Jak se nazývá tato houba?

731
2.9.21 20:33

Jak se nazývá tato houba

Ahoj, nevíte, jak se jmenuje tato houba? Našly jsme ji v lese v nadmořské výšce cca 600 m. n. m. Rostlo jich tam několik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
10636
2.9.21 20:37

Myslím, že by to mohla být čirůvka fialová (fialové lupeny) nebo pavučinec fialový (rezavé lupeny).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
2.9.21 20:52

Holky malinko odbocim. Pry existuje aplikace do chytreho telefonu, ze houbu s tou aplikaci vyfotite a ona vam urci co je to za druh houby. Neslysel jste o ni nekdo a nevite, jak se jmenuje?
Zadavatelce se omlouvam za odboceni od tematu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1296
2.9.21 20:53

@Petája
Jo, je to super :) jmenuje se to Na houby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2884
2.9.21 21:10

To nevíš, že houby, které neznáš, se nesbírají? A ty známé se pouze odříznou u země :zed: Navíc jestli je to ten pavučinec, jak tu někdo psal, tak ten je vzácný. Drancuješ úplně zbytečně přírodu a ještě se tím chlubíš, na tohle jsem vážně alergická :cert:

Existuje taková věc, které se říká foťák, jestli jsi o tom ještě neslyšela. Můžeš si tím udělat obrázek něčeho zajímavého, co uvidíš, aby to po tobě mohli vidět i ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54076
2.9.21 21:20

@Semtex ne, žádné houby se neodříznou od země. Krom toho, že to může ničit podhoubí, jak ten pahýl zahnívá a plesniví (nevím úplně přesně, ale dá se dohledat), tak sebrat celou houbu je pro její identifikaci někdy dost podstatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1017
2.9.21 21:21

Zrovna dneska je někde článek, že houba se má vyndat celá, jamka zahrabat, pak houbu očistit.

Jako tuhle bych nechala na místě :mrgreen: a jen si ji vyfotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54076
2.9.21 21:24

@Semtex ale zkusila jsem teď gůglit a dočetla se, že dle nejnovějších trendů jim to odřezávání u země neškodí tolik, jak se dřív tvrdilo :mrgreen: Přesto teda doporučují sbírat celé kvůli té identifikaci (třeba my dost sbíráme muchomůrky růžové a absence pochvy je pro mě jeden ze zásadních znaků).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
2.9.21 22:08
@Petája píše:
Holky malinko odbocim. Pry existuje aplikace do chytreho telefonu, ze houbu s tou aplikaci vyfotite a ona vam urci co je to za druh houby. Neslysel jste o ni nekdo a nevite, jak se jmenuje?
Zadavatelce se omlouvam za odboceni od tematu…

No, vloni tu byla diskuze, kde tahle super apka někomu určila čechratku, jejíž jeden druh je celkem nebezpečný, jako hlívu ústřičnou… Pro zajímavost je ta apka dobrá, ale nedá se podle toho vařit… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
2.9.21 22:09
@ugluk píše:
@Semtex ale zkusila jsem teď gůglit a dočetla se, že dle nejnovějších trendů jim to odřezávání u země neškodí tolik, jak se dřív tvrdilo :mrgreen: Přesto teda doporučují sbírat celé kvůli té identifikaci (třeba my dost sbíráme muchomůrky růžové a absence pochvy je pro mě jeden ze zásadních znaků).

No, upřímně, ona je to blbost…Když totiž ta houba zůstane v lese, tak stejně shnije a jak vidno, tak to ty houby přežívají už miliony let… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54076
2.9.21 22:42

@Janli asi jo :lol: Takže teď tvrděj, že to až tak neškodí, ale stejně uřezávat nedoporučuje nikdo kvůli identifikaci. Jako jasně, asi když sbírám jenom pravý hřiby, tak se nespletu ani s půlkou nohy, ale třeba u těch muchomůrek je to tak trochu o ústa jen tak seříznout. Takže bych rozhodně nedoporučovala známé houby odříznout od země, protože kolikrát se houba stane definitivně známou až po tom vydloubnutí :mrgreen:
Ano, přiznávám se, kolikrát taky ničím přírodu, když seberu houbu, prohlídnu a vyhodnotím, že si nejsem stopro jistá, tak ji tam prostě nechám ležet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10163
2.9.21 22:55

Aplikací existuje spoustu, určují třeba i rostliny a živočichy. Ale u hub bych teda zrovna na aplikaci nespoléhala, pokud bych je chtěla jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
731
4.9.21 04:44
@Semtex píše:
To nevíš, že houby, které neznáš, se nesbírají? A ty známé se pouze odříznou u země :zed: Navíc jestli je to ten pavučinec, jak tu někdo psal, tak ten je vzácný. Drancuješ úplně zbytečně přírodu a ještě se tím chlubíš, na tohle jsem vážně alergická :cert:Existuje taková věc, které se říká foťák, jestli jsi o tom ještě neslyšela. Můžeš si tím udělat obrázek něčeho zajímavého, co uvidíš, aby to po tobě mohli vidět i ostatní.

Není to moje fotka. Houby, které neznám nesbírám. Stejných hub bylo kolem kvanta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
731
4.9.21 04:49

Jíst houbu nechci, jen mě zaujala. Letos jsou všude jenom lišķy, případně žlutky a záplava fialových hub, mě zaujala.

Dějuji všem za odpovědi. Důležité je, že v lese zůstane podhoubí, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22456
4.9.21 08:39
@AnnieTRoj píše:
Jíst houbu nechci, jen mě zaujala. Letos jsou všude jenom lišķy, případně žlutky a záplava fialových hub, mě zaujala.Dějuji všem za odpovědi. Důležité je, že v lese zůstane podhoubí, ne?

To víš, že jo. Mě přijde vcelku úsměvný, že nasbírat dva koše hřibů je naprosto v pořádku a ještě jsi borec, ale nedej bože, aby jsi sebrala jednu plodnici houby, co se nejí… to je hned zločin… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat