Jak říct příteli že chci dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ananana
Povídálka 20 příspěvků 03.02.17 20:45
Jak říct příteli že chci dítě

Ahoj, má na Vás takový dotaz. S předešlým přítelem jsem se rozešla po té co mi po třech letech začal vyčítat, že se mnou a mým věkem (tehdy 28 let) cítí být tlačený do dítěte a závazků i když jsem se ani o jednom nikdy nezmínila. Jenže jak o tom pořád mluvil uvědomila jsem si že dítě chci ale rozhodně né s ním jelikož se finančně ani jinak nedokázal postarat ani o sebe, natož pak o rodinu. Se současným přítelem kterému je 35 let (mě již 30 :) )jsem 8 měsíců. Cca 5 let jsme byli jen přátelé. Žijeme spolu a náramně si sedíme. Jde o to, že jsem nedávno byla na prohlídce u nového gynekologa a ten vzhledem k mému věku a že mám silně nepravidelné měsíčky nadhodil téma těhotenství. Rovnou na mě vybalil že bych už neměla na nic čekat. Už prý teď to může být u mě dost těžké otěhotnět natož když to budu ještě odkládat, tak by to mohlo být už nemožný. Hlavně když jsem ve 22 letech samovolně potratila. Strašně mi to vrtá hlavou a dokonce jsem to i obrečela jak malá :) Nevím jak to mám říct příteli. Nechci ho do ničeho tlačit. Sice mi už na začátku řekl že když to přijde, jako třeba že i přes antikoncepci otěhotním, tak dítě chce a nebrání se tomu. Jenže i když ho miluju a vím že bude super táta, tak mi to přijde moc brzo. Na druhou stranu mám strach z odkládání, že to pak už nepůjde. Jak by jste moje dilema řešily Vy?

Dík za všechny názory a odpovědi :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 03.02.17 20:50

Komunikace je přece ve vztahu normální. Nemusíš mu to říkat vyděračským stylem jako,,ale doktor mi řekl že bych už měla" ale normálně si o tom promluvte, nahoď téma děti a zeptej se ho na názor a taky že ti tikají hodiny a ráda by ses posunula dále :)
Už se znáte dlouhou dobu a víte o sobě určitě plno věcí a tak bych se toho nebála :kytka:

Adinka_2012
Závislačka 2603 příspěvků 8 inzerátů 03.02.17 20:51

Já bych mu řekla to, co jsi se dozvěděla u lékaře, vlastně to, co jsi napsala sem. Pokud je rozumný, tak si o tom popovídáte, jak to navzájem vidíte.

Netopirek
Echt Kelišová 7895 příspěvků 03.02.17 20:52

Zeptala bych se ho kdy si asi představuje, že by chtěl mít děti. A pak bych řekla jak si to představuji já.
Nebo mu můžeš rovnou říct, že už se cítíš na mimčo. Jinak než přímou otázkou na dítě, to nezjistíš

Ananana
Povídálka 20 příspěvků 03.02.17 20:56

Už jsem i přemýšlela že ten můj strach z toho mu to říci je kvůli tomu jak se choval ex. Protože ten měl dar vyčítat vám něco co jste neudělaly tak, že jste potom i tak cítily vinu :/ Docela se to člověku zavrtá pod kůži.

Příspěvek upraven 03.02.17 v 20:56

chmz
Kecalka 156 příspěvků 03.02.17 20:56

Jak rikaji holky vyse, promluvte si. Ja pritele znala asi 8let, ale chodili jsme spolu take kratce. s byvalym pritelem jsem se snazila rok o dite a neslo to. Po rozvhodu jsem zjistila, ze budu muset do centra asistovane reprodukce na vysetreni a zjistila jsem, ze prirozene to asi nepujde. Vse jsem mu rekla, ze bych mimco chtela, ale prijde mi to brzy. On musel take na vysetreni a sam mi rekl, ze mimco chce a sli jsme do toho… a nelituji. Nic jineho nez rozhovor mezi vami to nevyresi. Netlac ho, rekni mu svuj nazor a uvidis, jak zareaguje

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 03.02.17 20:57

@Ananana někteří gynekologové straší zbytečně. Ty a tvůj přítel musíte být zralí na dítě. Tudíž si o tom s přítelem hezky popovídejte, spočítejte finance a pak se rozhodněte. Samozřejmě z lékařského hlediska je určitě lepší těhotnět a rodit ve 30 než pak po 35.roce poprvé.

Ananana
Povídálka 20 příspěvků 03.02.17 20:59
@monrom píše:
@Ananana někteří gynekologové straší zbytečně. Ty a tvůj přítel musíte být zralí na dítě. Tudíž si o tom s přítelem hezky popovídejte, spočítejte finance a pak se rozhodněte. Samozřejmě z lékařského hlediska je určitě lepší těhotnět a rodit ve 30 než pak po 35.roce poprvé.

Není to první gynekolog co mi to říká…už v 25ti mi to říkala lékařka. A finance pro nás nejsou naštěstí problém. Oba jsme zajištění dostatečně.

Lendeš
Kelišová 5402 příspěvků 03.02.17 21:00

Tak jak jsi to napsala sem, tak mu to i řekni a zeptej se ho jak to vidí on. Nic jiného rozumného ti asi nikdo neporadí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 21:10

Přímou otázkou. Nedávno se mě chlap zeptal jestli může jednu věc na něco použít nebo ji máme jako schovávat až budou děti.(tím myslel jak asi dlouho to tu budem škudlit, buď to použiju teď nebo se to pak vyhodí) A já nato: takže jak dlouho bysme ji tak schovávali? a on mi na to s úsměvem odpověděl: ty se nějak těšíš…takže to jsem se prd dozvěděla. :cert: Pak dodal to už chceš děti nebo co.. a já na to nejdřív jemně a dlouze no tak za dva rokyyy…Tak už se na to psychycky připravuj! jsem pak rázně přitvrdila :mrgreen:. To se zas jen zasmál, nic neřekl..

Naštěstí teď se mě ptal kde bych teda chtěla bydlet, že už by začal řešit hypotéku nebo výběr pozemku, že já už chci děti ale zatím máme holou pr.del :-D čímž sice asi úplně neschválil můj návrh, ale je to na dobré cestě :-D

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 03.02.17 21:17

Normálně si o tom promluvte, jinak to nezjistíš.

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 03.02.17 21:26

Určitě mu to řekni jak to je…třeba tě překvapí a bude chtít taky nebo aspoň jenom z jeho reakce poznáš jak to s tebou má…jako upřímně on už taky není žádný mladík :nevim:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 2 inzeráty 03.02.17 21:32

Chlapi naznaky nechapou. Jinak nez primou otazkou to asi nezjistis.

Ananana
Povídálka 20 příspěvků 03.02.17 21:33

Vím že to musí skončit rozhovorem. Už se na to připravuju týden. Chystám se mu to zítra říci jak se vyspí po noční. Nerada řeším citlivý věci, vždy mi z návalu emocí začnou téct slzy a to je dost ponižující 8o Honí se mi hlavou strašně moc věcí a asi jsem se potřebovala vypovídat. Je pro mě jednoduší o tom psát tak jsem to vybalila tady :)

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 03.02.17 21:36
@Ananana píše:
Vím že to musí skončit rozhovorem. Už se na to připravuju týden. Chystám se mu to zítra říci jak se vyspí po noční. Nerada řeším citlivý věci, vždy mi z návalu emocí začnou téct slzy a to je dost ponižující 8o Honí se mi hlavou strašně moc věcí a asi jsem se potřebovala vypovídat. Je pro mě jednoduší o tom psát tak jsem to vybalila tady :)

Však v pohodě, napiš pak jak to dopadlo…třeba hned „pojedete na ostro“ :mrgreen: jako my…byla jsem totiž v takřka stejné situaci, jen o pár let mladší a v delším vztahu…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Kanadský život Lucie Vondráčkové: Na čím klíně zpěvačka sedí?

„Jsem kanadská matka,“ těmito slovy se Lucie Vondráčková na konci srpna... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >