mi zkracuje cyklus. Z 28 dní až na 24. Ovulace je cca 14DC a nejsem si tedy jistá, jestli je LF dostatečně dlouhá pro případné uhnizdeni. Čtu v diskuzích o různých bylinkách apod., které různé pomáhají. Co byste doporučili na prodloužení cyklu? Je nějaký čaj, bylinka, nehormonální přípravek? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
120
16.4.21 16:19

Mě prodloužil cyklus kontryhel… nechtěně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
16.4.21 16:21
@Idzetka píše:
Mě prodloužil cyklus kontryhel… nechtěně…

Původně jsi ho pila kvůli čemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9757
16.4.21 16:22

Kolik ti je let? Kontryhel by mohl fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
16.4.21 16:25
@karkarka píše:
Kolik ti je let? Kontryhel by mohl fungovat.

33 let. Ha neberu, uz pěkných pár let, takže v tomto případe to na rozhozene hormony svést nemůžu. Jedno dítko už mám, 12 let, rádi bychom teď s přítelem mělo další, ale zatím se nějak nedaří, tak postupně zkouším ty neinvazivní a lékové nenáročné možnosti, čím by to mohlo být…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
16.4.21 16:32

@Advise No než jsem se víc zabrala do problematiky snažení tak mi bylo doporučeno ho pít od kamarádek, jako první reakce na to, že chceme mimčo… netušila jsem, že se mi posune MS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34280
16.4.21 16:51

Na prodloužení luteálni fáze je vhodný drmek, obsahuje přírodní progesteron, kontryhel ne, je to fytoestrogen. A ten je nevhodný v druhé fázi při snažení.
A teď nedávno jsem poslouchala nějakého gynekologa, že zkracování cyklu znamená ubývání vajíček schopných oplodnění. Po 30.roce plodnost prudce klesá a po 35.roce je už v prodloužené záruční lhůtě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 16:59

Pomohla mi dieta - přidat sacharidy, ubrat bílkoviny a tuky (asi tak 65:20:15). Taky mě to trápilo, vždycky jsem měla 31-32, a najednou 26-27 (přitom mi ani není třicet) - což krom zdravotních aspektů je i hrozná otrava. :roll: Doktor říkal, že to nic nemusí znamenat, ale může to být i příznak ovariálního selhání, takže případné další děti bych měla zvládnout v rámci budoucích 5 let. Teď tu dietu držím 4. měsíc - první měsíc bylo 28 dní, teď prvně 30 dní. :dance: Na váhu to žádný zásadní vliv nemělo, můžeš jíst co chceš, jen držíš ty poměry (takže to jde naroubovat jak na normální stravování, tak na nějakou jinou dietu).

• Citovat
  • Nahlásit
266
16.4.21 17:08
@Pears206 píše:
Na prodloužení luteálni fáze je vhodný drmek, obsahuje přírodní progesteron, kontryhel ne, je to fytoestrogen. A ten je nevhodný v druhé fázi při snažení.
A teď nedávno jsem poslouchala nějakého gynekologa, že zkracování cyklu znamená ubývání vajíček schopných oplodnění. Po 30.roce plodnost prudce klesá a po 35.roce je už v prodloužené záruční lhůtě.

To je zajímavá informace, od toho gynekologa. Úplně nevím, jestli jsem ji chtěla číst. :lol: Prosím ještě radu ohledně toho drmku, předpokládám začít užívqt po ovulaci, dokud nepřijde MS?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34280
16.4.21 17:42
@Advise píše:
To je zajímavá informace, od toho gynekologa. Úplně nevím, jestli jsem ji chtěla číst. :lol: Prosím ještě radu ohledně toho drmku, předpokládám začít užívqt po ovulaci, dokud nepřijde MS?

Já s tím vlastní zkušenosti nemám, takové problémy jsem nikdy neřešila. Ale mám přenesené zkušenosti od žen v mém okolí, které problémy měly. Drmek v tabletách po ovulaci do MS.
Některé ženy mají kratší cyklus celý život a to je v pořádku, pokud to mají jako svou genetickou výbavu. Ty nemusí mít problém otěhotnět. Ale tím výše popsaným problémem je nápadné zkracování v poměrně krátké době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2998
16.4.21 18:31

Mě srovnala cyklus pupalka. Cyklus jsem měla 26-33 dní, podle gynekologa je to ještě v normě. Pak jsem užívala skoro rok pupalku a cyklus se celkem rychle srovnal na 28 dní přesně a drží se to i po vysazení pupalky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat